FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
07-06-15 15:49  [G] Pfalz E.I front wschodni WAK
Roland 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Cześć,
chciałbym wam zaprezentować galerię modelu, który zacząłem baaardzo dawno temu, a dokładniej w lutym 2012 roku. Zaraz po skończeniu pfalza w malowaniu akrobacyjnym postanowiłem zrobić tez model w wersji z frontu wschodniego. Model dużo przeszedł, po popsuciu jednego z naciągów wylądował w pudełku na prawie 3 lata. Ostatnio postanowiłem wyciągnąć tego trupa z szafy i go dokończyć.

Przez to, że tyle leżakował widać na nim upływ czasu, chociażby skrzydła nieco oklapły (na zdjęciach z budowy widać, że ładnie trzymają poziom:)).

Budując pfalza nastawiłem się na maksymalne wzbogacenie projektu. Zrobiłem imitacje konstrukcji drewnianej w kabinie i kratownicę naciągów. Dodałem śruby rzymskie na naciągach oraz przetłoczyłem skrzydła i stateczniki. Cylindry skleiłem z krążków papieru odpowiedniej średnicy, śmigło wystrugałem z kartonu barwionego. Do tego postanowiłem poeksperymentować nieco z brudzeniem.

Na początek trochę zdjęć z budowy:



I galeria:

 
07-06-15 16:10  Odp: [G] Pfalz E.I front wschodni WAK
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Moim zdaniem piękny Ci on. Gratulacje i mega podziw za wytrwałość.

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
07-06-15 17:03  Odp: [G] Pfalz E.I front wschodni WAK
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Moje klimaty! Chylę kapelusza i ściskam spracowaną prawicę za wspaniały model ! Jest na co popatrzeć !

 
07-06-15 17:50  Odp: [G] Pfalz E.I front wschodni WAK
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Hmmmmm - proszę to potrktowac jako komplement , mamy dwóch Ryszardów albo dwóch Rolandów .Patrząc na same zdjęcia nie potrafiłbym odróżnić czyja to praca ale szkoły te same. Gratulacje.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
07-06-15 18:14  Odp: [G] Pfalz E.I front wschodni WAK
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Pogratulować, śmigiełko ekstra.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
07-06-15 18:41  Odp: [G] Pfalz E.I front wschodni WAK
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Przepiękny model! Naciągi mistrzowskie! W tym zalewie perfekcji karabin maszynowy troszkę odstaje od reszty. Ale dzięki temu widać,że to... model!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
08-06-15 06:19  Odp: [G] Pfalz E.I front wschodni WAK
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wspaniały model! Gratulacje.
Precyzja wykonania na szóstkę.

--
Pozdrawiam Darek

 
08-06-15 08:32  Odp: [G] Pfalz E.I front wschodni WAK
Roland 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Dziękuje wszystkim za opinie o modelu.

Alski, Ryszard i ja jesteśmy raczej jak mistrz i uczeń lub (bliżej prawdy) niedościgniony wzór i nędzny imitator :).

Mariuszu w chwili klejenia naciągów przeklinałem moment w którym postanowiłem budować ten samolot:). Dużo ciężkich słów poleciało wtedy w przestrzeń, jednak do mistrzostwa im sporo brakuje. Wiem jedno - żyłka wędkarska jest chyba najlepszym materiałem na takie naciągi, problemem pozostaje mocowanie jej do płatów. Patrząc teraz na zdjęcia karabin rzeczywiście mocno odstaje od reszty. Może jeszcze uda mi się coś z tym zrobić.

 
08-06-15 11:36  Odp: [G] Pfalz E.I front wschodni WAK
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Roland - skoro tak mówisz , to widać rękę mistrza i idziesz na pewno z dobrym kierunku. Nie zbaczaj :)))

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
08-06-15 12:14  Odp: [G] Pfalz E.I front wschodni WAK
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"żyłka wędkarska jest chyba najlepszym materiałem na takie naciągi" - czy potem ją malujesz ?
Spróbuj plecionek wędkarskich szarych - bez problemu skleisz SG końcówkę po przewleczeniu przez druciane oczko lekko zaciskając dookoła pęsetą by nie było uskoku.
Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024