FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
29-05-15 23:27  [G] PANZERABWEHR-KANONE Pak 40 GPM 18/2006
Tomasz Twardy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 5


 - 3

Witam po dłuższej nieobecności na forum. Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć modelu niemieckiego działa przeciwpancernego Pak 40. Model rozrysowany na dwóch stronach A4, sporo drobnych części więc sklejenie go zajęło mi ponad dwa miesiące. Armata sklejona w standardzie, od siebie dodałem nity na całym modelu. Za radą autora projektu, pana Tomasza Dębickiego w wahacze podwozia powklejałem patyczki i zalałem superglue. Wewnętrzne oklejki kół były za długie, a zewnętrzne z kolei za krótkie, ale łatwo naprawić ten błąd w projekcie. Nie podoba mi się waloryzacja na lufie, która wygląda jakby była źle skręcona i miała załamania na całej długości. Tyle ode mnie, zdjęć jak zwykle za dużo, zapraszam do galerii.



--

Post zmieniony (29-05-15 23:31)

 
30-05-15 04:31  Odp: [G] PANZERABWEHR-KANONE Pak 40 GPM 18/2006
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Piękna, czyściutka robota ;) Gratulacje.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
30-05-15 06:59  Odp: [G] PANZERABWEHR-KANONE Pak 40 GPM 18/2006
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Gratuluję super modelu.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
30-05-15 07:52  Odp: [G] PANZERABWEHR-KANONE Pak 40 GPM 18/2006
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Tradycyjnie już model w Twoim wykonaniu prezentuje się świetnie. Znakomite dopasowanie i ukształtowanie części oraz czyściutkie sklejenie. Podziwiam i gratuluję. Teraz coś żeby tą ,,harmatę" poholowało :)

--

Post zmieniony (30-05-15 07:56)

 
02-06-15 00:30  Odp: [G] PANZERABWEHR-KANONE Pak 40 GPM 18/2006
Tomasz Twardy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 5


 - 3

Dziękuję Wam za komentarze.
Borowy - w ten deseń to mam do sklejenia GREIF-a z GPM-u, ale czy pod niego podczepiano Paka? Trzeba by się bardziej obeznanych w temacie zapytać.

--
Pozdrawiam. Twardy.

 
02-06-15 06:52  Odp: [G] PANZERABWEHR-KANONE Pak 40 GPM 18/2006
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kapitalny model. Wielkie gratulacje. Wykonanie świetne.

--
Pozdrawiam Darek

 
04-06-15 21:27  Odp: [G] PANZERABWEHR-KANONE Pak 40 GPM 18/2006
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Najbardziej podobają mi się środkowe części kół.Naprawdę trudna rzecz do zrobienia.Modelik świetny.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
05-06-15 07:09  Odp: [G] PANZERABWEHR-KANONE Pak 40 GPM 18/2006
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Standard ? Bez gluta, szpachli , farbek i dorabiania części ? To można tak ? Zazwyczaj nie robię wpisów przy "harmatach" ale to jest to co mi się podoba , bo nie sztuka zabić kruka ale gołą d... jeża. Sza po ba. Te zabrudzenia to też fabryczne ? Czy jednak czymś pomazałeś ?
Pytanie techniczne osłona była tak zbudowana ( z przerwą między płytami ) czy to niedoróbka ?

PS Lenistwo , ale już sam sprawdziłem , to tak powinno być :)))) Super :))

Post zmieniony (05-06-15 07:15)

 
07-06-15 21:26  Odp: [G] PANZERABWEHR-KANONE Pak 40 GPM 18/2006
Tomasz Twardy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 5


 - 3

Witam.

Dziękuję za opinie o modelu i cieszę się, że taki niepozorny mały modelik się Wam podoba.

mrówka napisała:
"Najbardziej podobają mi się środkowe części kół.Naprawdę trudna rzecz do zrobienia.Modelik świetny."

- te części w modelu są opracowane bardzo dobrze i nie było żadnych problemów przy sklejaniu.


Alski napisał:
"Standard ? Bez gluta, szpachli , farbek i dorabiania części ? To można tak ?"

- inaczej nie umiem Panie kolego. Zabrudzenia fabryczne, nic nie mazałem.

--
Pozdrawiam. Twardy.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024