FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
25-05-15 00:26  Odp: [R] ORP Dragon (GPM 5/2013)
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Jest kłopot z dość ciasnym poszyciem. Mnie brakło trochę na burtach. Poza tym wszystkie materiały które zgromadziłeś wystarczą, bo jak pewnie sam zauważyłeś rysunki w wycinance są marne.

 
25-05-15 21:06  Odp: [R] ORP Dragon (GPM 5/2013)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Mateusz - jak zwykle kibicuję i trzymam kciuki.
Powodzenia!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
27-06-15 22:51  Odp: [R] ORP Dragon (GPM 5/2013)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Elbląg dał mi trochę motywacji do dalszego klejenia. Dzisiaj mała aktualizacja. Nakleiłem pokłady i wkleiłem wzmocnienie w burty modelu. Części podwodnej nie wzmacniałem. Będę robić podwójne poszycie, co powinno dać jej odpowiednią sztywność. Powstała też podstawka. W okolicach rufy nieco się rozkleiła (panel z jakiegoś powodu się nieco odkształcił), ale będę to jeszcze poprawiać.


Post zmieniony (12-08-17 14:07)

 
13-09-15 20:55  Odp: [R] ORP Dragon (GPM 5/2013)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Lato się skończyło, można wrócić do klejenia. Dlaczego przerwa była taka długa zaraz opiszę.

Najpierw zacząłem przyklejać poszycie dna, metodą na podwójną oklejkę. Zacząłem od rufy. Po przyklejeniu czterech pasków wyglądało tak:

Tak, tam jest 2mm dziura, tak, odcienie się różnią mimo, że w wycinance wszystko jest na jednym arkuszu. Jak to zobaczyłem zrobiłem sobie dłuższą przerwę.

Korzystając z zapasu koloru uzupełniłem lukę i wyszło to całkiem znośnie. Poza tym większych problemów z poszyciem dna nie było, aż do fragmentu pierwszego od dziobu. On dla odmiany był za długi o jakiś milimetr i dopasowywałem go do poszycia burt.

No właśnie, burty... okazały się za krótkie. Musiałem zeszlifować dobry milimetr kadłuba z rufy i ze dwa z dziobu. Poza tym było nieźle, nie licząc rufy.

Na żywo nie wygląda AŻ tak tragicznie jak na zdjęciach, ale jest średnio, zwłaszcza, że podczas formowania zdarłem druk z jednego z listków i musiałem uzupełnić go zapasem koloru.

Dziób nie jest idealny, ale ujdzie. Na dnie jest też kolejna różnica koloru. Razem są na dnie takie 3 miejsca. Jakby maszyna drukarska po jednej stronie arkusza drukowała jaśniej.

Wiem też już, że to nie koniec tzw jaj. Zrobiłem już ster i okazał się niewymiarowy - z jednej strony nieco za duży, z drugiej nieco za mały i musiałem go trochę poprzycinać. Ale to już w następnym odcinku.

Post zmieniony (12-08-17 14:08)

 
17-09-15 20:29  Odp: [R] ORP Dragon (GPM 5/2013)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Poprawiłem dziób:


Nikt nie zwrócił uwagi, że ostrogę przykleiłem odwrotnie. Dowiedziałem się tego z okładki patrząc na zdjęcie surówki. W instrukcji nie ma nigdzie pokazane, jak ją przykleić. Po Przeciszowie spróbuję coś jeszcze zrobić z rufą.

Post zmieniony (12-08-17 14:09)

 
07-10-15 21:42  Odp: [R] ORP Dragon (GPM 5/2013)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Część podwodna zrobiona. Rufa poprawiona na tyle na ile było mnie stać (została zaaprobowana przez członków Trójmiejskiego Pikniku). Podobał mi się pomysł autora na stępki przeciwprzechyłowe. Są grube (wręcz za grube jak na tą skalę), ale dzięki temu kleiło się je całkowicie bezproblemowo. Przy śrubach musiałem zrobić większy rozstaw ich łączników z kadłubem, bo inaczej byłyby pod zbyt dużym kątem względem poziomu (nie jestem pewien czy i tak nie wyszedł mi trochę za duży). Wały zrobiłem z patyczków do uszu (nie martwcie się, nieużywanych).


Post zmieniony (12-08-17 14:10)

 
05-11-15 22:05  Odp: [R] ORP Dragon (GPM 5/2013)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Znalezienie pracy źle wpływa na tempo klejenia.

Zacząłem od zrobienia relingów wokół pokładu i sklejenia pudełek będących nadbudówkami. Tu pojawił się następny błąd - pudełka z części 60e i 60g są, patrząc z góry, trapezami prostokątnymi, podczas gdy ich podstawa i sufit w wycinance są zaprojektowane jako prostokąty. Na szczęście rozmiar się zgadzał, więc po prostu zostały szpary, które potem zamaskowałem przy pomocy zapasu koloru. Poza tym ze spasowaniem było OK. Nakleiłem je na pokład i przykryłem pomostem.

Potem przyszedł czas na schody w ilości 7.

Były mi potrzebne, żeby zrobić reling pomostu i dokończyć relingi pokładu. Zrobiłem też osłony śrub na rufie.


Teraz czas na zacząć wypełniać pokład kartonem. Zacznę od pokładu głównego, póki jeszcze mogę się wszędzie łatwo dostać.
Nie ma żadnego zdjęcia całości modelu w obecnym stanie, bo wszystkie wyszły mi nieostre :-|

Post zmieniony (12-08-17 14:11)

 
05-11-15 22:18  Odp: [R] ORP Dragon (GPM 5/2013)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Widzę, że TPM idzie do przodu. I bardzo dobrze.
Pudełka wyglądają porządnie. Zostało jeszcze sporo pracy więc ciągnij Mateusz dalej. Model zapowiada się fajnie.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
06-11-15 06:00  Odp: [R] ORP Dragon (GPM 5/2013)
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wychodzi bardzo ładnie. Powodzenia.

--
Pozdrawiam Darek

 
06-11-15 11:27  Odp: [R] ORP Dragon (GPM 5/2013)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Darecki, dziękuję wszyscy zdrowi :-)

Mateusz, a dlaczego dolny pomost trapu opuściłeś poniżej linii wodnej? Jaki to by miało sens w rzeczywistości, opuszczać pokład i wchodzić do wody? No chyba że to perspektywa zdjęcia.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024