FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
24-06-15 21:07  [Free] model Kuter typu Linz KU-5 1:100
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Witam

Zapodaje dla ogółu, kto chce niech klei drukuje chomikuje rozdaje czy cokolwiek, byle by na nim nie zarabiać chyba że nagrody na wystawach ;) Trochę głupio bo sam nie miałem jeszcze czasu go całego skleić, ale testowałem pasuje biały męczy go o wiele mniejszego ;) Chciałem poczekać aż znajdę czas na jego sklejenie ale wiecie jak to jest zakopać się w modelach, a że Pulpetto nalegał to zapodaje :

http://przeklej.org/file/4S8ZXF/linz.pdf

a jak się komuś uda, to niech zapoda foty chętnie zobaczę, jak ktoś będzie miał konstruktywna krytykę zapraszam, niekonstruktywną przyjmuje tylko po piwie ;)

rendery :



i zdjęcia czasu jak z nim walczyłem żeby upewnić się ze kadłub pasuje





to powtórka z wątku "zapomniana flota" ale wrzucam jako osobny post żeby łatwiej było znaleźć

p.s. ma jak ktoś ma jakiś serwer niech wrzuci plik to podmienię link bo ten wygaśnie po tygodniu chyba

Pozdrawiam
Jacek

--
Si vis pacem, para bellum

 
24-06-15 22:25  Odp: Free model Kuter typu Linz KU-5 1:100
Łukasz   

Mistrzu, daj to do szufladek.

--
,,W życiu trzeba płynąc podprąd, z prądem płyną same śmieci''

 
25-06-15 07:29  Odp: Free model Kuter typu Linz KU-5 1:100
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Wielkie dzięki - już "zassałem"
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
25-06-15 09:01  Odp: [Free] model Kuter typu Linz KU-5 1:100
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Dziękuję bardzo za ten model. Z przyjemnością go sobie zmontuję w wolnej chwili.
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
25-06-15 10:02  Odp: [Free] model Kuter typu Linz KU-5 1:100
Vaden_Ker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Dzięki!

--

 
25-06-15 11:11  Odp: [Free] model Kuter typu Linz KU-5 1:100
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Wielkie dzięki!
Pyt.:
- dlaczego część 7 ma narysowaną linię tak, jakby dzielącą ją na dwie części? Czy chodzi o wskazanie miejsca, które ma trafić na wręgę W2?

- gdzie powiesić banderę?

I tak poza "konkursem": gdzie na Linzach znajdował się silnik?

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
25-06-15 12:21  Odp: [Free] model Kuter typu Linz KU-5 1:100
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Hej, powodzenie jest już ponad 100 pobrań, jak choć 10 % kiedyś sklei to będę mega zadowolony :)

Waldek odpowiadając na twoje pytania :

cz. 7 pierwotnie zaplanowała była jako dwie oddzielne części poszycia, klejąc testowo stwierdziłem że jest to dodatkowe utrudnienie. Ostatecznie jednak nie przerysowałem tylko połączyłem tym samym dając klejącemu wybór jak woli ją przykleić ( zagięcie na wrędze 2 może być trudne do ukształtowania)

Na drugie pytanie odpowiem obrazkiem :)



tak wyobrażam sobie silnik, znaczy moim zdaniem mógł nawet wystawać i być obudowany w wnętrzu tej "nadbudówki" ale nie odważyłem się tak go narysować nie mając na to dowodów.

Pozdrawiam
Jacek

--

Post zmieniony (25-06-15 14:35)

 
25-06-15 12:36  Odp: [Free] model Kuter typu Linz KU-5 1:100
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

A mam takie drobne pytania/prośby, bo widzę że fajniutki modelik:
1.Cz.11 dlaczego jest zrobiona z 4 części, nie mógłbyś połączyć w jedną? kto by chciał to sobie by rozciął a kto nie to przykleił jako jedną.
2.Nie mógłbyś usunąć tych linii środków z cz.3-10? niezbyt estetycznie one wyglądają,


A jeśli chodzi o silnik to mógł on się znajdować tuż przed kołem sterowym- po prostu pudeleczko o wysokości zapewne 1/2 podstawy koła lub poszukaj jakie wymiary miały w tamtym okresie silniki spalinowe o takiej mocy, bo to co zaznaczyłeś to wygląda na silnik elektryczny, bo spalinowe to są z reguły wyższe niż szersze [no chyba że tam był typu bokser w co wątpię]

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
25-06-15 12:45  Odp: [Free] model Kuter typu Linz KU-5 1:100
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzięki, również pobrałem :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
25-06-15 14:06  Odp: [Free] model Kuter typu Linz KU-5 1:100
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Dzięki Jkorjat za odpowiedzi.
Jeszcze prosiłbym o ustosunkowanie się do bandery. Może w instrukcji by ją dorysować?...
Co do silnika, to wcale nie zdziwiłbym się, gdyby on nie był obudowany, tylko stał na pokładzie pod tą "owiewką". Wydaje mi się to najwłaściwszym rozwiązaniem, wszak obudowa to tylko problemy, a bez niej był zapewne łatwy dostęp do wszystkich elementów.
Nie ma jakiegoś zdjęcia Linzów od rufy?

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024