FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 9Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
06-11-15 13:05  Odp: [R] ORP Dragon (GPM 5/2013)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Z tego co wiem jest to pierwszy model zaprojektowany przez kolegę i nie powinny dziwić błędy, pierwsze śliwki robaczywki, ale Darecki robisz modele od kilku ładnych lat i trochę nie ładnie z Twojej strony. Ja aż boję się jak ktoś będzie kleił moje wypociny, jak będzie.

No i chyba zostałem Klakierem :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
06-11-15 19:25  Odp: [R] ORP Dragon (GPM 5/2013)
Teledzin   

Darecki proszę pokaż więcej ujawnionych przez Ciebie błędów - przyda się innym w budowie.

--
Sklejam, bo lubię...

 
06-11-15 23:30  Odp: [R] ORP Dragon (GPM 5/2013)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Dzięki wszystkim :)

Ceva - to jest błąd częściowo mój i częściowo wycinanki. Schody wycinankowe są trochę za długie a mi jeszcze dodatkowo (porównując z instrukcją) wyszły o mniejszym kącie do pionu co opuściło je jeszcze bardziej. Tak w sumie to też nie wiedziałem jak długie powinny być, więc dzięki za zwrócenie uwagi. Nie będę już ich rozbierał bo nie uważam tego za poważny błąd, ale w następnych modelach postaram się o tym pamiętać.

 
07-11-15 07:57  Odp: [R] ORP Dragon (GPM 5/2013)
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Tak niski trap jest tak samo logiczny jak model na podstawce z rzuconą kotwicą ;-)
Ale masz rację że czasami nie warto psuć. Lepiej wyciągnąć wnioski na przyszłość.
W sumie ja też na pierwszy rzut oka nie zwróciłem na to uwagi.
Oglądam relację z zaciekawieniem i czekam na ciąg dalszy.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
07-11-15 09:11  Odp: [R] ORP Dragon (GPM 5/2013)
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Nie tak prosta to rzecz. Stopnie trapu będą wtedy pod absurdalnym kątem.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
07-11-15 09:15  Odp: [R] ORP Dragon (GPM 5/2013)
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Darecki - tylko przy Twoim rozwiązaniu wszystkie stopnie będą pochylone, i troszkę dziwnie to będzie wyglądało . Czy nie prościej tylko skrócić o 5- 6 stopni , i podnieść podest ?

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
07-11-15 10:07  Odp: [R] ORP Dragon (GPM 5/2013)
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Darecki, po kiego czorta Twoje złośliwe uwagi nie dotyczące modelu?
Marzy Ci się kolejna zadyma na Forum ?
Potem się żalisz, że wszyscy Ciebie szykanują.
Nie odpowiadaj na mój wpis, a wszelkie uwagi nie dotyczące tej relacji będą usuwane.

Przepraszam autora relacji za wpis i trzymam kciuki za dalszą budowę modelu.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
07-11-15 12:42  Odp: [R] ORP Dragon (GPM 5/2013)
DmVip 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Faktycznie trap jest prawie pionowy, a dolny pomost pod wodą :(. Postanowiłem sprawdzić czy tak wyszło czy to błąd podczas klejenia. Podest dolny trapa powinien być na linii wodnej, może ciut niżej albo wyżej. Trap jest pod kątem 127 stopni. Tak jest w projekcie i w wycinance. A tu wychodzi prawie w pionie :(. Na dołączonych obrazkach przedstawiam jaki kont ma trap, jak wygląda przyklejony podczas klejenia prototypu i rzut z projektu na którym na biało zaznaczone są stopnie a na czerwono miejsce dolnego pomostu oraz rzut z 3D.



Z drugiej strony, trap był opuszczany do wody tak więc można przyjąć że został za bardzo opuszczony.

Post zmieniony (07-11-15 12:53)

 
07-11-15 15:23  Odp: [R] ORP Dragon (GPM 5/2013)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Dzięki wszystkim za porady, ale trap zostawię jak jest. Jak pisałem nie uważam tego za duży błąd :) W następnym okręcie zwrócę na to większą uwagę.

DmVip:
Dzięki twojemu zdjęciu zobaczyłem gdzie jeszcze zrobiłem błąd. U ciebie dolny pomost jest wyżej, bo masz mniej stopni, ja wkleiłem ich więcej, przy tej samej długości. Zobacz, że u ciebie pod dolnym pomostem te boczne części trapu wystają dużo dalej niż u mnie.
Wiesz może czy kąt 127 stopni był standardem stosowanym na wszystkich (lub większości) okrętach, czy ten kąt bywał różny?

 
07-11-15 16:03  Odp: [R] ORP Dragon (GPM 5/2013)
DmVip 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

pikowski - Trapy były ruchome, i kąt 127 jest w projekcie jako niby na tyle opuszczony. Przez moje przeoczenie niema na rysunkach jak powinien być zamocowany wyciąg trapu. Poniżej na fotce dorysowane jak powinny być poprowadzone liny, dlatego dolna część pod pomostem jest dłuższa gdyż była zanurzona w wodzie. Gdzieś miałem zdjęcie tego trapu ale nie mogę go teraz znaleźć :(. Jak tylko namierzę wyżej wymienioną fotkę od razu wrzucę.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 9Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024