FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 21 z 70Strony:  <=  <-  19  20  21  22  23  ->  => 
05-09-15 11:34  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
proArte   

no tutaj musimy spytać autora co go skłoniło do zmiany krzyży dla wersji elektronicznej. Przyznam sie że nie mam pojęcia :)
nasz był opracowywany na podstawie KAGERO. a tamten uległ metamorfozie :)

--
wydawca Piotr Machalewski
http://polish-made.com/pl/producer/PROARTE/35

 
05-09-15 11:55  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Estonia super temat, jakby jeszcze sie Gladiatory pojawiły szwedzkie na nartach to juz byłoby super,

Ale fiat G.55 to też fajny samolocik :)

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
05-09-15 14:20  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Odnośnie malowania PZL P.24 w lotnictwie rumuńskim.
Wg "Sojusznicy Luftwaffe" cz. 1:
Szybka indentyfikacja:
- do marca 1941 r. : czerwony pas (szer. 10 cm) na kadłubie (tuż za kabiną pilota) i na płatach.
- w marcu 1941 r. : żółty pas na kadłubie (szer. 10 cm) i żółta cała osłona silnika (żółtych pasów nie malowano na płatach). W wielu wypadkach pozostawiano czerwone pasy na płatach.
- po 22 czerwca 1941 r: szeroki żółty pas na kadłubie i żółte końcówki.
- od września 1944 r.: biały pas (25 cm) na kadłubie i białe końcówki skrzydeł (po przejściu na stronę Aliantów)
Na zamieszczonych w publikacji zdjęciach i kolorowych rzutach różnych typów samolotów używanych przez Rumunów krzyż Michała występuje w dwóch wersjach - raz cienkie ramiona drugi raz szerokie i krótsze.
Na PZL P.24 cyfra 24 to nie oznaczenie typu tylko nr. taktyczny (vide foto z Nr. 28). Na górze statecznika logo zakładów PZL a nie napis.
Na zakupionych PZL 11częściowo pozostawiano polska numerację.
"Na samolotach PZL P24E i PZL 11f spotykany był schemat z falistym przejściem pomiędzy kolorami "górnymi" [plamy w kolorach ciemnozielonooliwkowy/ziemistobrązowy] a jasnobłękitnym".
Na sterze kierunku trzy pasy - dwa warianty:
- na całą długość
- do 1/4 wysokości.

 
05-09-15 14:52  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Pro Arte ktoś was chyba ubiegł z Fiatem G.55

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
05-09-15 15:02  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
kari   

Ryszard, temat dotyczący oznakowania wyczerpałeś na maksa, pozostała tylko jeszcze kwestia rozkładu plam
deformujących (te proponowane przez p. Marka dla proArte i te przyjęte przez p. Marka :-) dla Jego Cardboard Model).
Kamuflaż jest różny na obu i nasuwa się pytanie ... który jest poprawny?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
05-09-15 15:37  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Barbarossa 

 




OSPREY, Aircraft of the Aces 54.
"Rumanian Aces of World War 2"

Komentarz zbędny, malowanie dla USA to wariacja na temat (poza żółtymi końcówkami;).

--
per aspera ad astra...

 
05-09-15 15:47  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
proArte   

Ubiegł?
raczej nie :)
ale niestety tak bywa jak twórcy znają się i gadają
a o Fiacie G.55 rozmawialiśmy od roku. Niestety nie ma wyłączności na modele.
Ryzyko każdy bierze na siebie :)

mam nadzieję pokazać naszą wersję przyszłym tygodniu :)

--
wydawca Piotr Machalewski
http://polish-made.com/pl/producer/PROARTE/35

 
05-09-15 16:22  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Przykłady malowania PZL 11



Odnośnie rozłożenia plam w w/w publikacji brak informacji.


Porównanie kamuflażu.

Bułgarski PZL P.24B



Napis: "Simeon Kniaz Tyrnowski" (napis wykonany z okazji urodzin następcy tronu carewicza Symeona.

 
05-09-15 16:57  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

No własnie zastanawia mnie to, że wydawcy bardzo często wydaja takie same modele w jednym czasie?

Dla mnie jest to idiotyczne i w ogóle się kupy nie trzyma,

Czy oni myślą, że jedni wydadzą lepiej a inni gorzej?

Nie lepiej jak już jedno wydawnictwo wydaje np. Fiata G.55 to zeby inne wydało jakiś inny model, żeby nie dublować produkcji?

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
05-09-15 18:17  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
proArte   

Dziekuję za informacje o P24 Rumuńskim
przydadzą się bardzo :)

Co do wydawców. Jestem świeży na tym rynku dlatego wydaję mi się że jeszcze obiektywny :)
Myślę tak że są wydawcy którzy mają zakorzenione poczucie źle rozumianej formy rywalizacji - że jeśli inni to mają muszę mieć to i ja. Nie mówię oczywiście o tym że ktoś wydał model w 2006 a inny wydaje w 2014. Tylko mówię o sytuacji gdy nagle jak grzyby po deszczu ukazują się modele różnych twórców tego samego typu. Po części uważam że jest to wina samych twórców którzy wzajemnie pomagają sobie a co za tym idzie, informacja wypływa. Wydawca który zainwestował w temat nagle dowiaduję się że inni postanawiają zrobić to samo. Nic ująć nic dodać. Ciekawy jestem co po naszej publikacji zamierzeń i planów jeszcze nas czeka?

Ale z drugiej strony to w końcu wolny rynek :)) Każdy może robić co chce za swoje pieniądze. :) My się rozwijamy i nie planujemy zmian no chyba że na lepsze :)

Pamiętajcie od czwartku wysyłka Spitów
a od 20.09 następne przedsprzedaże :)

--
wydawca Piotr Machalewski
http://polish-made.com/pl/producer/PROARTE/35

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 21 z 70Strony:  <=  <-  19  20  21  22  23  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024