FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
27-06-15 22:11  [R] Warszawa M-20 1:25 wyd. MODELIK
Mateusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam. Jest to mój pierwszy temat i zarazem post na forum :) Mam 16 lat i mieszkam w Białymstoku. Od razu chcę wspomnieć że nie jestem jakimś wprawionym i zaawansowanym modelarzem, lecz jakimś na maksa początkującym też nie. Ciągle się rozwijam i poznaje nowe patenty oraz zacząłem kupować farbki itp. Każdy model wychodzi mi coraz ładniejszy. Mam już na koncie ich trochę: własnych (głównie na początku mojej przygody z modelarstwem) jak i z wydawnictw takich jak np. MODELIK.

Na swojej drodze napotykam czasami problemy lub nie wiem jak coś sprytnie i ładnie wykonać ( chodzi mi np o jakiś detal lub pomalowanie jakiejś części) a tu może ktoś znający się znalazł by chwile mi pomóc bądź doradzić :)

Na zdjęciach jest widoczna płyta podłogowa (od góry i od dołu) na której znalazła się oś skrętna, resory i zbiornik z paliwem. Wiem że to widać ale lubię napisać dokładnie by było wszystko wiadome i rzetelne :)



Zderzaki oraz ukończony tylny most z wałem napędowym.

'

Chętnie przyjmę wszelkie oceny i uwagi te pozytywne jak i negatywne.

Pozdrawiam :D

 
27-06-15 22:34  Odp: [R] Warszawa M-20 1:25 wyd. MODELIK
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Witam na forum. Chętnie popatrzę jak się męczysz bo też mam Warszawę,tyle że pick-upa do sklejenia. Ale to daleka przyszłość.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
28-06-15 00:11  Odp: [R] Warszawa M-20 1:25 wyd. MODELIK
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mateusz, parę uwag tak na gorąco.... Fajnie, że odważyłeś się za budowę modelu w wersji
waloryzowanej - malowanej na początek. Żeby mieć lepszy efekt , użyj do obróbki powierzchni
papieru ściernego , najpierw zacznij od 240 , poprzez 600, do 1200. Takie zderzaki , jak
dobrze je wyszlifujesz , wyjdą Ci po malowaniu błyszczące, co najważniejsze , zniknie
faktura i zmechacenie kartonu. Przy budowie nadwozia tego pojazdu trudno będzie sobie
poradzić z obłościami. Klej warstwowo, obrabiaj części papierem, trochę szpachlówki i znowu
obróbka papierem i.... będziesz mieć wszystkie zaokrąglenia dachu , drzwi, etc.
Opony klej warstwowo, też z obróbką boków papierem. Oddzielnie zrób felgę, opony pomaluj
matowe.

A tak w ogóle, to tylko wypada się cieszyć, że mamy następnego Kartoniarza na naszym
forum ! Powodzenia w pracy nad tym modelem !!

 
28-06-15 07:11  Odp: [R] Warszawa M-20 1:25 wyd. MODELIK
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Witam na Forum i życzę powodzenia w budowie !

 
28-06-15 08:09  Odp: [R] Warszawa M-20 1:25 wyd. MODELIK
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Witam na forum. Przyczepiłbym się do bieżników kółek, które są wklęsłe a powinny być wypukłe. By tego uniknąć trzeba dokleić dodatkowe paski kartonu na bieżnikach i ich krawędzie przetrzeć papierem ściernym:



a potem oczywiście pomalować. Powodzenia.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-06-15 10:16  Odp: [R] Warszawa M-20 1:25 wyd. MODELIK
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam,
Chętnię pokibicuję.

--
Pozdrawiam Darek

 
28-06-15 10:34  Odp: [R] Warszawa M-20 1:25 wyd. MODELIK
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam na forum. Na moje oko Warszawka wygląda całkiem fajnie, widać,że się starasz. w kwestii malowania modeli to koledzy już napisali co i jak. Ciekawe jak sobie poradzisz z karoserii, która może być trudna do ogarnięcia zwłaszcza, że projekt nie jest idealny. Twoja relacja na pewno trafia na moją listę obowiązkowych do obserwowania, a twoja obecność na forum cieszy o tyle bardziej, że jesteś kolejnym z grupy młodych modelarzy, która nie jest chyba zbyt liczna a do , której sam należę ( mój rocznik 1998).

--

Post zmieniony (28-06-15 10:47)

 
28-06-15 15:05  Odp: [R] Warszawa M-20 1:25 wyd. MODELIK
Mateusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziękuje wszystkim za powitanie i miłe słowa na początek :D Wasze rady na pewno się przydadzą w dalszych pracach.

Wykonałem i pomalowałem silnik :) Lecz jest tam straszliwy błąd, te przewody powinny iść do świec a nie filtru paliwa, naprawie to przy kolejnych zdjęciach.



Podwozie ukończone w 80%. Wykonałem przednią oś skrętną, tylny most i oczywiście wszystkie cztery koła ( nie znam się na samochodach i częściach )

Wiem że nie jest to idealne ale z tym że nie jestem doświadczony, jak na razie jestem zadowolony z efektu.



Zdjęcia były robione trochę dawno, tylko dopiero je wrzucam i biorę się za budowę.

Chciałem jeszcze dodać że relację zacząłem prowadzić na innym forum, tylko że jest o wiele mniej popularne. A z tym że w Białymstoku nie ma żadnych kółek modelarskich, muszę sięgać opinii w internecie, a tak mogę dotrzeć do większego grona modelarzy.
Mam nadzieję że nikt nie ma mi tego za złe a jeśli tak niech administracja usunie ten temat.

http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=17512&postdays=0&postorder=asc&start=0.



Chętnie przyjmę wszelkie oceny i uwagi te pozytywne jak i negatywne :)

Pozdrawiam :)

Post zmieniony (29-06-15 16:25)

 
29-06-15 19:09  Odp: [R] Warszawa M-20 1:25 wyd. MODELIK
Mateusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tak między pracami kiedy schły części, miałem małego gościa :D Niestety przypuszczalnie w wyniku zjedzeniu farby owad zmarł :( Za pewne przez kolor

 
29-06-15 19:18  Odp: [R] Warszawa M-20 1:25 wyd. MODELIK
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Cześć, tak się zastanawiam czy tym malowaniem wszystkich części to sobie nie utrudniasz pracy. Może na początek skupić się na dokładnym wycinaniu, pasowaniu i retuszu ? Zbyt dużo farby nie wygląda dobrze. Dobre malowanie jest moim zdaniem trudniejsze od dobrego sklejenia.

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024