FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 20 z 70Strony:  <=  <-  18  19  20  21  22  ->  => 
04-09-15 18:02  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
proArte   

Co do Rumuna
- wg opracowania P.24 nr 7 Monografii KAGERO - to te konkretne malowanie ma P 24 P na stateczniku i brak żółtych końcówek - nasz też tak bedzie miał - bo na czymś musimy się oprzeć - czy miał je naprawdę czy nie to chyba nie do sprawdzenia.

--
wydawca Piotr Machalewski
http://polish-made.com/pl/producer/PROARTE/35

 
04-09-15 18:35  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Barbarossa 

 

Właśnie na czymś trzeba się opierać. Kagero ma to do siebie, że przedstawia tylko wizję rysownika, zdarzały im się w tych monografiach błędy, a zdjęć spodu skrzydeł nie ma. Inaczej wyglada to w wyd. Osprey i Squadron Signal na planszach barwnych (wszystkie maszyny z zoltymi końcówkami skrzydeł).
I skoro wszystkie samoloty wojskowe Rumunów oraz całej Osi z tego okresu na froncie wschodnim miały żółte końcówki skrzydeł dla szybkiej identyfikacji (zapewne określono to ichnimi przepisami) to P-24 miał być inny? Co jest bardziej prawdopodobne?
Szkoda...

--

Post zmieniony (05-09-15 13:55)

 
04-09-15 18:39  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
proArte   

Ok sprawdze to z innymi opracowaniami dla mnie nie ma problemu :)
logiczne jest jeśli wszystko tak malowano to dlaczego akurat ten egzemplarz nie :)
dzieki za spostrzeżenie. Niestety nie mozemy zrobic dodatkowo samych końcówek w dóch wersjach nie ma miejsca :)

--
wydawca Piotr Machalewski
http://polish-made.com/pl/producer/PROARTE/35

 
04-09-15 18:48  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
Barbarossa 

 

Pierwszy wydawca, któremu chce się sprawdzać sugestie z forum. Podziwiam;)

Może ktoś wstawi te plansze barwne lub zdjęcia z ww. wydawnictw, ja niestety nie mam skanera.

--
per aspera ad astra...

 
05-09-15 09:35  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Przeglądałem kiedyś książkę o malowaniu rumuńskich myśliwców. Po angielsku, ale napisana przez Rumunów. Tytuł chyba Romanian fighters 1941-45 czy jakoś tak.
Były tam barwne plansze z różnymi maszynami (nie pamiętam, czy był dokładnie ten P-24).
Wszystkie miały na dolnych powierzchniach żółte końcówki płatów.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
05-09-15 09:40  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
FloggerB   

Ja nie mam ochoty na taką analizę ale z tym żółtym byłoby ładniejsze.
A gdyby tak dodrukować same żółte końcówki do ewentualnego alternatywnego doklejenia ?
Tyle miejsca może by znalazł ?

Post zmieniony (05-09-15 09:41)

 
05-09-15 10:14  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
kari   

... ta sama "dwudziestkaczwórka" w opracowaniu p. Pacyńskiego a jakiś inny schemat malowania;



... i z żółtymi końcówkami ;-)



--------------------------------------------------------------------------------------------

 
05-09-15 10:23  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
proArte   

To jest wersja tego samolotu sprzedawana w Stanach w wersji elektronicznej. Jak widać Marek tam postanowił zostawić żółte końcówki. A ponieważ u nas decydowało opracowanie z Kagero zrobił bez :)

--
wydawca Piotr Machalewski
http://polish-made.com/pl/producer/PROARTE/35

 
05-09-15 10:39  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Nic nie rozumiem. Krzyże też są chyba inne w obu modelach.
Nie da się sprawdzić jak było naprawdę? Choćby przez porównanie kilku źródeł.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
05-09-15 10:43  Odp: Nowości wydawnictwa proArte
FloggerB   

Ok dziękuję za wyjaśnienia.
Mam nadzieję że turek będzie taki jak chcę.
A może wydać samego srebrnego plus dodatek z oznakowaniami różnych państw które mogły używać tą maszynę na przykład Estonia 😃
Taka sugestia zestawu waloryzacyjnego stosowanego w plastikach.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 20 z 70Strony:  <=  <-  18  19  20  21  22  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024