FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
05-07-15 13:28  [Galeria] Samochód pancerny
som11 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 5

Witam wszystkich.
Przedstawiam Wam model samochodu pancernego Jeffery-Poplavko o nazwie własnej „Wnuk” w skali 1:25. Jest to darmowy model wydawnictwa WAK.
Model jest prosty w budowie i ma mało części, ale są miejsca, w których musiałem się „pogimnastykować”. Szkielet kadłuba jest podzielony na przednią i tylną część. Poszycie przednie musiałem w dwóch miejscach rozcinać i wklejać paski kartonu z zapasu. Z tyłem już nie było tak różowo. Elementy podklejone tekturą posklejałem do siebie, pasowało to nawet, pozalewałem łączenia sg. Przymierzyłem poszycie, a tu kąty co niektórych części się nie zgadzają, obrysy elementów szkieletu z poszyciem są dobre. Najpierw miałem przycinać to poszycie, ale odciąłbym zarys nitów. Nie pasowało mi to. Nieszczęsny szkielet wywaliłem, na nowo powycinałem elementy z tektury. Potem pojedynczo przyklejałem do poszycia (cz. 21), najpierw część 11, potem 15l i 15p, następnie 14l i 14p. Od części 20 (poszycie dolne) odciąłem tylną część pionową (na niej znajduje się uchwyt cz. 32) i podkleiłem ją częścią 10. Takie coś wkleiłem do poszycia (cz. 21). Od części 20 odciąłem następny kawałek i podkleiłem częścią 13. Przykleiłem to na swoim miejscu. Przy części 8 pousuwałem te wystające „zamki” , przykleiłem na swoim miejscu, potem przykleiłem cz. 9. Na końcu zamknąłem bryłę kadłuba częścią 12 i okleiłem resztą części 20. W części 8 trzeba wykonać otwór na tylną oś. Z błotnikami też nie było lekko. Musiałem tam i ówdzie poprzycinać, części 19 i 23 trochę przy szlifować.
Stwierdziłem, że z nadrukowanymi nitami „wnuk” będzie wyglądać słabo. Trzeba będzie je uwypuklić. Na wyciskanie było już za późno, zostały tylko naklejane nity. Wycinałem je z zapasu koloru przyciętą igłą lekarską (chyba jedynka), przy każdym jednym nicie retuszowałem krawędzie. Przyklejałem je na budapren. Chciałem je wycinać z kartonu barwionego na wskroś, ale nie znalazłem odpowiedniego odcienia zieleni. Przy zawiasach drzwi, przy drzwiach, przy zawiasach przedniej klapy silnika są mniejsze nity. Tam dałem nity z barwionego kartonu i wyretuszowałem je. Przy częściach 33c zrobiłem wyciskane nity. Boki kół (cz. 33a i b) już miałem podklejone tekturą, gdy zdecydowałem się na o nitowanie „wnuka”, więc nakleiłem nity, te większe, ale tylko na częściach 33a. Osie kół zrobiłem z mosiężnej rurki o średnicy 1,8 mm. Kupiłem ją w OBI. Tylną oś musiałem skrócić o 5 mm. Osie między kołem a kadłubem okleiłem zielonym kartonem. Cały model pokryłem trzema warstwami bezbarwnego lakieru (połysk) z żywic syntetycznych z firmy DUPLI-COLOR. Potem ubrudziłem go suchymi pastelami. Następnie naniosłem dwie warstwy fiksatywy. To jest moje pierwsze brudzenie modelu.




Post zmieniony (14-07-19 21:49)

 
05-07-15 15:00  Odp: [Galeria] Samochód pancerny "Wnuk" 1:25 WAK
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ciekawe "autko"
Mogłeś się pokusić o bardziej agresywne brudzenie.
Gratulacje.Każdy model jest wart sklejenia.

--
Pozdrawiam Darek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024