FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
09-08-15 09:15  Odp: [R] Radziecki ciężki ciągnik gąsienicowy "Komintern"- Projekt własny
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo ładnie to wygląda. "Śnieżynki" super! :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
09-08-15 10:39  Odp: [R] Radziecki ciężki ciągnik gąsienicowy "Komintern"- Projekt własny
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. ,,ich jakość pozostawia wiele do życzenia" - gdzie tam :) kółka są świetne, tak jak i cała reszta, zresztą :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-08-15 14:49  Odp: [R] Radziecki ciężki ciągnik gąsienicowy "Komintern"- Projekt własny
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Eeeee,no całkiem ładne te kwiatki "-)

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
23-08-15 21:54  Odp: [R] Radziecki ciężki ciągnik gąsienicowy "Komintern"- Projekt własny
jaceko99 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Witam

Dzisiaj po kilku dniach przerwy skończyłem pracę nad kabiną. Jako, że materiałów do wnętrza nie miałem prawie żadnych, zaprojektowałem je na podstawie zdjęć modelu plastikowego firmy trumpeter. Jak się później dowiedziałem, nie dość, że wnętrze jest bardzo ubogie, to na dodatek stanowisko kierowcy było po lewej, a nie po prawej stronie jak miało to miejsce w oryginale. Trochę dziwi umiejscowienie kierowcy po prawej stronie w radzieckiej ciężarówce, ale wszystko wskazuje na to, że tak było. Na lewej stronie szyby jest słupek, więc kierowca miałby mocno ograniczoną widoczność. Na kilku zdjęciach widać kierowcę siedzącego po prawej stronie. Ostatecznie utwierdził mnie w przekonaniu wpis na jednym z zagranicznych forum o błędzie w modelu trumpetera, oraz rysunek z książki "Tyagatshi" wydawnictwa Tankograd Publishing, na podstawie którego zaprojektowałem obecne wnętrze.

Co do samego modelu, to kabina jest chyba najgorzej wykonanym elementem w tym modelu. Najgorzej prezentują się okna. Do maskowania użyłem fluidu maskującego. Po pomalowaniu, gdy próbowałem go zedrzeć trzymał się bardzo mocno. Próby zmycia resztek maskowania poskutkowały zmatowieniem i ubrudzeniem okien.



Na koniec zdjęcie całości



Pozdrawiam

 
24-08-15 06:18  Odp: [R] Radziecki ciężki ciągnik gąsienicowy "Komintern"- Projekt własny
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo fajnie.
Ta "angielska" wersja rzeczywiście mnie zastanawia. Trumpeter mógł zrobić taka wersję "pod siebie". Ale jak masz inne źródło to pewnie tak było. Powodzenia!

--
Pozdrawiam Darek

 
24-08-15 07:58  Odp: [R] Radziecki ciężki ciągnik gąsienicowy "Komintern"- Projekt własny
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Jak to mówią "so far, so good" :) Patrzę i czekam na więcej :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
27-08-15 23:13  Odp: [R] Radziecki ciężki ciągnik gąsienicowy "Komintern"- Projekt własny
jaceko99 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Witam

Doody- Na potwierdzenie znalazłem jeszcze taki rysunek. Widać na nim, że dźwignia wyciągarki (o ile dobrze pamiętam) znajduje się po prawej stronie, a po lewej stronie jest rura wychodząca z silnika, której osłonę widać we wnętrzu kabiny.


Dzisiaj skończyłem ostatni element nadwozia ciągnika, czyli skrzynię ładunkową. Całość bardzo łatwa do sklejania, więc przyjemnie się ją kleiło :D. Odstępy między deskami wykonałem nacinając niewielki rowek w kształcie litery "V". Nity wykonane z kleju wikol. Ławki na zdjęciach są krzywe, ponieważ nie są jeszcze przyklejone.



Już niedługo koniec :D



Pozdrawiam

 
28-08-15 09:03  Odp: [R] Radziecki ciężki ciągnik gąsienicowy "Komintern"- Projekt własny
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Szacun.
Po prostu - szacun! ;-)
Esencja modelarstwa!
Dziekuję!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-08-15 09:24  Odp: [R] Radziecki ciężki ciągnik gąsienicowy "Komintern"- Projekt własny
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jak wyżej! :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
28-08-15 09:44  Odp: [R] Radziecki ciężki ciągnik gąsienicowy "Komintern"- Projekt własny
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Śledzę cały czas, bo robota pierwszej jakości.

Piękne wykonanie i podejście do klejenia jakie lubię.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024