FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 17Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
02-11-16 21:39  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Przed chwilką obejrzałem na fb postępy "mrówki" z Shermanem, teraz tutaj kolejny fajerwerk. Czy Wy nie macie litości nad nami, maluczkimi ? Nie lubię słowa "kompleksy", ale czasami trzeba sobie o nim przypomnieć ;) Piękna robota, podziwiam dalej...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
03-11-16 18:45  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Nie odpuszczasz nawet odrobinę :-)

Świetne wykonanie.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
03-11-16 19:45  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Waszmość dowaliłeś teraz do pieca tymi detalami. Siedzę, patrze i podziwiam :)

--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
03-11-16 21:02  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dziękuję za Wasze opinie i zainteresowanie tematem.

Jak pisałem w poprzednim poście, mam urlop, więc mogę sobie coś spokojnie porobić przy świetle dziennym w domowym zaciszu, bo jak zapada zmrok, to jakoś chęci mnie odchodzą.
Jesiennymi wieczorami tylko człowiek myśli jak tu du...sko posadzić w fotelu iiiii.... poczytać książkę przy Grzańcu Zbójeckim ;-)

Kilminster , proponuję zapomnieć o tym słowie, bo jak oglądam Twoje relacje czy galerie, to masz z czego być dumny :-)
A tak na poważnie, to każde Wasze prace, które widziałem, to istne perełki :-)

Pozdrawiam
Tomek

Post zmieniony (03-11-16 21:05)

 
03-11-16 21:13  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Przekładnia bardzo ładna. Świetnie zrobiłeś wszelkie obłości i występy pod śruby. Co mi się bardzo podoba to faktura odlewu kadłuba skrzyni- delikatna i adekwatna do skali. Nie wiem czy to efekt zamierzony, czy przypadkowy, ale jeśli o to Ci właśnie chodzi z tym szlifowaniem papieru przez włoski i nierówności, to ja bym to zostawił. Wygląda naprawdę dobrze :)

 
04-11-16 20:21  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Cześć PiterATS :-)
Cieszę się, że skrzynia Ci się podoba. Powiem Ci szczerze, że fakturka odlewu kadłuba skrzyni, nie była tak do końca efektem zamierzonym.
Chciałem po prostu usztywnić papier SG, jednakże wcześniej wilgotne paluchy zrobiły swoje. Później był delikatny szlif, ale farba i tak wszystko wyciągnęła na wierzch ...
Jak widać i przypadki mają swoje plusy w modelarstwie ;-)
Zrobię tak jak radzisz i nie będę już nic ruszał :-)

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
Tommy

 
09-11-16 14:37  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dzień Dobry. To znowu ja ;-)

Melduję, że:
1) bębny wraz z rurami zostały pomalowane i przyklejone na stałe;
2) została dorobiona belka poprzeczna (ta z otworami) do której zostaną przymocowane wszelkie uchwyty, cięgna i inne mocowania;


3) skrzynia biegów została uzupełniona o półosie;


4) przedział bojowy został uzupełniony o zbiornik paliwa, zasobnik na pociski, skrzyneczkę obok kierowcy, a tylna płyta została uzupełniona o detale.
5) całe wnętrze, które wcześniej wyglądało jak "obrzygane" zostało ostatecznie pomalowane, ale za to teraz wygląda jak w aptece... Tak źle i tak niedobrze :-/
Przymiarka na sucho...;


6) dokonano wstępnej przymiarki skrzyni biegów;


7) obecnie dziergam sobie wspomniane uchwyty, łączniki, cięgna i inne *******ki za pomocą, których odbywało się sterowanie pojazdem.
Pozostaje, to wszystko wyciąć (elementy zdublowane w razie gdyby...) i złożyć w jedną całość. I teraz zacznie się jazda bez trzymanki...


Odmeldowuję się ;-)

P.s. Kolejna porcja zdjęć, jeśli dobrze pójdzie, to w przyszłym tygodniu ;-)

Post zmieniony (09-11-16 14:38)

 
09-11-16 14:49  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Czyż nie jest to wspaniałe uczucie jak spod warstwy farby wyłania się docelowy kształt elementu? Standardowcy mogą sobie tylko o takim uczuciu pomarzyć ;-)
Znakomita robota. Bardzo motywująca :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
10-03-17 20:36  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dziękuję Stary za opinię :-)

Witam serdecznie po baaardzo długiej przerwie :-)
Jak zobaczyłem, kiedy ostatni raz była aktualizacja, to aż się przeraziłem, że to już 4 miesiące minęły :-/
No ale nic... jedziemy po kolei, co tam przybyło w tym czasie...

W pierwszej kolejności skleiłem zespół drucików, uchwytów, sprężynek i innych dupereli, które służyły do kierowania i hamowania tym pojazdem.
Totalna droga przez mękę, ale do brzegu.
Tak prezentowała się surówka:


A tak po pomalowaniu:


W między czasie uzupełniłem skrzynię biegów o brakujące detale:


W oczekiwaniu na brakującą chemię modelarską, postanowiłem pobawić się w brudzenie i ślady eksploatacyjne przedziału silnikowego.
Do tego zabiegu użyłem pigmentów, wash'y oraz nowych specyfików, które mogę Wam polecić:
Pigment Fixer firmy AK - do utrwalania pigmentów oraz Fresh Engine Oil firmy MIG - efekt zacieków z oleju, smarów itp.

Rezultaty mojej pracy możecie podziwiać lub krytykować poniżej.


Następnie podobnym zabiegom poddałem silnik.


Ostatnie cztery dni tego tygodnia to istna walka, aby uzupełnić wnętrze przedziału silnikowego o główne podzespoły oraz pozostałą drobnicę,
którą musiałem robić stopniowo, wklejając w kolejności: silnik, filtr powietrza, koła pasowe od silnika do napędu wentylatorów,
układ chłodzenia i na końcu włożyć chłodnicę, która jest elementem demontowalnym, tak samo jak płyta nadsilnikowa w celu ekspozycji wnętrza.

Efekty tej pracy poniżej.


I na koniec brudzenie wentylatorów oraz definitywne zamknięcie tego rozdziału. Przedział silnikowy uważam za skończony ;-)
Jakież było moje zaskoczenie i radość, że wszystko pasuje tak, jak sobie zaplanowałem.


To by było na tyle, co miałem Wam do pokazania :-)
Przepraszam za tak obszernego posta i ilość zdjęć, ale takie są niestety efekty i skutki prowadzenia nieregularnych aktualizacji...

Pozdrawiam serdecznie
Tommy

 
11-03-17 08:59  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Tomek wrócił z ciotką Jagą. Ale w jakim stylu. No pięknie. Tylko mi nie mów że następna relacja za 4 miesiące? Litości.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 17Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024