FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
02-07-15 23:58  Odp: [R] PZL P-24 Mały Modelarz 6/87, 1:33.
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Chopin chcesz ??? To masz ! Napisz mi na mejla swoje namiary i poślę Ci tego MM.
Tylko dotrzymaj słowa : " gdybym ... " MASZ !
Skleiłem drugie wydanie PZL P-11 z MM 9/80. A co do PZL P-24 , to pamiętam bardzo
zacne wykonanie modelu przez Janusza O. JOLA , z pierwszego wydania w MM, model
oklejony folia aluminiową . To były czasy......

 
03-07-15 17:43  Odp: [R] PZL P-24 Mały Modelarz 6/87, 1:33.
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Dziękuję wszystkim za pozytywne patrzenie na tak stary model, szału z nim nie ma ale zawsze to model do sklejania troszkę tylko ten łamliwy karton dokucza, poza ty wszystko z nim na razie jest ok.



Pozdrawiam Michał.

 
04-07-15 00:34  Odp: [R] PZL P-24 Mały Modelarz 6/87, 1:33.
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Jak pamietam to problem z jakoscia katronu MM byl przyczyna wiekszosci bledow i niedociagniec w wykonywaniu modeli.
Z tego wlasnie powodu ( i rozmiarow) zmniejszam je i po poprawce drukuje na leprzym papierze.
Wychodza fantastycznie i w wiekszosci modeli czesci pasuja wysmienicie.

Calkiem dobrze ci idzie,mam nadzieje ze skrzydla wyjda ci tak samo jak kadlub.Powodzenia :)

 
04-07-15 09:51  Odp: [R] PZL P-24 Mały Modelarz 6/87, 1:33.
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Zbig- retusz będzie.
Karol- w takie drukowanie nie chce mi się bawić, nie mam sprzętu do tego, może kiedyś ale teraz puki co to sklejam nawet te na tym pękającym kartonie.

 
04-07-15 15:35  Odp: [R] PZL P-24 Mały Modelarz 6/87, 1:33.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

zablo1978 żebym ja tak kleił te 20 lat temu jak ty teraz ;-) Nawet w połowie moje modele tak dobrze nie wyglądały przez ten fatalny karton :-/ Po latach trochę pomogło lakierowanie. Przyklepało włoski i nieznacznie zniwelowało te pęknięcia.

THEO już jeden model dostałem ;-) i notorycznie brakuje mi czasu na dokończenie tamtego projektu ;-( Resztę wysłałem Ci na e-mila ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
05-07-15 02:29  Odp: [R] PZL P-24 Mały Modelarz 6/87, 1:33.
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Absolutnie nie sugeruje zebys sam drukowal-idzie ci bardzo zgrabnie i mam nadzieje ze tak pojdzie dalej.Trzymam kciuki :)

 
06-07-15 00:37  Odp: [R] PZL P-24 Mały Modelarz 6/87, 1:33.
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Chopin - właśnie przeczytałem mejla od Ciebie, PZL- 24 czeka. Podziwiam tych Kartoniarzy,
którzy kleją modele bezpośrednio z MM wydanych w zamierzchłych czasach PRL !!!
Karton jaki był i jest każdy widzi, kolory kiepskie, dlatego od dawna robię modele waloryzowane.
Najpierw korzystam z plujki i kseruję arkusze na dobry karton, potem części maluję, przy
okazji poprawiając co nieco, dodając detale itp.

Zablo, powodzenia w klejeniu !!!

 
12-07-15 17:01  Odp: [R] PZL P-24 Mały Modelarz 6/87, 1:33.
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Na razie z modelem idzie powoli a to tylko z braku czasu, powstał już silnik made in Wasiak, jak na taką prostotę jest ok.



Pozdrawiam Michał.

 
12-07-15 18:53  Odp: [R] PZL P-24 Mały Modelarz 6/87, 1:33.
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Rób w oryginale, na pękającym kartonie! To jest dopiero klimat 100% :) W Lim-ie poradziłem sobie z tym łamliwym kartonem poprzez formowanie na dość obficie mokro. Uważam że się sprawdziło - może ciężko w małych częściach, ale zwijane elementy kadłuba wyszły spoko i żadnych pęknięć nie było (w miarę przynajmniej ;p )

 
12-07-15 23:18  Odp: [R] PZL P-24 Mały Modelarz 6/87, 1:33.
jacek   

super że wybrałeś ten temat powodzenia

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024