FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 50 z 70Strony:  <=  <-  48  49  50  51  52  ->  => 
25-07-16 18:08  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
FloggerB   

🌷🐝🌷

 
25-07-16 19:04  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dzięki za info o interesującym mnie modelu! Wiem na czym stoję :)

--
54323031

 
28-07-16 09:02  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Jako posiadacz "waszego" Fiata miałbym prośbę odnośnie znaczników osi symetrii. Proszę zmienić ich formę i zamiast kreski długości ~2mm i w kolorze o ton różnym od tła zastosować cienką czarną kreskę długości ~0,6mm (a nawet dłuższą wychodzącą poza obrys części). Kolorowa oś symetrii może dobrze wygląda w teorii (na ekranie komputera), ale w trakcie klejenie jest całkowicie bezużyteczna ze względu na jej znikomą widoczność (szczególnie na ciemnym tle). Cienka czarna kreseczka nie wpłynie znacząco na pogorszenie estetyki sklejonego modelu a najzwyczajniej spełni swoją rolę. Cieńsze linie obrysu były by też mile widziane i byle tylko nie w odcieniach szarości (w druku wychodzi piskeloza) a normalnie czarne.
Prośba kolejna dotyczy rozmieszczania części na arkuszach zgodnie z przebiegiem włókien kartonu, niesamowicie to ułatwi formowanie elementów zwijanych bez tendencji do załamywania np. krawędzi natarcia skrzydeł.
Prośba kolejna dotyczy zdublowania/dodania nadliczbowych elementów trudniejszych w wykonaniu/formowaniu np. oprofilowania skrzydło-kadłub, kołpak z listków, kolektory wydechowe.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
28-07-16 09:37  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Robisz już tego Fiata?
Wrzuciłbyś relację, jestem zainteresowany tematem.

 
28-07-16 10:04  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Na razie analizuję, ale myślę że niedługo pójdzie na matę. Relacji nie obiecuję, ale może...?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
28-07-16 10:30  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Relacje Cevy... To to na co na pewno wielu z nas czeka:) Motywowały i były wzorcem:) Przepraszam, że nie na temat.

 
29-07-16 18:48  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
FloggerB   

Ceva nie daj się prosić !

 
29-07-16 19:15  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
proArte   

Szanowny Cevo bardzo dziekuję za informację.
Odpowiadam:
1. Znacznik osi - nie widzę problemu możemy robić 0.6mm długośc 100 % black.
2. Grubość linii obrysu do tej pory stosowalismy 0.12mm w Moranach mamy 0.07mm i zobaczymy czy będą lepsze. Jeśli tak nie ma problemu :)
3. Dublowanie części - mam lepszą propozycję - zamiast kompinować z dokładaniem części proponuje dokladać 3/4 arkusza produkcyjnego modelu (wg wskazan modelarza) za dodatkową niewielką opłatą - w moim wypadku było by to 4PLN. Każdy kto by sobie życzył mogę stworzyć zestaw maxi.
4. Stosujemy papier bezdrzewny który wg teorii nie powinien posiadać słoi. Niestety to nie do końca prawda. Sprawa druga bardziej złożona - kierunek tzw słoi na arkuszach nie zawsze jest taki sam - produkcja papieru odbywa sie na w procesie rolowym a dopiero potem jest to ciete i wszystko zależy z jakiej roli robi sie ciecie arkuszy :(. A zakup papieru na skład nie wchodzi w rachubę. Nie mamy odpowiedniego magazynu o stałej temperaturze i wilgotności - aby papier zachował swoje stałe właściwości przez długi czas.

To chyba wszystko :)

--

Post zmieniony (29-07-16 19:30)

 
30-07-16 11:23  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Cieszy mnie, że w Moranie będą cieńsze linie, na pewno wyjdzie to na dobre.
Dodatkowy arkusz z wycinanki? Może to i niekiepski pomysł, ale patrząc na brak tłoku na arkuszach (Fiata), części o których wspominałem zmieściły by się bez problemu i bez dodatkowych kosztów.
Dziękuję za informację dotyczącą kartonu i za przychylenie się do propozycji modyfikacji znaczników osi symetrii.

ps. Czy ja dobrze widzę, a w zasadzie nie widzę w Moranie żadnych znaczników osi symetrii zarówno na poszyciu jak i na wręgach? Czy może tylko ich nie widać na prezentowanych arkuszach? Jeśli ich nie ma to straszna lipa jak dla mnie i loteria we wzajemnym pasowaniu elementów poszycia i wręg. A tak się najarałem na fina... :-(
Da się to poprawić?

Post zmieniony (30-07-16 22:24)

 
13-08-16 11:30  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

A kiedy ruski spit? :)

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 50 z 70Strony:  <=  <-  48  49  50  51  52  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024