FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
16-12-15 21:36  Odp: [G] Lufa na kołach czyli STAGHOUND Modelik 1:25
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

W sumie przy budowie modelu nie posługiwałem się zdjęciami samego "Dzielnego" ,a tylko rysunkami montażowymi i zdjęciami współczesnymi z jakiegoś magazynu w którym było kilka sztuk tego wozu i zdjęciami eksponatów muzealnych. Nie jestem znawcą broni pancernej i bardziej zależało mi na w miarę dokładnym odwzorowaniu samego pojazdu z jak największą liczbą detali niż budowę konkretnego wozu.
Sławku masz rację że na zdjęciach z czasów wojny są różnice w stosunku do rysunków i zdjęć fabrycznych ale myślę że to może wynikać z tego że pojazdy w warunkach bojowych były naprawiane i ulegały modyfikacją na polu bitwy więc mogło być tak że pojazdy czasem były składane jeden z dwóch. Ale to tylko moja teoria która nie musi mieć pokrycia ze stanem faktycznym.
Dzięki wszystkim za miłe słowa
Przemek

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
17-12-15 10:46  Odp: [G] Lufa na kołach czyli STAGHOUND Modelik 1:25
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Sławku, kiedy powstawał model Staghounda zdjęcia z Dzielnym były dostępne bez większych problemów, stąd moje uwagi krytyczne. W przypadku kiedy faktycznie dotarcie do oryginalnych ilustracji jest niemożliwe uważam, że autor opracowania ma prawo pominąć oznaczenia, bądź umieścić hipotetyczne, ale z uwagą, że nie jest to malowanie w pełni wiarygodne. Lepszy model z pewnymi brakami, niż brak modelu ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
20-12-15 17:10  Odp: [G] Lufa na kołach czyli STAGHOUND Modelik 1:25
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Masz rację Rajkub, dla mnie najistotniejszą rzeczą było zawsze wykonanie modelu zgodnie z AKTUALNIE posiadaną dokumentacją, a taką lub inną prawdę historyczną często odkrywaną z upływem czasu zostawiałem teoretykom i badaczom przedmiotu.
Tej opcji też się trzymałem cierpliwie znosząc krytykę kilku zagorzałych zwolenników jedynej przez nich głoszonej "słusznej" prawdy historycznej podczas prezentacji moich kilkudziesięciu modeli, którzy zapominali o dla nich może mało istotnej rzeczy, że modele, jakie pokazywałem, są niekiedy starsze od nich, a w ich sposobie myślenia i wyobraźni nie mieszczą się słowa "uboga dokumentacja".
Teraz to co innego, ale każdy ma prawo robić swój model tak, aby samemu twórcy sprawiał satysfakcję.
Życzę Ci więc Kolego Primo jeszcze wielu ciekawych modeli, z których mógłbyś być dumny!

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
20-12-15 17:59  Odp: [G] Lufa na kołach czyli STAGHOUND Modelik 1:25
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Sławek jest taka anegdotka:

dziadek mówi do wnuczka - wiesz kiedyś nie było internetu.

wnuczek - a przez ile godzin ?

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024