FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
22-05-15 16:34  Odp: [N]Mały Modelarz 7-8-9 2012
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Można gdzieś przykładowe arkusze zobaczyć??

 
23-05-15 00:22  Odp: [N]Mały Modelarz 7-8-9 2012
Princess Celestia   

do skasowano jest tych fw-190. ileż można?

 
23-05-15 08:48  Odp: [N]Mały Modelarz 7-8-9 2012
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Znowu ty?
Męczący już jesteś w tym swoim malkontenctwie. Można odnieść wrażenie, że wchodzisz na to forum tylko aby zrzędzić.

Nowy mm bardzo mi się podoba. Gdyby mój syn był już w odpowiednim wieku pewnie dostał by go do sklejenia jako pierwszy model. Bardzo dobry zabieg. MM może wrócić do dzieciaków od czasu do czasu. Im też coś się należy:)

 
23-05-15 08:59  Odp: [N]Mały Modelarz 7-8-9 2012
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Aaa prowda Kalafior, prowda, scyro prowda. Poczciwemu staruszkowi należy sie szacunek.

 
23-05-15 10:29  Odp: [N]Mały Modelarz 7-8-9 2012
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

A mnie to wygląda na ciekawy zabieg marketingowy i pomysł na mały sukces. Zbliża się dzień dziecka oraz wakacje, wiec taki zestaw modeli może być ciekawym pomysłem na prezent lub zajęcie czasu dziecku w wakacje.

 
23-05-15 13:03  Odp: [N]Mały Modelarz 7-8-9 2012
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Walkiria - też tak uważam. Nie rzucajmy kamieniami w wydawnictwo, bo niedawno równiez na tym forum, dyskutowaliśmy dla kogo są nowe modele. I tu nagle ktoś chyba nas posłuchał i wreszcie wydał modele dla małych modelarzy. Proponuję najpierw sprawdzić jakość i ewentualnie później pochwalić lub spuścić z wodą w sedesie.

Mam szczerą nadzieję, że modele są sklejalne, względnie proste a przy tym arakcyjne. Myślę, że żadnemu małemu modelarzowi nie damy do sklejania Jaka czy Fw od Halińskiego.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
23-05-15 13:30  Odp: [N]Mały Modelarz 7-8-9 2012
frezzo 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Co do Jak-a:
pomylona numeracja w kabinie:
- wg. rysunków panele boczne to 14, a fotel to 10, natomiast na cz. 9 w wycinance (podłoga) są zaznaczenia dla cz. 10 - panele boczne, natomiast 14 to fotel,
- złe oznaczenie pasów na fotelu: na tylnej ścianie fotela są oznaczenia cz. 29, faktycznie jest to cz. 12,
- panele boczne - górna cześć (pasek z imitacją pokręteł, przełączników jest niewiele za krótki),
- siedzisko fotela (część szaro-czerwona) - wychodzi za wąska i za długa,
- w cz. 18 (długi fragment tylny kadłuba) jest miejsce na wycięcie przy antenie (koło końca owiewki), a nie ma co tam wkleić, na zdjęciach surówki nie widać tam takiego wycięcia,
- co do kadłuba - sklejam to na jedną wręgę - trudno więc dokładnie ocenić, natomiast cz. 6b (wręga - ściana tylna kabiny) była niewiele za duża,
-w moim egzemplarzy są przesunięte delikatnie kolory (ciemny niebieski) i problemy z konturami części (może to powodować pewne problemy z pasowaniem).
Jak 9 z MM to to samo co Jak 9 ze Świat z Kartonu ( z innym ułożeniem kilku części).


W Fw 190 - brak wszystkich oznaczeń szkieletu (na arkuszu do podklejenia) - trzeba się zastanawiać.

Post zmieniony (23-05-15 16:25)

 
23-05-15 16:29  Odp: [N]Mały Modelarz 7-8-9 2012
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

'frezzo' - może pokaż w relacji postępy, modele wzbudzają wiele emocji na różnych forach...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
23-05-15 16:58  Odp: [N]Mały Modelarz 7-8-9 2012
frezzo 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Relacja zacznie się wieczorem.

 
23-05-15 18:36  Odp: [N]Mały Modelarz 7-8-9 2012
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Aviator jak widać jest niereformowalny i nie przyjmuje do siebie uwag, jakie modelarze kierują odnośnie jego modeli. Pomijając sklejalność jego projektów, w każdym z modeli widać rażące błędy w przygotowaniu modelu do druku:
- część detali ma linie konturowe, część nie; ewentualnie kontur się nagle urywa a w tym miejscu zostaje rozmyta bitmapa - jak taki element wyciąć ? W ostatnim modelu Jak-a na przykład dwa takie same elementy- lewy i prawy- jeden ma kontur, drugi nie.
- w przypadku wielu elementów widać przesunięcia pól do których należy przykleić inną część - często takie pola jest poza konturem elementu na którym się znajduję.
- kolejna przypadłość - na jakimś elemencie występuję nitowanie, które po prostu wychodzi poza kontur elementu.
- notoryczne pomyłki w oznaczeniach elementów.

Żeby nie było, że zmyślam - próbowałem skleić dwa modele Aviatora - po wycięciu i spasowaniu na sucho samych segmentów kadłubów odpuściłem sobie po stwierdzeniu, że sąsiednie segmenty mają różne obwody.
Jak-a i Focke-Wulfa obejrzałem sobie dokładnie - takie sposób przygotowania modelu do wydania zniechęca od razu.

--
http://messer.cba.pl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024