FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
20-05-15 11:22  [N] Brytyjski krążownik pancerny HMS Good Hope 1:200
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Informuję, że jest dostępny model HMS Good Hope w skali 1:200:



23 arkuszy A4 z elementami plus 1 A4 na szablony
12 stron opisu i rysunków
Stan okretu na ile to możliwe odtworzony na rok 1914.

Jest to przeskalowany model z 1:300 więc podgląd taki sam:



Przykład arkuszy z elementami.




Rysunki klasyczne, może nie tak efektowne jak rendery 3D, ale powinny być bardziej czytelne:




Cena modelu 70 zł. Mimo mniejszej objętości cena taka sama jak poprzedniego krążownika Suzuya. Nie będę pisał, że kryzys, wszystko drożeje itp. Powód jest taki, że temat wydaje mi się dość niszowy, muszę kalkulować zwrot kosztów z mniejszej sprzedaży.

W ofercie są także lufy metalowe. Z tym, że będę je miał u siebie po 10 czerwca, na razie się "toczą".. Do osób, które zamówią teraz, doślę je bez dodatkowych kosztów w czerwcu.
//Edit: lufy są już dostępne.

Druk wydaje mi się, że wyszedł bardzo dobrze, z małym wyjątkiem. Uprzedzając uwagi, informuję, że burty wyszły pół tonu jaśniejsze niż komini i nadbódówki. Róznica jest minimalna, ale zauważalna. Dobra wiadomość jest taka, że wszystkie elementy burt są w jednym odcieniu, więc nie będzie rzucającego sie przejścia koloru. Jako "praktyk" mogę powiedzieć, że nie będzie to wpływało na efekt sklejonego modelu, lakierowanie wyostrzy kolory, światło padające pod różnym kątem zatrze różnice. Gdyby problem był istotny prosiłbym o dodruk erraty, ale tu nie mam żadnej pewności, że dodruk wyjdzie lepiej, moze być odwrotnie. Takie rzeczy będą zdarzały się w druku offsetowym, jest to na granicy dokładności tej technoologii. Innym wyjściem byłby druk cyfrowy, ale tego nie chcę..

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (12-06-15 09:46)

 
20-05-15 12:00  Odp: [N] Brytyjski krążownik pancerny HMS Good Hope 1:200
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Fajnie, że wydajecie w dwóch skalach.
Tylko czemu pominęliście w tym zabiegu Repulse'a. Wiele osób na niego czeka w 1:200.
Dajcie się namówić:)

 
20-05-15 12:56  Odp: [N] Brytyjski krążownik pancerny HMS Good Hope 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Fantom, macie już jakieś konkretne plany dotyczące terminu wydania HMS Malaya?

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
20-05-15 15:07  Odp: [N] Brytyjski krążownik pancerny HMS Good Hope 1:200
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Kalafior, tak jak kiedyś pisałem, Repulse jest za mało dokładny na 1:200. Musiałbym do niego usiąść i wiele rzeczy poprawić. Może kiedyś... póki co mam większą frajdę z nowego projektu, akurat blisko Repulse-a..

Spychacz, Malaya to na tyle duży i skomplikowany model, że nie jestem w stanie w tej chwili oszacować terminu zakończenia budowy. Ale mam nadzieję, że pójdzie szybciej niż projektowanie Good Hope. GH miał pecha, trafił na dwa duże wydarzenia w moim życiu: dom budowałem i syn mi się urodził (drzewo posadziłem już wcześniej)..

--
wydawca przez małe "w"

 
20-05-15 15:38  Odp: [N] Brytyjski krążownik pancerny HMS Good Hope 1:200
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Fantom, nie poprzestawaj na Malaya, idź za ciosem, typ Royal Sovereign czeka nietknięty w kartonie jak dotąd;)

--
Sven

HMS Ark Royal

 
20-05-15 17:12  Odp: [N] Brytyjski krążownik pancerny HMS Good Hope 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Spoko chłopaki, Fantom idzie w dobrym kierunku :-)
Wykupmy tylko poprzednie nakłady co by widać było siłę naszych argumentów, że nie tylko IJN się sprzedaje :-)
Jeśli o mnie chodzi tempo jest OK
Pzdr

 
20-05-15 18:13  Odp: [N] Brytyjski krążownik pancerny HMS Good Hope 1:200
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Gratulacje z okazji syna i domu :-)
Fajny model, dobrze, że powstał w skali 1:200.

--
Pozdrawiam Darek

 
20-05-15 18:45  Odp: [N] Brytyjski krążownik pancerny HMS Good Hope 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,biorę w 300 ce z laserami http://www.fantom-model.pl/index.php?spec=budowa

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
20-05-15 18:46  Odp: [N] Brytyjski krążownik pancerny HMS Good Hope 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

a właśnie Fantom, w jakiej skali robisz HMS Malaya ??
Pzdr

 
21-05-15 09:46  Odp: [N] Brytyjski krążownik pancerny HMS Good Hope 1:200
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


dokker, chodzi o planowany model, czy surówkę ze zdjęcia? Model jak zwykle planuję w dwóch skalach 1:200 i 1:300. Natomiast surówka na razie powstaje w 1:200, chodzi o rozplanowanie głównej bryły modelu. Potem zacznę sklejać docelowy model w 1:300 "w kolorze"..

--
wydawca przez małe "w"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024