FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
29-01-15 09:48  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Piotrze, Twoim zadaniem jako sprzedawcy jest zaoferować kompletny produkt. Problemy o których piszesz dotyczą tak na oko 90% schematów malowania. Mało kto dysponuje zdjęciami danego pojazdu ze wszystkich stron. Skoro już jednak decydujesz się sprzedawać coś takiego, musisz się zdecydować i zaproponować konkretny wariant malowania i oznaczenia, z ewentualnym zastrzeżeniem "wygląd drugiej strony pojazdu z powodu braku dokumentacji domniemany" (jak robią inni). Wtedy ci ambitniejsi poświęcą czas na zgłębienie tematu, a ci mniej ambitni będą mieli gotową propozycję, której i tak 99% oglądających nie będzie potrafiło zweryfikować.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
30-01-15 21:15  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Zamiescilem instrukcje w sklepie w 2 wersjach. Schematy czy zdjecia zdecyduje po urlopie.
Pzdr Piterpanzer.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
31-01-15 12:21  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

A gdzie są te instrukcje? Przy kalkomaniach widzę tylko zdjęcia i rzuty half tracka.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
08-02-15 16:37  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Stealth, przepraszam, że się nie odzywalem, ale byłem na urlopie.
Jeśli newsletter`a sklepowego czytaleś to informowałem o tym.
Napisz dokładnie o co Tobie chodzi, bo nie wiem jak pomóc.
Kalka wykonana jest na podstawie jednego lub kilku dostępnych zdjęć pojazdu.
Zostały zamieszczone na stronie produktu.
Pozostałe elementy przeznaczone dla niego są wykonane na podstawie zdjęć innych, pokrewnych wozów jednostki. Tam, gdzie pojawiały się różne wzory nie oszczędzałem i dokładałem je jako opcje.
Ty jako modelarz masz zdecydować którą opcje sobie wybierzesz lub w ogóle jej nie użyjesz.
Również miejsce w którym dany symbol się pojawia bywało różne, dlatego nie bardzo wiem jak stworzyć taką instrukcję, która miały by pozwolić Tobie bez wkładu własnej pracy zbudować dobry model.
Istniejące instrukcje w sposób autorytatywny nakazują położenie kalki tu i tylko tu, ale może to mieć miejsce tylko i wyłącznie wtedy, gdy mamy dobrze obcykany pojazd ze wszystkich stron.
Zdjęcia halfa na chwilę obecną nie chcę pokazywać, dlatego dołączyłem rzuty.
Czy takiej drogi na skróty oczekujesz?

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
08-02-15 18:52  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Piotrze, żadnego newslettera nie otrzymałem.
Przyznam szczerze, że kompletnie nie rozumiem Twojej polityki jako sprzedawcy. Pierwszy raz spotykam się z producentem który robi tajemnicę z instrukcji do sprzedawanej rzeczy. Z całym szacunkiem, ale nie mam czasu ani ochoty na dalsze dyskusje. Jeżeli Ty nie wiesz w jaki sposób powinno się opracować taki produkt, ja nie mam żadnego interesu, aby Cię w tym zakresie instruować. Zwłaszcza, że wystarczy kupić jeden z dziesiątków takich zestawów dostępnych na Allegro żeby zobaczyć jak to się robi. Kalkomanie gdzieś pewnie sobie kiedyś nakleję. Pozdrawiam.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
21-03-15 18:57  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Wracając do tematu, który dojrzewał długo, chętnych było wielu na forach i w trakcie prywatnych modelarskich rozmów.
Dziś widzę, że to kolejna inwestycja w coś, co ma wirtualne zapotrzebowanie wśród sklejających i chciałem się z Wami zastanowić czy kroczyć tą drogą dalej.
Arkusz za duży i mimo, że przez to zoptymalizowana cena dla pojedynczego modelu, to całość za droga? Podzielić arkusz na 1/2 , na 3 cześci ? Musicie mieć świadomość, że to podniesie cenę.
Do instrukcji nie wracam, bo temat wałkowany, kto badał położenia godeł i znaków wie, że tylko bazowanie na zdjęciu daje wiarygodność, czego nie widać jest domniemane i może być tu albo tam.
Niedługo ruszę z kolejnymi kalkami w 1-35 i 1-72 i nie wiem czy tak naprawę 1-25 komuś jest potrzebne .

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
21-06-15 12:26  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Witajcie ponownie!
Jako,że chciałbym zobaczyć jak najwięcej modeli w polskim malowaniu, za namową Rajkuba i kilku innych Kolegów postanowiłem sprzedawać kalki na części , tnąc je na poziome paski.
Koszt paska 15zł. 2 paski z jednego arkusza 27zł
Pierwsze kalki znalazły już nabywców. Takie kalki bedą jednak sprzedawane tylko po indywidualnym kontakcie mailowym, przez skypa lub GG.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
21-06-15 13:16  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Witam to super wiadomość nareszcie można będzie kupić tylko to co w danej chwili jest potrzebne.

 
30-06-15 10:35  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Po przemyśleniu tematu uwolniłem kalkomanie tnąc je na poszczególne pojazdy .
Teraz możecie kupić kalkę do budowanego aktualnie modelu.
Traktuję to jako eksperyment, jeśli chwyci potnę kolejne arkusze.
Na chwilę obecną stany wykazują po 1szt.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
30-06-15 11:35  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Piter, Czy zestaw kalek do pojazdów z 1 Dywizji Pancernej obejmuje również polskie A30 Challengery?

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024