FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
11-07-15 08:17  Odp: [N] Bf-109 wydawnictwo proArte 1:33, RWD-8, Me-163, Jak-9, Fokker D.VII w 1:50
Ramolot 

Na Forum:
Galerie - 1
 

A co to takiego ten YAKOVLEV -YAK- 9T? Pierwsze słyszę...

--

 
11-07-15 10:51  Odp: [N] Bf-109 wydawnictwo proArte 1:33, RWD-8, Me-163, Jak-9, Fokker D.VII w 1:50
Agand 

 

Ramolot czepiasz się za dużo o jedną kreskę nasmarowali i tyle. A jaki-9 nawet i w naszem wojsku latali; p

--

Post zmieniony (11-07-15 10:58)

 
11-07-15 11:29  Odp: [N] Bf-109 wydawnictwo proArte 1:33, RWD-8, Me-163, Jak-9, Fokker D.VII w 1:50
Ramolot 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie czepiam się jednej kreski, tylko durnej maniery pisania nazw rosyjskojęzycznych tak jakbyśmy w Anglii żyli. Jakowlew to Jakowlew a nie jakiś Yakovlev a Jak to Jak, a nie Yak.!!

--

 
11-07-15 12:15  Odp: [N] Bf-109 wydawnictwo proArte 1:33, RWD-8, Me-163, Jak-9, Fokker D.VII w 1:50
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

to co powiesz na to? Oficjalna strona Jak/Yak. Spójrz na adres i przestań pisać głupoty.

http://www.yak.ru/

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
11-07-15 12:26  Odp: [N] Bf-109 wydawnictwo proArte 1:33, RWD-8, Me-163, Jak-9, Fokker D.VII w 1:50
Tomek 

 - 2

Wiem, że wpis nie w tym miejscu, ale...
Raziel. Rozumiem irytację Ramolota, gdyż nasza pisownia bez problemu oddaje zawiłości rosyjskojęzyczne i nie trzeba zapisywać tego wg zasad pisowni angielskiej. Co do strony, to wydaje mi się, że jest to uczynione ze względu na umiędzynarodowienie strony. Ponieważ duża część świata posługuje się angielskim, więc i oficjalna strona ma taką pisownię, a wątpię, by wiele osób, nawet w Polsce, w chwili obecnej znało rosyjską literę "я".
Z poważaniem:
Tomek

 
11-07-15 12:51  Odp: [N] Bf-109 wydawnictwo proArte 1:33, RWD-8, Me-163, Jak-9, Fokker D.VII w 1:50
Ramolot 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Raziel, powiem na to ze nie znasz rosyjskiego. To że podtytuł strony przetłumaczony jest na angielski świadczy tylko o tym, ze szukają użytkowników na Zachodzie. Miałem napisać więcej i wyjaśnić ci w czym rzecz, ale w dużej mierze zrobił to już Tomek.
Zanim zarzucisz komuś że pisze głupoty, dokształć się najpierw trochę.

--

 
11-07-15 13:17  Odp: [N] Bf-109 wydawnictwo proArte 1:33, RWD-8, Me-163, Jak-9, Fokker D.VII w 1:50
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Uczyłem się ruskiego 7 lat.

Jeżeli jesteś przeciwko uzywaniu Y w nazwie to dlaczego chcesz używać litery J? To również jest nieprawidłowe, bo prawidłowa pisowania korzysta z cyrylicy , a używanie litery J to spolszczanie oryginalnej nazwy, dokładnie tak samo jak w przypadku Y w języku angielskim. Zatem zarówno Jakowlew jak i Yakovlev są formami nieprawidłowymi. Nazwa rosyjskojęzyczna to nazwa rosyjskojęzyczna a nie polsko- angielsko- czy niemieckojęzyczna. Czy jeżeli coś w języku angielskim nosi nazwę "Purchase" to napiszesz to "perczejs" bo mieszkasz w Polsce?

--

Post zmieniony (11-07-15 13:19)

 
11-07-15 14:57  Odp: [N] Bf-109 wydawnictwo proArte 1:33, RWD-8, Me-163, Jak-9, Fokker D.VII w 1:50
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Raziel - nie masz racji.
Nie jest to żadna nieprawidłowość ani spolszczenie tylko transliteracja z alfabetu pisanego cyrylicą na alfabet łaciński wg zasad przyjętych odpowiednimi, zatwierdzonymi normami dla języka polskiego (a taki jest oficjalny, urzędowy język w Polsce a nie angielski).
W tym konkretnym wypadku jest tak:
Piszemy " ja" (cyrylica "Я") — na początku wyrazu oraz po samogłoskach i po znakach twardych i miękkich - ъ, ь,
czyli Яковлев — Jakowlew,
Nie żaden Yakovlev tak jak Chruszczow a nie Khrushev
Nie powinno się bezmyślnie małpować i przenosić transliteracji łacińskiej z języka angielskiego do języka polskiego. Oni mają swoja transliterację a my swoją.
Tyle w tym temacie.
PS - nie "ruskiego" tylko rosyjskiego ! Widać, że nie opanowałeś jęz.. rosyjskiego w dostatecznym stopniu a szkoda.

Post zmieniony (11-07-15 15:02)

 
11-07-15 15:04  Odp: [N] Bf-109 wydawnictwo proArte 1:33, RWD-8, Me-163, Jak-9, Fokker D.VII w 1:50
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ryszard - dzięki za wyjasnienie. Przyjmę to co napisałeś, bo w temacie jestem niedouczony i nie jestem w stanie podjąc dyskusji z takimi argumentami. :) Skoro tak jest to tak jest. Mnie i tak jest wszystko jedno czy będzie Yak, czy Jak.

P.S. Dla mnie to zawsze będzie ruski. Sorry, ale nienawidzę tego języka i faktu, że musiałem się go uczyć bo był taki ustawowy obowiązek. W innych okolicznościach kto wie. W podstawówce chciałem uczyć się angielskiego, ale nie było takiej możliwości. Więc zmuszano mnie to ruskiego. Dziś jak idę na rozmowę kwalifikacyjną do nowej pracy to nikt nie pyta mnie o poziom znajomości rosyjskiego, tylko czy znam komunikatywnie angielski. W pracy nie komunikuję się w jezyku rosyjskim, lecz w angielskim. Również z Rosjanami. Taka sytuacja...

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
13-07-15 16:13  Odp: [N] Bf-109 wydawnictwo proArte 1:33, RWD-8, Me-163, Jak-9, Fokker D.VII w 1:50
kari   

mały off:
Raziel_3, mimo wszystko powinieneś pisać poprawnie (j.rosyjski), a ruskie to są tylko pierogi ;-)
---------------------------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024