FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 54 z 70Strony:  <=  <-  52  53  54  55  56  ->  => 
22-08-16 13:03  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
RAVEN6   

@Fotogrimes - myślę, że bez problemu wymalujesz od wewnątrz ramkę osłony kabiny - ja tak zawsze robię, gdyż jest mi to łatwiej kleić niż dwie części ze sobą, gdyż wówczas grubość ramki jest już dosyć duża. Oczywiście projekt mógłby przewidywać też i wewnętrzną ramkę - tu ewentualna prośba do Wydawcy i Projektanta. Co do rysunków montażowych - niestety ich lakoniczność to chyba znak rozpoznawczy Pana Pacyńskiego... :-( Może moja relacja Ci coś pomoże (link kilka postów wyżej)?
@Rajkub - z modeli pana Pacyńskiego skleiłem P-51A Mustang i Bf-109E-1 oraz Bf-109E-3. Wszystkie trzy były bardzo dobrze spasowane. Kleiłem też dawno wydanego P-26 Peashooter i tam faktycznie było kiepsko. Nawet nie skleiłem modelu do końca (wręgi były ZDECYDOWANIE za małe).

Post zmieniony (22-08-16 13:05)

 
22-08-16 13:26  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
rysiu62   

Chciałbym delikatnie zwrócić uwagę Panu z ProArte że srebrne to były i będą pierścionki i kolczyki natomiast w samolotach były używane " prawdopodobnie " blachy aluminiowe a to jest trochę inny kolor. Mogę się oczywiście mylić.Polerowane aluminium to też nie jest srebrny kolor , to tak na koniec.

 
22-08-16 13:48  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Fotogrimes   

Właśnie z tym wymalowaniem może być kłopot, bo kleję ramki na taśmę 2 stronną, no i ciężko będzie pomalować klej ;)
Trzeba będzie coś dorobić z zapasu, którego chyba też nie ma ale został po innych modelach.
Mam Hellcata tego autora i tam instrukcja jest chyba obszerniejsza.

 
22-08-16 14:29  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Co do wręg , to z dwojga złego jak już nie mogą być idealnie trafione to lepiej niech mają nadmiar. Bo zamałe wręgi to jednak już jest nie doszlifowanie ale kombinowanie. Temat jest dosyć wydumany. Bo uważam że raczej do roztrząsania jak już to nadaje się problem z niepasującymi owijkami. To na szczęście dzięki programom komputerowym jest coraz rzadsze. Co do ramek wewn. , to po prawdzie kto się tak naprawdę wpatruje czy one są. Farbka załatwia sprawę. Natomiast jak to jest w opracowaniu to się w sumie niepotrzbnie z tym cuduje i trudno znowu idealnie zgrać obie ramki. Teraz robie ostatniego Mesia z MM i wziąłem te wewn. ramki nie wiem po co. Do klejenia "szkła" bardzo dobrze nadaje się Butapren . Ja w każdym razie stosuję Dorex w żótłych tubkach. Bo Butapren Butaprenowi nierówny. Czasem ją jakieś strzaszne mazie co może tylko bo butów się dobrze nadają.

 
29-08-16 17:25  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
proArte   

Witam
przepraszam że dopiero dzisiaj, ale pierwsza wolna chwila aby przedstawić kilka zapowiedzi które będą ukazywać sie w ciągu najbliższych miesięcy.

Dzisiaj samoloty:

nr 22



nr 23



nr 25



Aby wyjaśnić od razu - model opracowany przez Marka - w przygotowaniu 3 kolejne malowania w tym polskie. Nie jest to żadna riposta w stosunku do niedawno wyprodukowanego M.346 Answera, niestety po raz kolejny ukazuje się model który przygotowywany jest przez kilku autorów (nasz robiony był kilka ładnych miesięcy). Ale nic rynek zdecyduje który lepszy :). Wersja polska ukaże się jako następna w ciagu 4-6 tygodni od premiery wersji izraleskiej.

nr 28



wraz z nim będziemy drukować PZL P.24 A lotnictwa turekiego. Oprócz tego malowania mamy przygotowane kilka kolejnych w tym polskie aerolubowe.

nr 29



Okręty przedstawie w ciągu kilku najbliższych dni


Poniżej link do wręg Fiata G.55 z wprowadzonymi korektami Cevy
wręgi te będą dokładane również do nowo sprzedawanych Fiatów (od września) jako opcja do wyboru. Wręgi te są dostępne na naszej stronie pod numerami z Fiatem G.55

http://polish-made.com/pl/p/file/fd2ea156d45f4c565e553b23a3ad70fd/Model-G-55-wregi-ok.pdf

Na pierwszej stronie zmodyfikowaliśmy informacje o wszystkich numerach i zapowiedziach.


--

Post zmieniony (29-08-16 19:58)

 
29-08-16 19:54  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Już się podkręciłem RWD 8 i czarnym Baufighterem. Dawajcie najpierw RWD-dziaka. Bo właśnie na wierzch wyjąłem RWD 8 z MM z czasów prechistorrycznych. Niezły ale nie taki piękny jak ten z waszej okładki.

 
29-08-16 21:24  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Super! Tyle nowości, jak miło :-)

 
29-08-16 21:37  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Drobna uwaga co do erraty. Nie tylko zresztą do waszego wydawnictwa. Każda errata powinna posiadać podziałkę liniową dwu osiową w skali 1:1 do weryfikacji wydruku. Niby powinna wystarczyć informacja typu "wydrukować na A4" ale niestety, drukarka drukarce nierówna.nie mówiąc o programach graficznych, sterownikach, preferencjach wydruku itd. itd. Po wydruku zawsze powinna być możliwość weryfikacji proporcji za pomocą ręcznych liniałów.

To tak na przyszłość. Myślę, że wszyscy przyklasną uszami razem ze mną:)

Post zmieniony (29-08-16 21:38)

 
29-08-16 22:27  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Przepraszam, Panie Piotrze ale z zamieszczonej przez Pana informacji o dostępnych poprawionych wręgach do Fiata można jednoznacznie wywnioskować, że są to wręgi poprawione przez mnie, a tak niestety nie jest. Plik z poprawionymi przez mnie wręgami jest póki co tylko i wyłącznie na moim komputerze.

A z zapowiedzi to już nabieram chęci na RWD-8 w malowaniu L.O.P.P.-u (a które to konkretnie?) i oczywiście na Beaufightera tylko jeszcze nie wiem czy na "szaraka" czy na tego czarnego jak du.pa szatana. :-)

PS. Uwaga Kalafiora o zamieszczeniu na arkuszu erraty podziałki liniowej jest jak najbardziej trafna i słuszna.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
29-08-16 23:23  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
proArte   

Przepraszam oparłem swój opis na wypowiedzi Marka że otrzymał od Pana informacje (lub plik) z poprawionymi wręgami. Jeśli tak nie było przepraszam może to ja źle zrozumiałem info od autora. Jutro wyjaśnię tą sprawę. Co do podziałki - racja, dziękuje. Pliki po weryfikacji znajdą się na miejscu, chyba że Pan mi potwierdzi że elementy są zgodne z poprawkami.
Bokorysy polskich RWD-8 jutro zamieszczę na wątku do informacji.

--
wydawca Piotr Machalewski
http://polish-made.com/pl/producer/PROARTE/35

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 54 z 70Strony:  <=  <-  52  53  54  55  56  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024