FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
30-06-15 20:40  Odp: [R] Chi Ri czyli wschodni tygrys po japońsku (Modelik 7/08)
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nabiera już ciekawej formy choć urodą za brata miał Kitakami chyba ;-)

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
30-06-15 20:49  Odp: [R] Chi Ri czyli wschodni tygrys po japońsku (Modelik 7/08)
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Świetnie Ci idzie:-) Sukces murowany !

Powodzenia!

 
05-07-15 21:26  Odp: [R] Chi Ri czyli wschodni tygrys po japońsku (Modelik 7/08)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
Powstają kolejne elementy.
Lufa działa (cz.17a) jest za krótka, powinna sięgać do krawędzi czoła z reflektorem.




Wydechy, wewnętrzne elementy (pod siatkami cz.20h) są za długie i trzeba je skrócić do szerokości siatek. Same siatki to laserki dedykowane do tego modelu.
Działo główne z elementami bez uwag.



Dokleiłem już elementy zawieszenia.
Jeśli chodzi o sprężyny (cz.29a,b w osłonach) na długości są dobre, przy założeniu, iż noski wahaczy(cz.29f,g) zostały dokładnie przyklejone na swoich miejscach (na cz.26 a,b). Problem na jaki ja natrafiłem to przy spasowaniu wszystkiego (i przymierzeniu kół nośnych) zawieszenie było za wysokie.
Rozwiązałem to poprzez korekcje miejsc przyklejania cz.26c. Ponieważ sąt to odrębne części można je doklejać na samym końcu i w ten sposób korygować poziom zawieszenia. Można tez posłużyć się wzornikiem.




c.d.n...

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
12-07-15 13:27  Odp: [R] Chi Ri czyli wschodni tygrys po japońsku (Modelik 7/08)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
Jedziemy z budowa dalej.
Wieża doposażona. Jeśli chodzi o właz to elementy jednak pasują, ale ze względu na ich kształt należy je odpowiednio wyprofilować, co nie jest łatwe.
Dolna część posiadająca wizjery została przeszklona, natomiast górna ta najbardziej złóżona po sklejeniu została oszlifowana i pomalowana.



Armata na swoim miejscu pasuje bez problemów.



Wieża ukompletowana jeszcze tylko anteny.



Układ wydechowy na swoim miejscu.



Spojrzenie na całość, koła jezdne jeszcze nie doklejone na stałe.



Pozostały jeszcze gąski i drobne korekty i la finita.

c.d.n...

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
12-07-15 13:58  Odp: [R] Chi Ri czyli wschodni tygrys po japońsku (Modelik 7/08)
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Bestia rośnie w siłę ;-)
Muszę przyznać, że z dystansem podchodziłem do japońskiej pancerki, ale jak się tak dokładniej przyjrzeć, to jest to całkiem ciekawa konstrukcja ;-)

Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej budowie.

 
13-07-15 06:08  Odp: [R] Chi Ri czyli wschodni tygrys po japońsku (Modelik 7/08)
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Prezentuje się świetnie!

--
Pozdrawiam Darek

 
16-07-15 18:46  Odp: [R] Chi Ri czyli wschodni tygrys po japońsku (Modelik 7/08)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
Nadszedł ten czas kiedy trzeba sobie powiedzieć koniec.
Gąsienice założone, i na tym bym zakończył, ale muszę się wyżalić. Otóż owe, były z odzysku, w paru miejscach rozerwane.
Czego się jednak nie robi dla ratowania części. Posklejałem, polakierowałem, zapuściłem humbrolem, pociągnąłem suchymi pastelami.
Wydawało się że jest OK. Jednak przy zakładaniu wszystko poszło w miazgę, porozrywały się, a już o ukształtowaniu na kołach napinających nie wspomnę.
Z nieukrywana złością podjąłem się misternej ceremonii sztukowania. Wyszło, ale ....odwrotnie. I tak już zostanie nie ma sensu ruszać tego co się może całkiem spaprać.

Na pocieszenie wykonałem sobie parę dodatkowych elementów w postaci blach osłonowych nad skrajnymi węzłami mocowania sprężyn do głównych wahaczy.



Wydechy w całej okazałości



Wykonałem też system mocowania liny holowniczej umieszczony na prawych tylnych klapach, nawet fajnie to wygląda.



Model jako opracowanie ma parę błędów, jednak można je zniwelować. Ja też nie ustrzegłem się paru baboli ale i tak cieszy mnie osiągnięty efekt.

Jeśli chodzi o brudzenie, to stonowałem je bo to przecież prototyp . Użyłem grafitu z ołówka który rozcierałem na powierzchniach, przetarłem tez niektóre miejsca suchymi pastelami.

Zapodaję na razie zajawkę bo na galerię trzeba będzie trochę poczekać.

c. d. nie będzie bo to już koniec relacji.



--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
16-07-15 19:36  Odp: [R] Type 5 Chi Ri (Modelik 7/08)
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Model elegancki!!!! Masz chłopie moc!;-))

--

 
16-07-15 20:42  Odp: [R] Type 5 Chi Ri (Modelik 7/08)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No to gratuluję ukończenia. Podoba mi się i sam czołg i Twoje wykonanie modelu. Gdybyś nie pisał o gąsienicach to nawet bym nie zauważył, że coś z nimi nie tak.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
16-07-15 21:59  Odp: [R] Type 5 Chi Ri (Modelik 7/08)
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Gratulacje. Bardzo mi się podoba.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024