FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 17Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
12-09-15 16:18  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Oj my już wiemy jak z tymi służbami jest... ;-)
Obietnica dotrzymana. Właśnie przed chwilą udało mi się skończyć koła napinające i pomalować je podkładem. Kolejny kroczek do przodu...




Teraz wypadałoby zerknąć do wnętrza, a wiąże się to ze spowolnieniem prac :-/

Pozdrawiam
Tommy

 
10-02-16 12:25  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Cześć
Przy sklejaniu Mustanga i w temacie Jagi coś u mnie drgnęło, po prawie półrocznej przerwie.
Zgodnie z zapowiedzią prace przeniosły się do przedziału napędowego, do serca tejże maszyny, czyli - silnik Maybach HL-120 TRM.
Silnik powstaje od podstaw, bo te które są dostępne w Modeliku czy GPM, nie spełniają moich wymagań.
Mam ambitny plan i chcę zbudować coś zbliżonego do oryginału, coś na podobieństwo poniższych zdjęć i rysunków, którymi się posiłkuję.
Co z tego wyjdzie? Nie wiem, ale jak nie zrobię, to nigdy się nie dowiem :-)


W dniu wczorajszym powstały te oto elementy składowe:blok, głowica i pokrywa.
Wiem, że d...py nie urywa i nie jest tego za wiele, ale okrutnie pracochłonne. Części zostały pomalowane, w celu uchwycenia niedociągnięć i jak widać, czeka mnie szlifowanie.



Mam nadzieję, że już wkrótce pokażę coś więcej ;)
Pozdrawiam
Tommy

 
10-02-16 14:07  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

W kwestii silnika i innych elementów wyposażenia wnętrza przeglądnij też zdjęcia tego, co mają do dyspozycji plastikowcy- żywiczne dodatki w skali 1/35 i model Panzera IV Trumpetera w skali 1/16 z pełnym wnętrzem. Myślę, że z takich zdjęć też da się sporo wyczytać.

 
10-02-16 15:13  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Hej Piter :-)
Dzięki za podpowiedź :-)
Oczywiście przeglądałem masę zdjęć oryginałów silnika, rysunków technicznych oraz wspomnianych przez Ciebie relacji "plastikowców" i muszę przyznać, że chyba najbardziej zbliżone do rzeczywistości, to dodatki z żywicy w skali 1:35.
Miałem większe nadzieje na silnik Panzera IV Trumpetera w skali 1/16, ale okazuje się, że to straszna bieda i porażka, jak na taką skalę!?

No nic. Zobaczymy, co będzie dalej :-)

Pozdrawiam

 
10-02-16 23:10  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Forest 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Apetyczny ten silnik :) U Trumpetera niestety normą jest biedo-wykonanie, po najmniejszej linii oporu :/

--
Pozdrawiam :) Zbyszek, Niedzielny Sklejacz ;)

 
11-02-16 09:37  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Lesio73 

 

Jak przeczytałem "Mam ambitny plan..." to w pierwszej chwili pomyślałem, że chcesz zrobić działający silnik - przy Twoich zdolnościach to bym się nie zdziwił ;-)

 
11-02-16 19:08  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Sama przyjemność oglądania.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
11-02-16 19:34  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

No niestety z Trumpeterem macie racje. Mam rozgrzebanego ich T-34/85 w skali 1/16 i aż za głowę można się złapać ile trzeba tam wykonać poprawek. A błędy popełnione tam są wręcz kuriozalne, jak chociażby replika powojennej radiostacji R-123, w modelu, który ma rzekomo przedstawiać pojazd z Operacji Berlińskiej. O uproszczeniach i zmyślonych detalach nie mających pokrycia na zdjęciach i rysunkach, zwłaszcza wnętrza, już nawet nie wspominam. Podobnie ma się rzecz z ichnim Konigstigerem. Z modelem Panzera IV nie miałem do czynienia, więc zasugerowałem go, ale jak widać jednak, nic się w temacie nie zmieniło ;)

 
11-02-16 20:50  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

To nie wiedzieliście, że Trumpeter nie produkuje replik tylko modele plastikowe ?

Jak już mowa o tej zacnej firmie to mała wrzuta w stylu "a nóż widelec" coś się wykorzysta przy budowie modelu kartonowego http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=213052&page=1

 
11-02-16 21:11  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dziękuję Wam bardzo serdecznie za doping i miłe wpisy :-)
To bardzo motywuje do dalszej pracy, jednakże muszę Was zmartwić, bo prace znów zostaną spowolnione, a to z powodu kurs w Zegrzu :-\
Wyjazd w niedzielę i powrót może w piątek późnym wieczorem.
Mam nadzieję, że jeszcze przez te dwa dni coś uda się jeszcze przy nim powalczyć i Wam pokazać :-)

Forest, PiterATS - tak jak piszecie i ja to samo stwierdzam: Trumpek wieje sandałem, a raczej trampkami... :-D
Lesio, z tym ambitnym planem chodzi o to, że w ogóle mam go zamiar skleić, bo już dwa projekty zostały poddane próbie zgniatania i jej nie zaliczyły. :-)
Mrówka, ja chętnie zapożyczył bym od Ciebie kilku zdolności i nie ukrywam, że bardzo lubię Twoje relacje :-)

Halogen, dzięki za wrzutkę linka pamiętam tą relację, ale to już nie na moje nerwy i umiejętności :-)

Pozdrawiam Was serdecznie i do następnego :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 17Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024