FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 17Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
20-10-17 18:21  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Troszkę ciężko mi uwierzyć w to, że to karton. Pięknie to wyglada.

 
22-10-17 21:10  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2
 
03-01-18 20:08  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Jeszcze raz dziękuję za miłe słowo ;-)

Ciągnąc ten wątek dalej... miinęła jesień... teraz mamy zimę - nowy rok, więc wypada już coś w końcu pokazać...
Od ostatniej aktualizacji na pierwszy ogień poszły te małe "puszki" rozdzielacze sygnału łączności między załogą oraz sygnałem zewnętrznym anteny.


Następnie słuchawki oraz laryngofony dla całej załogi - 4kpl.



Skoro miałem już wszystkie elementy składowe od radiostacji, to nie pozostało nic innego, jak wkleić to wszystko na swoje miejsce i połączyć plątaniną kabli.
Do tego zabiegu niezawodna okazała się cyna lutownicza o różnej średnicy. Gaśnica też jest na swoim miejscu.



Na tym etapie koniec z drobnicą. Czas na coś grubszego.
Przednia płyta pancerna z klapami rewizyjnymi do skrzyni biegów i hamulców.


Teraz płyta czołowa. Przerobiłem gniazdo dla MG42, a także gniazdo oraz łoże pod jarzmo armaty.
Tak jest zdecydowanie lepiej i bliżej oryginałowi niż to, co było zaproponowane w oryginalnej wycinance.
Niestety z tym elementem bawiłem się najdłużej i najwięcej sprawił mi problemów.
Dopiero za drugim podejściem udało mi się stworzyć to, co teraz możecie zobaczyć.


Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym nie pokazał zdjęć całości.


To by było na tyle. Przepraszam za przydługawy tekst oraz jakość zdjęć.

Pozdrawiam serdecznie i do następnego ;-)

 
03-01-18 21:20  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Dominik 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5
 

Szkoda będzie zamykać tak dopracowane wnętrze. Górna płyta będzie zdejmowana?

Teraz nie znam się, więc się zapytam, dlaczego są po dwie pary słuchawek? A może to słuchawki do komunikacji, a te większe to takie "nauszniki" tłumiące dźwięki z zewnątrz?

--
"Wielka Brytania zawsze walczy do ostatniego żołnierza swoich sojuszników"

 
03-01-18 23:12  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dzięki Dominik za dobre słowo :-)

Co do Twoich pytań, to sprawa ma się następująco:
1. Górna płyta nad przedziałem bojowym będzie zdejmowalna;
2. Słuchawki są te duże i służyły do tego samego co współczesne - odbiór dźwięku i oczywiście lekkie tłumienie hałasu z zewnątrz.
Laryngofony ( te mniejsze cosie ;-) ) - to taka odmiana mikrofonu, przeznaczone do pracy w warunkach silnego hałasu.
Od zwykłego mikrofonu odróżnia się tym, że jego membrana jest pobudzana przez drgania skóry na szyi w pobliżu krtani mówiącego człowieka, a nie przez fale dźwiękowe przenoszone przez powietrze. Nadawanie odbywało się poprzez naciśnięcie tangenty ;-)

Reasumując, słuchawki + laryngofony tworzą jeden komplet, aby załoga mogła się swobodnie komunikować między sobą oraz innymi odbiorcami w sieci radiowej ;-)

 
03-01-18 23:21  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 24


 - 3
 
03-01-18 23:47  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Dominik 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5
 

Dzięki za wyjaśnienie :) Te mniejsze mi się nieodparcie kojarzyły ze słuchawkami, ale teraz poszukałem zdjęć jak taki laryngofon wygląda na użytkowniku i wszystko jasne.

--
"Wielka Brytania zawsze walczy do ostatniego żołnierza swoich sojuszników"

 
03-01-18 23:47  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Tommy normalnie szczena opada uwielbiam oglądać twoje relacje. Wszystko szczegółowo opisane i pokazane na zdjęciach. Mam nadzieje że do Przeciszowa Jagę przywieziesz już gotową :)

--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
04-01-18 08:20  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Darek1207 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Tomek jak zwykle odpalił, słuchawki z laryngofonami mnie rozwaliły, ciekawe jak je zademonstrujesz że działają i naprawdę w nich coś słychać. :-)

 
04-01-18 09:15  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Bardzo się cieszę, że Wam się podoba moja praca. To bardzo budujące dla mnie :-)

Darku, sprawdzenie łączności w tej skali wybiega poza moje możliwości i umiejętności ; -)
Drakus, w tym roku to już chyba na bank zdążę go skończyć i pokazać Wam go oficjalnie :-)

Jeszcze raz Wszystkim dziękuję za pozytywne opinie :-)

Post zmieniony (04-01-18 09:20)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 17Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024