FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
17-05-15 20:02  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Wyszło świetnie.Koła godne podziwu.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
23-05-15 20:11  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Witam.
Dziękuję za pochwały, to motywuje do dalszej i dokładniejszej pracy.

Tym razem zająłem się włazami z wizjerami. Na podstawie zdjęć czołgu wymarzyłem sobie, że chcę mieć takie ładne szybki w wizjerach.



Po paru eksperymentach z opakowaniami po tic tacach, foliami z bananów i dyskietek komputerowych kolega polecił mi farbę TAMIYA Red Clear.



Farba jest fenomenalna. Jest konsystencji gęstej nalewki z wiśni i pachnie właśnie jak wiśniówka. Trzeba się powstrzymywać, żeby nie wypić :D
Pomalowałem farbką jakiś kawałek przezroczystej okładki na dokumenty. Trochę średnio zadowolony jestem z samego wykończenia co uwydatniły jeszcze bardziej same zdjęcia. Będę musiał poretuszować jeszcze tu i tam.



Coś się popieprzyło mi na photobucket że zdjęcia nie wyświetlają się po kolei. Później to sprawdzę.

Pozdrawiam
Przemek

--

Post zmieniony (23-05-15 20:14)

 
23-05-15 20:14  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
janek44   

Ślicznie wyglądają te włazy. Porządna robota, Przemek.

--
Pozdrawiam
Janek

 
23-05-15 21:10  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Pięknie, dzięki za podsunięcie techniki. Jak będę robił Abramsa z Answera to skorzystam :0.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
24-05-15 16:51  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Miło się ogląda tą relację. Nieźle sobie radzisz z tym modelem.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
24-05-15 20:23  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Tak trzymać,dobra robota.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
28-05-15 13:41  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Witam.
Ponownie dziękuję za dobre słowo.

Założenia na początku budowy trochę się zmieniły i tym samym doszedłem do wniosku, że nie będę wykonywał samodzielnie gąsienic tylko zakupię laserówki. Ma być łatwiej i ładniej.
Gąsienice są firmy Answer w skali takiej jak model. Okazało się, że gąsienice są o ok 5mm węższe niż koła napędowe. Ale przymierzyłem też gąsienice z wycinanki i też są węższe od kół o ok 3mm. Więc wychodzi na to że koła trzeba będzie przerobić bo to one jednak są za szerokie.



No i teraz potrzebuję pomocy. Nie wiem jak się obchodzić z takimi gąsienicami.
Czy wycinać osobno każde ogniwo i sklejać ze sobą?
Czy konieczne jest wiercenie dziur i łączenie ogniw drucikami? (nie widzę tego przy tym typie gąsienic)
Czy gąsienice jakoś zaimpregnować np caponem? Jeśli tak to czy przed wycięciem ich z arkusza?
Czy trzeba je przemalować jakimś podkładem? (finalnie mają być w kolorze modelu tj piaskowym) Jeśli trzeba to takim w spreju zwykłym? Czy za podkład może służyć rozrzedzona farba akrylowa o podobnym kolorze?

Jeśli chodzi o wycinanie to ja to widzę tak, że tam gdzie gąsienice będą szły prosto przy podłożu i na górze to ogniw bym nie rozcinał. Jedynie na obłościach kół napędowych i napinających ogniwa byłyby rozcinane i pojedynczo sklejane na styk. Czy moja koncepcja jest dobra?
Proszę o merytoryczne odpowiedzi.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Przemek

--

 
29-05-15 06:47  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Ja osobiście robię to w ten sposób

Przede wszystkim jeśli gąski maja być napięte to pozostawiam paski długie i tylko w miejscu zaokrągleń na kołach napędowych i napinających łącze z pojedynczych ogniw.
( w niektórych przypadkach gąski ładnie zaokrąglają się bez ich rozcinania)

Drucik ogólnie wkładam przed sklejeniem warstw gąsienicy

Osobiście gąski impregnuje CA, Caponu używam tylko do arkuszy.

Ja jako podkładu używam po prostu czarnego mata. Potem zaczynam zabawę z nakładaniem kolorów docelowych w zależności od gąsienic.

--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
30-05-15 20:43  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Witam.
Draccus dziękuję za poradę. Z prób wyszło mi że najpierw zaimpregnowałem caponem, później żółtawa matowa humbrola (taką posiadam) i na sam koniec mieszanka pactry, której używam do retuszu. Efekt, wydaje mi się, że jest zadowalający.

Zająłem się tymczasem kołami napędowymi, które musiałem zwęzić o ok 3mm. Rozciąłem ostrożnie koła a następnie odciąłem 3 milimetrowy pierścień. Zaretuszowałem i skleiłem z powrotem. Operacja prawie chirurgiczna się udała. Pacjent będzie żył.



Posklejałem również "gąski" i wyciąłem "gumy", które przygotowałem do malowania.



Pozdrawiam
Przemek

 
01-06-15 21:57  Odp: [R] M1A1 Abrams z Fly Model
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.
Jako że nie będę mógł przez parę dni modelować to pokażę co do tej pory udało mi się zrobić.
Od razu powiem, że w ogóle nie żałuję pieniędzy wydanych na gąsienice wycinane laserowo. Sam zrobiłbym je na pewno gorzej, dłużej, bardziej brzydko i mniej powtarzalnie.
Porobiłem parę prób z malowaniem i impregnowaniem i oto co mi wyszło.
Najpierw musiałem obrobić śruby, które po wycięciu z arkusza były o wiele za wysokie i stożkowe. Aby wyglądały tylko jak łebki śrub to każdą z osobna musiałem skrócić. Zajęło mi to całą niedzielę :)



Zrobiłem tylko dwa krótkie odcinki gąsienic ale widzę, że taką technologią będę robił wszystkie.



Pozdrawiam
Przemek

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024