FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
08-07-15 12:28  Odp: FW-190 A4 – KA nr 3/13 i Spitfire Mk Vb – KK nr 4/12 - 1:33
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jak zwykle mistrzostwo w każdym ,,milometrze" modelu. Gratuluję i podziwiam.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
08-07-15 14:58  Odp: FW-190 A4 – KA nr 3/13 i Spitfire Mk Vb – KK nr 4/12 - 1:33
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,piękna robota,,pozdrawiam Marek
PS>wszystko kleisz budziem,impregnujesz kaponem,Patrzę na te wszystkie wyoblenia jestem pełen podziwu ,żadnych specjalnych technik ,co ręka to ręka,

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
08-07-15 17:01  Odp: FW-190 A4 – KA nr 3/13 i Spitfire Mk Vb – KK nr 4/12 - 1:33
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Jak zwykle rewelacja. Gratuluję.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
08-07-15 21:32  Odp: [G]FW-190 A4 – KA nr 3/13 i Spitfire Mk Vb – KK nr 4/12 - 1:33
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Dziękuję Wam Panowie.
Literkę [G] już dodałem.
Pilot właśnie odwraca głowę w prawo :) i faktycznie taki ma lekki skręt.
Niemieckie myśliwce nie miały fabrycznych lusterek wstecznych, choć niektórzy piloci sami je montowali.

Marku, używam wielu klejów, głównie BCG i polimerowego ale też butaprenu.

Jeszcze z jeden duet i jesienią wracam do okrętu, już mnie korci :)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
09-07-15 10:38  Odp: [G]FW-190 A4 – KA nr 3/13 i Spitfire Mk Vb – KK nr 4/12 - 1:33
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Art - jak zwykle arcydzieło. Podziwiam precyzję i czystość klejenia.
Skoro wracasz do okrętów to proponuje duet: jako samolot VAL a jako okręt Arizona. Wcześniej pisałeś, że mają to być pomoce dydaktyczne na lekcję historii, to taki duet by pasował.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
09-07-15 21:59  Odp: [G]FW-190 A4 – KA nr 3/13 i Spitfire Mk Vb – KK nr 4/12 - 1:33
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Zastanawiam się jak Ty to robisz.
Idealne.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
10-07-15 09:01  Odp: [G]FW-190 A4 – KA nr 3/13 i Spitfire Mk Vb – KK nr 4/12 - 1:33
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Pewnie już było to pytanie:
Jak dobierasz retusz, czym retuszujesz? Jest idealny. Szok! Jak ty to robisz?

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
10-07-15 23:08  Odp: [G]FW-190 A4 – KA nr 3/13 i Spitfire Mk Vb – KK nr 4/12 - 1:33
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Raz jeszcze dziękuję.
Bodowa modeli, zwłaszcza od Hala, to czysta przyjemność, wszystko pasuje ale oczywiście z pewnymi sprawami trzeba pokombinować.
Staram się, gdzie tylko się da, sklejać poszycie poza szkieletem. Mam wówczas większą kontrolę nad łączeniami.

Retuszuję farbami akrylowymi (głównie Vallejo). Z doborem kolorów zawsze mam problem, wykonuję wiele prób przy świetle naturalnym. Jednak to fajna zabawa.
Farby rozrabiam i przetrzymuję w zakręcanych okrągłych pojemniczkach.

Do zobaczenia w kolejnym duecie :)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
12-07-15 19:40  Odp: [G]FW-190 A4 – KA nr 3/13 i Spitfire Mk Vb – KK nr 4/12 - 1:33
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Bardzo ładna parka.
Na zdjęciu z foką zauważyłem wyraźny uskok na pierwszym pierścieniu osłony silnika od strony śmigła (za duża średnica tego pierścienia).
Co do niebieskich zdjęć, to radziłbym nie ustawiać WB na auto, tylko ustawić na konkretne źródło światła ( nie w każdych warunkach oświetleniowych automatyka sprawdza się). W swoim aparacie ustawiam na temperaturę barwową światła : 5200- dla światła dziennego, 5400-5600- dla lampy błyskowej. Ustawiam zapis w formacie RAW, a potem do wywoływania zdjęć i zapisu do formatu jpg, używam programu Nikona Capture NX2, w którym mogę jeszcze zmieniać temperaturę barwową. Mogę również poprawić balans bieli zdjęć zapisanych w jpg-ach, wykorzystując funkcję Neutral Control Point, wskazując na zdjęciu punkt ( w przypadku twoich zdjęć, wskazałem na białe krzyże na skrzydłach foki), który ma być neutralny (punkt odniesienia) i program ustawia mi resztę zdjęcia do tego punktu.



I jeszcze jedno, nie ma potrzeby przymykać przysłony do f/25-29, ponieważ zdjęcie będzie będzie całe lekko rozmyte ( zachodzi zjawisko dyfrakcji na krawędziach przysłony). Dla Twojego aparatu z matrycą APS-C limit dyfrakcyjny, to f/11, ale jeszcze można robić do f/16 (później w programie wyostrzyć). Większą głębie ostrości uzyskasz, robiąc zdjęcia na mniejszych ogniskowych obiektywu. Obiektywy szerokokątne mają dużą głębie ostrości dla tej przysłony. Najlepiej będzie, jak w aparacie ustawisz na automatykę przysłony np: f/16, a obiektyw ustawić w zakresie 20-30 mm.

Pozdrawiam
Andrzej

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
12-07-15 20:05  Odp: [G]FW-190 A4 – KA nr 3/13 i Spitfire Mk Vb – KK nr 4/12 - 1:33
kari   

Propeler, może to zdjęcie i barwne plansze rozwieją Twoje wątpliwości co do tego "za dużego" pierścienia:

http://www.warbirdphotographs.com/LCBW2/FW190-A4-31.jpg
http://www.clavework-graphics.co.uk/aircraft/focke_wulf_fw190/focke_wulf_fw190_001.html
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024