FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
19-06-15 01:07  [Relacja/Galeria] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Witajcie.
Zaprezentowany przeze mnie nie tak dawno temu Bofors zwiększył apetyt n artylerię (nie tylko przeciwlotniczą). Kanone 18 musi poczekać i spędzić jeszcze wiele wieczorów przeglądania... Ale wracając do "acht-kommma-acht", model bardzo szczegółowy więc do odpoczynkowych na pewno nie należy. W porównaniu do leciwego opracowania Flaka 36 ze Stegny to dzień do nocy. Niestety nie ma wózków transportowych więc zbuduję go w pozycji bojowej, bez bawienia się w składane "łapy". Zamierzam także zrezygnować z osłony bo szkoda będzie zasłaniać całą drobnicę. Opracowanie na płasko robi dobre wrażenie, druk bez zastrzeżeń, instrukcja w granicach mojej tolerancji, mam nadzieję skutecznie doprowadzi mnie do końca. Opis co prawda jest ale bardzo lakoniczny tzn. "część xyz skleić wg instrukcji". Nie widziałem nigdzie tego modelu sklejonego więc może być ciekawie, jestem jednak dobrej myśli, a prowadzenie relacji zmotywuje mnie do dania z siebie wszystkiego. Bo przecież nie można ludziom maniany pokazywać...

Tak to wygląda:

I pierwsze koty za płoty -szkielecik


pozdrawiam

--

Post zmieniony (01-08-15 17:59)

 
19-06-15 06:45  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Będę zaglądał i kibicował.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
19-06-15 09:55  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Łukasz   

Powodzenia, trzymam kciuki!

--
,,W życiu trzeba płynąc podprąd, z prądem płyną same śmieci''

 
19-06-15 09:58  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Ale drobnicy. To nie na moje nerwy.

Życzę powodzenia.

 
20-06-15 11:53  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Pierwsze koty za płoty. Na razie wszystko fajnie pasuje. Trochę walczyłem z doborem retuszu, okazał się zbyt jaskrawy więc złamałem nieco szarym i dalej powinien być dobry.


--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
20-06-15 15:44  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Ados777 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Podglądam,u mnie też leży na kupce i czeka na lepsze dni.Bardzo podoba mi się to opracowanie,fajnie że się za niego zabrałeś.

--
Taki sobie modelarz :)

 
27-06-15 12:01  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Super Ci idzie :-)
Sam się zastanawiam nad zakupieniem tego modelu, więc na pewno będę tu często zaglądał i obserwował Twoje postępy.

Guciu, a zastanawiałeś się nad tym, aby ewentualnie skorzystać z wózków od leciwego flaka z Military Model 1-2/96 i je podrasować? Może jeszcze dodasz do tego Sd.Kfz. 7 ;-)?

Posiadam taki zestaw, ale niestety leży i czeka na lepsze czasy...

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Post zmieniony (27-06-15 12:02)

 
27-06-15 17:38  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Tommy -niestety wykorzystanie wózków z Military Model odpada, zdaje się, że były one różne do Flaka 18 i 36. Druga sprawa, że trzeba by je pomalować a ja kleję w standardzie, czyli retusz. Ale przeszło mi to przez myśl, przyznaję.
Niedługo aktualizacja, aktualnie walczę z drobnicą podstawy. Miałem małe problemy z łapami bocznymi i przykleiłem je na stałe, bo po co składać jak nie ma wózków. W każdym razie wkrótce coś tam pokażę ;)

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
28-06-15 12:23  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Ok, rozumiem. W takim razie czekam na kolejną porcję fotek ;-)
Powodzenia !

 
29-06-15 19:21  Odp: [Relacja] Przeciwlotniczy Flak 18 wyd. Answer 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Jedziemy dalej.
...i trafił się "kfiatek", oklejka łapy bocznej (x2 bo są bliźniacze) za krótka, zdjęcie to wyjaśni chyba wystarczająco:

Jakoś się z tym uporałem, ale jakby ktoś chciał zrobić te łapki składane to sytuacja trochę się komplikuje. Wątpię, żeby to była moja wina.
Poza tym walka z drobnicą trwa, bez większych problemów:



Z podstawy zostało jeszcze trochę drobnicy i nóżki. Później zrobi się ciekawiej, mam nadzieję w pozytywnym znaczeniu.

PS Na pierwszym zdjeciu napisałem "cz. 33", chodzi o cz. 31 ;)
pozdrawiam

--

Post zmieniony (29-06-15 19:25)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024