FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
29-06-15 19:30  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

No to ładny ch... Pani Mariolu z tymi częściami...
Guciu, co do Twojej pracy, to jest to uczta dla moich oczu ;-)

Czekam na więcej i życzę powodzenia w dalszej budowie, bez takich niespodzianek jak miałeś teraz ;-)

 
02-07-15 18:25  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Aktualizacji czas. Można powiedzieć, że uporałem się z podstawą. Szału nie ma, ale z racji ilości detali da się częściowo tę bidę ukryć. Ze swojej strony popełniłem głupi błąd. "Lotki" z dziurkami przy śledziach powinny być przyklejone jakieś 4mm dalej w stronę kolca, wówczas można by je zamocować równolegle do łap, a tak trochę odstają pod kątem. Może nienajlepiej to wytłumaczyłem ale na zdjęciach zapewne widać skutki. Ze strony projektu umiarkowanie dobrze. Kilka szczegółów musiałem dosztukować. Najbardziej zawiodłem się systemem zaproponowanym w projekcie, a dotyczącym wszelkich elementów zwijanych. Mamy rurkę do zwinięcia, a obok napisane "zwijać na pręcie o średnicy takiej i takiej" i od razu informuję -nie sugerować się tym. Musiałem i tak odciąć około 60% długości :]. Może by to wyszło gdyby te części były wydrukowane na cienkim papierze, ale na kartonie obwód zamiast 4mm po zwinięciu miał jakieś 8. Ale to nie koniec świata, poprostu mała dygresja :)
Tak to wygląda (mam nadzieję, że coś widać):



Teraz pniemy się do góry :)

pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
02-07-15 19:42  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Super Ci idzie, pomimo błędów które wytknąłeś. Ważne, że wychodzisz z tego obronną ręką ;-)

Guciu ja bym pomalował łopatę na Twoim miejscu (część robocza), bo bardzo rzuca się w oczy ta biała część.

Pozdrawiam

 
02-07-15 19:55  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dzięki Tommy za wierne kibicowanie. Co do łopaty to jest ona szara, na zdjęciu jeszcze bardziej niż w rzeczywistości. Faktycznie niezbyt naturalnie to wygląda, ale wcześniej o tym nie pomyślałem. Chyba da się ją przeciągnąć metalizerem. Pomyślę ;)

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
02-07-15 22:05  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Pięknie to wychodzi. Nie odzywałem się bo co tu komentować. Kibicuję od początku budowy.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
03-07-15 20:01  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Podstawa łoża.


pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
03-07-15 21:01  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Ładna podstawa. Widać , że każdym elementem Flak nabiera charakterystycznych kształtów.

Guciu będziesz robił nity, czy zostawiasz nadrukowane kółeczka? Mógłbyś je zrobić z rezerwowego paska tego samego koloru, lub z osłony, której nie będziesz robił.
Ostrz igłę i naprzód, do dzieła ;-)

 
04-07-15 10:10  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Precyzja wykonania podstawy na najwyższym poziomie. Powodzenia w dalszej budowie.

--
Pozdrawiam Darek

 
08-07-15 20:05  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Aktualizacja.

Najpierw odpowiem na pytanie. Tommy o nitach myślałem, ale różnorodność rozmiarów mnie trochę przeraziła. W Mercedesie 4500 robiłem śruby przy kołach i ciężko mi to szło, a były większe. Inaczej byłoby gdyby model malować cały, wtedy oczywiście. Tutaj musiałbym to wszystko wyretuszować i mogłoby to się odbić na estetyce. Teraz nawet nie dojdę do wszystkich miejsc, żeby je ładnie powklejać. W skrócie -za cienki jestem na to ;).

Teraz istotna wieść. Dostałem maila od autora opracowania (szacun za poważne podejście do sklejacza) i co się okazuje? Wydawnictwo zrobiło po swojemu. Elementy zwijane (żaliłem się wcześniej) miały być wydrukowane na cienkim papierze a nie kartonie. Format i rozkład części był pierwotnie w innym układzie. Wygląda na to że podczas przestawiania części coś się porozciągało, coś zaginęło... Kilka elementów jest w dziwnym łososiowym kolorze. Nie pisałem o tym bo myślałem, że może to tak ma być, dowiedziałem się, że to także chochlik drukarski. Patrząc na opracowanie widać poważne podejście autora i rzeczywiście dziwne byłoby gdyby na takich elementach się "wyłożył".

Póki co bez niespodzianek na szczęście :) Łoże, na razie luźno, bez osi.




pozdrawiam

--

Post zmieniony (08-07-15 20:20)

 
08-07-15 22:58  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się i to bardzo, to co dotychczas wykonałeś.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024