FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
12-07-15 19:23  [R/G] M.S Batory JSC 1:400
SebastianGREEN 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Witam serdecznie w mojej pierwszej relacji, zabrałem się za kolejny transatlantyk, tym razem padło na nasz sławny przedwojenny statek "Batory" , model jest z wydawnictwa JSC skala 1:400 model po sklejeniu ma 40 cm długości i składa się z 485 części na 6 arkuszach A4.

Okładka :


Szkielet kadłuba to tradycyjne dla mniejszych modeli JSC pudełko, ja bardzo lubie ten sposób chociaż polecam podklejenie pudełka żeby było sztywniejsze. Ja dodatkowo zamiast proponowanych papierowych wzmocnień dałem patyczki, wygląda to tak:










Porównanie wielkości z R.M.S Mauretania :



A tutaj już oklejony burtami i powolutku zmierzam do pokładu łodziowego i słonecznego :)














Jak na razie wszystko pasuje i zapowiada się, że tak będzie do końca (oby)

--

Post zmieniony (10-01-16 23:19)

 
12-07-15 21:19  Odp: [Relacja] M.S Batory JSC 1:400
Tomek 

 - 2

Bardzo ładnie wychodzi! Powodzenia w pracy!

 
12-07-15 21:23  Odp: [Relacja] M.S Batory JSC 1:400
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Witaj na Forum !
Kibicuję życząc powodzenia w klejeniu.
Pozdrawiam
PS - może zamieścisz zdjęcia swojej "Mauretanii" w oddzielnej galerii ?

 
12-07-15 21:46  Odp: [Relacja] M.S Batory JSC 1:400
SebastianGREEN 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Tomek: Dziękuje :)
Ryszard: Mauretania ma swoją galerie, a nawet zostawił Pan tam swój komentarz :)

--
Droga do sukcesu jest zawsze w budowie.

 
12-07-15 21:55  Odp: [Relacja] M.S Batory JSC 1:400
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witaj!
Kibicuję w budowie.

--
Pozdrawiam Darek

 
12-07-15 22:43  Odp: [Relacja] M.S Batory JSC 1:400
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ha ! Dobre, widać starość nie radość ! Bez "Pana" proszę. ;-)

 
13-07-15 07:14  Odp: [Relacja] M.S Batory JSC 1:400
pieczarek   

OOO, moja ulubiona skala, a do tego model, ktory kleilem z pierwszego wydania jakies 15 lat temu. Trzymam kciuki i powodzenia zycze!

--
pozdrawiam Kuba

 
13-07-15 09:52  Odp: [Relacja] M.S Batory JSC 1:400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,podoba mi się statek ładniejszy jest od Stefcia wg mnie ale troszeczkę dziób na białej linii powinien być bardziej obłym, Wydaje mi się ,że budowa nadbudówek metodą pudełkową daje lepszy efekt,zawsze obcinam listki wstawiam sklejkę na małych powierzchniach obcinam nie zaginam,powodzenia w budowie,pozdrawiam Marek
PS> ładnie widać obłości szczególnie na białym kadłubie

http://stefanbatoryoceanliner.weebly.com/ms-batory.html

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
13-07-15 12:05  Odp: [Relacja] M.S Batory JSC 1:400
SebastianGREEN 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Witam, niestety to jest minus pudełkowego kadłuba, że nie oddaje do końca wersji takiej jaka była na prawdę, sam to zauważyłem i postaram się jakoś to uformować żeby chociaż trochę lepiej wyglądało, pozdrawiam :)

--

Post zmieniony (13-07-15 12:15)

 
13-07-15 22:33  Odp: [Relacja] M.S Batory JSC 1:400
SebastianGREEN 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Dzisiaj niestety nie udało się zbyt wiele zrobić a to przez problem, który zaraz przedstawie, najpierw bezproblemowe naklejenie pokładu łodziowego i trapów:





Następnie miałem w planach przyklejenie części która ma przykryć te dziurę na dziobie, na Batorym znajdowała się tam przednia weranda, niestety po przypasowaniu odkryłem, że jak dobrze przyłożę na bokach to na środku zostaje taka oto szpara



Jeśli znowu dopasuje tak żeby szpary nie było to nie ma możliwości naklejenia tego na boki a i sam kształt tego jest do niczego bo robi się strasznie obła, nie wiem czy wynika to z tego, że pokład łodziowy jest minimalnie za krótki na dziobie, czy ja coś zepsułem tak czy inaczej postanowiłem wstawić tam zielony pasek, po paru próbach wyszedł dobry kształt dobrałem kolor i wyszło mi coś takiego:



Na nic lepszego nie wpadłem a i tak wiem, że gdybym poprawił to jeszcze raz to zepsułbym to do końca, zielony pasek pasuje bo i zielony kolor pokładu jest obecny na Batorym, może historycznie nie ma to nic wspólnego, ale wizualnie myślę nie jest źle, niestety sama weranda wygląda kiepsko od przodu:



Próbowałem też zmienić trochę kształt tych burt na dziobie, niewiele to dało, ale chyba jest lepiej :







I na koniec widok od rufy:



Moje pytanie czy dało się zrobić coś lepszego z tą szparą? I do następnego :)

--

Post zmieniony (13-07-15 22:36)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024