FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 40 z 73Strony:  <=  <-  38  39  40  41  42  ->  => 
21-07-15 15:44  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Trąci trochę brakiem rzeczywistości, żadnego wgniecenia, żadnego zadrapania, idealna powierzchnia, trochę przykurzona, zaolejenie można dorobić, może resztę też dałoby się.
Genialna robota.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
21-07-15 15:46  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz,
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

I o to mi chodziło. Otrzymujemy perfekcyjne zdjęcia perfekcyjnego modelu z krótką instrukcją objaśniającą sens istnienia tych rurek i przewodów.
Rewelacja.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
22-07-15 18:54  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Warto dodać, że tymi zaworami "wlewało" sie wodę do kotła, gdy był np. po naprawie. Nie wolno rozpalać maszyny, gdy w kotle nie ma wody, a kiedy parowóz jest "zimny", to inżektory nie zasysają wody z tendra, czy skrzyń wodnych, w przypadku tendrzaków.

Jak zwykle bez zarzutów praca.

--

 
23-07-15 07:01  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Na kartonworku kolega Kierownik rozwiązał zagadkę tychże zaworów. Cytuję
"To zawór napowietrzający Łopuszyńskiego, po raz pierwszy zastosowany w Ty23. Jego funkcją jest utrzymanie czystości suwaków, co przy parze przegrzanej jest problematyczne. Tutaj, w tekście znajdziemy rysunek i opis:
http://bcpw.bg.pw.edu.pl/Content/2428/43pt1926_nr52.pdf

Od siebie dodam że tez szukałem w przeglądzie ale dokopałem się tylko do rocznika 1935 gdzie również był artykuł o Ty23. Niestety nic o tym zaworze nie było.
Dla ciekawskich podaję link
http://www.dbc.wroc.pl/dlibra/plain-content?id=3906

--

Post zmieniony (23-07-15 22:18)

 
23-07-15 19:33  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Pozwoliłem sobie na aktywizację linków.
http://bcpw.bg.pw.edu.pl/Content/2428/43pt1926_nr52.pdf
http://www.dbc.wroc.pl/dlibra/plain-content?id=3906

--

 
30-07-15 11:58  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Dziękuje za wszystkie wpisy, cieszę się, że podoba Wam się model, ale tylko ja wiem, ile (tu powinno być brzydkie słowo na k) muszę włożyć pracy i poświęcić czasu, by to tak wyglądało. A do końca budowy jeszcze trochę zostało, może za rok-dwa model będzie gotowy.

Ostoja, model poza kurzem ma sporo brudnych miejsc, przeważnie dół parowozu jest bardziej brudny niż góra, a "oleju" też tam gdzie bywało go najwięcej, też nie żałowałem. Jest go sporo przy maźnicach, silnikach, kołach i wiązarach.







Od góry olej to będzie tylko przy prasach smarnych i sprężarce. Pogięcia w kartonie nie wychodzą zbyt ładnie, karton nie jest tak "kowalny" jak blacha. Plastkowcy robią pogięte blaszki z cienkiej metalowej folii. Ja z tego zrezygnowałem, bo mój model przedstawia parowóz w stanie kilka miesięcy po naprawie głównej. Od razu przyjąłem takie założenie, na pogięte blaszki jestem za "cienki", nigdy tego nie próbowałem, nie wiadomo, czy wyszłoby mi to ładnie, czy popsułoby model.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
30-07-15 12:43  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ile razy byś nie przywołał imienia pani lekkich obyczajów, wysiłek podjęty warty jest rezultatu! :-)
Model będzie oszałamiający. Nie widziałem jeszcze tak świetnego wykonania parowozu. Dla mnie jesteś numerem jeden. Powodzenia!

--
Pozdrawiam Darek

 
30-07-15 16:11  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Mariusz tłuste zacieki to lakier?

--

 
30-07-15 17:09  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Kurde,w pierwszym momencie myślałem,że to prawdziwy parowóz :)) SZOK !!!

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
31-07-15 11:18  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Robercie B. tłuste plamy imituję nanosząc zwykły lakier akrylowy błyszczący Vallejo. Tylko trzeba to robić szybko, bo jak podeschnie, to zamiast tłustego zacieku mamy białego gluta.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 40 z 73Strony:  <=  <-  38  39  40  41  42  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024