FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
06-04-15 12:37  Odp: [R] Yamato - Halinski 1:200 1-2/2004
SebiS 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witajcie forumowicze!

Po dość długiej przerwie powraca relacja z budowy, a raczej rozpocznie się ona od nowa a to za sprawą katastrofy modelarskiej do jakiej doprowadziłem. Piszę tą wiadomość dla wszystkich początkujących modelarzy takich jak ja ku przestrodze. Otóż po sklejeniu całego szkieletu rozmieściłem wszystkie części pokładów celem spasowania i tutaj niespodzianka: szkielet był o 15mm!!! dłuższy względem pokładów. Oczywiście szybko napisałem maila do Pana Halińskiego sądząc że jest to błąd w projekcie ale po konsultacji okazało się że przyczyną był zły dobór kleju. Użyłem kleju na bazie wikolu, a jako że mieszkam w Niemczech był to klej Holz-laim. Pan Haliński doradził abym nowy szkielet sklejał butaprenem i tak zrobię. Stary szkielet zachowam i po sklejeniu nowego zrobię zdjęcia i wstawię na forum celem porównania. Życzyłbym sobie aby to była pierwsza i ostatnia wtopa przy budowie tego pancernika.

Pozdrawiam i do następnego.

Post zmieniony (06-04-15 12:38)

 
07-04-15 08:14  Odp: [R] Yamato - Halinski 1:200 1-2/2004
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam,
Widzę kolejnego "sklejacza" Yamato. Witaj w klubie. Ja po wstępnym zakończeniu kadłuba zacząłem "dzióbać" detale :-)
Życzę powodzenie w budowie i wytrwałości bo jest bardzo potrzebna :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
07-04-15 14:42  Odp: [R] Yamato - Halinski 1:200 1-2/2004
aron 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Hmm
Dobrze zrozumiałem - kadłub "rozciągnął się aż o 1,5 cm"?

 
07-04-15 16:13  Odp: [R] Yamato - Halinski 1:200 1-2/2004
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Sprawdz czy poklad ci sie nie skurczyl od temperatury, przy tak duzym pokladzie jest to mozliwe.
Fajnie ze Pan Halinski wysle ci za darmo nowy szkielet, to sie ceni.

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
07-04-15 16:41  Odp: [R] Yamato - Halinski 1:200 1-2/2004
SebiS 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Do Miszcz_1999 - Pan Haliński nie wyśle za darmo szkieletu, po prostu go dokupiłem :) Pokłady są dobrych wymiarów bo to też z Panem Halińskim konsultowałem.

Do aron - tak, dokładnie do 14,6 mm, zakładam że najbardziej rozciągnęła się część dziobowa. Jak przyjdą nowe szablony to zmierzę i porównam bo sam jestem ciekaw.

Post zmieniony (07-04-15 16:42)

 
07-04-15 23:46  Odp: [R] Yamato - Halinski 1:200 1-2/2004
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Sorry, ale nie wyobrażam sobie, żeby szkielet mógł zmienić rozmiar ok. 15 mm. Ciekaw jestem porównania z tym nowym. A już skrócenie pokładu pod wpływem temperatury to już bardzo karkołomna teoria...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
08-04-15 10:20  Odp: [R] Yamato - Halinski 1:200 1-2/2004
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

SebiS, proponuję do klejenia większych powierzchni i łączeń używać kleju polimerowego, jest znacznie mniej uciążliwy po względem intensywności zapachu, poza tym szybko wiąże.
Jedyną jego wadą jest to, że po ubrudzeniu części zadrukowanych, trudno go usunąć, ale przy szkielecie nie ma to znaczenia.
PS.
Spróbuj skorzystać ze szkieletu wyciętego laserem, trochę kosztuje ale znacznie ułatwia pracę i zaoszczędza sporo cennego czasu.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
08-04-15 17:33  Odp: [R] Yamato - Halinski 1:200 1-2/2004
SebiS 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Do Art - co do kleju to mogę spróbować, ale szkielet już zamówiłem. Poza tym chcę jeszcze raz się z tym zmierzyć bo sam nie wiem jak to się stało że aż o tyle się rozciągnął.

Do Kilminster - Pan Haliński podał wymiary podłużnic wraz z częścią W19 jak i rozmiary pokładów po połączeniu, a pokłady się zgadzają. Tak czy tak gdzieś popełniłem błąd, niebawem się okaże w którym momencie.

 
08-06-15 19:15  Odp: [R] Yamato - Halinski 1:200 1-2/2004
SebiS 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witajcie ponownie!

otrzymałem niedawno nowy szkielet Yamato i zmierzyłem poszczególne elementy i...szok!
części rozciągnęły się kolejno:

część P1 dłuższa o 4 mm, P2 o 4 mm, P3 o 4 mm, P4 o 3mm

Przyznam, że w przeszłości tj. około 10 lat temu sklejałem modele wikolem ale takich historii nie miałem. Być może wtedy były inne kleje albo ten który mam na bazie wikolu to coś zupełnie innego. Zabieram się zatem do pracy i do następnego.

Pozdrawiam!

SebiS

 
08-06-15 23:37  Odp: [R] Yamato - Halinski 1:200 1-2/2004
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Ciekaw jestem jakiej tektury użyłeś do podklejenia podłużnic ? Czy smarowałeś klejem jedną stronę tektury ? Czy wszystkie podłużnice szkieletu kleiłeś na tekturze "w jednym kierunku" (równolegle) ? Czy podłużnice zmieniły tylko swoją długość czy również wysokość (szerokość) ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024