FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
10-05-15 22:17  [Galeria] Lokomotywa wąskotorowa Davenport 1:25 (ŚZK)
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Model autorstwa Adama Kocha, wydany przez świat z Kartonu, opracowany praktycznie perfekcyjnie. Od siebie dodałem kilka szczegółów, co było spowodowane głównie faktem iż model był malowany i trzeba było uwidocznić kilka elementów, które w modelu były narysowane.

Otwory w osłonie na froncie zostały wycięte laserem na zamówienie, natomiast tablica z nazwą lokomotywy została wycięta ręcznie (i nie ukrywam, że jestem z tego dumny :-) )

Lokomotywka posłużyła za poligon doświadczalny dla prób nanoszenia śladów eksploatacji – jak wyszło, oceńcie sami. Celem było przedstawienie maszyny spracowanej, bowiem docelowo ma ona stanowić element dioramy. Co z tego wyjdzie, zobaczymy. Z tym wiąże się też fakt, że model wyjątkowo przedstawiam jeszcze bez torowiska – w tej chwili zastanawiam się nad tym, jaki kształt ostatecznie nadać podstawce. Raczej na pewno nie jest to więc ostatnia galeria tego modelu w tym wątku.

W tym miejscu chciałbym złożyć podziękowania dla Autora – Adama, za konsultacje i bezproblemowy kontakt w trakcie budowy :-)




--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
10-05-15 22:27  Odp: [Galeria] Lokomotywa wąskotorowa Davenport 1:25 (ŚZK)
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Miodek dla oczu. Kabinę jeszcze bym upaćkał, bo za czysto tam jest.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
11-05-15 06:39  Odp: [Galeria] Lokomotywa wąskotorowa Davenport 1:25 (ŚZK)
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Gratulacje! Bardzo fajny model, świetnie postarzony :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
11-05-15 06:42  Odp: [Galeria] Lokomotywa wąskotorowa Davenport 1:25 (ŚZK)
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ładny karaluch,świetne malowanie.Mnie się podoba :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
11-05-15 07:38  Odp: [Galeria] Lokomotywa wąskotorowa Davenport 1:25 (ŚZK)
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Dałeś czadu! Dla mnie "bombastik". Podobają mi się te rdzawe przeżerki (nadżerki?) :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
11-05-15 12:12  Odp: [Galeria] Lokomotywa wąskotorowa Davenport 1:25 (ŚZK)
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Dziękuję za miłe słowa. Nanoszenie śladów eksploatacji - rdzy, zacieków , zabrudzeń itp. okazuje się być bardzo trudnym i pracochłonnym zajęciem. Najtrudniej jest dobrać miejsca, w których dane zabrudzenia lub uszkodzenia powinny się pojawić, żeby wyglądało to realistycznie. Co do techniki, najlepsze okazało się rozmazywanie plam humbrola white spiritem Talensa. W sumie użyłem 4 kolorów. Oprócz tego wykorzystałem akrylowy wash własnej roboty.

Andrzeju, wnętrze jest upaćkane, co widać na powiększeniach. Czasem mam nawet wrażenie, że za bardzo :-).

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
11-05-15 12:38  Odp: [Galeria] Lokomotywa wąskotorowa Davenport 1:25 (ŚZK)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,trochę zmęcziona ta lokomotywka,model bardzo ładny ,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
11-05-15 13:35  Odp: [Galeria] Lokomotywa wąskotorowa Davenport 1:25 (ŚZK)
Taron78 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nie wypada mi się nie odezwać i nie pogratulować świetnej roboty. Przyjemnie widzieć takie wykonanie modeli ŚzK. :)

--
Zapraszam na stronę internetową wydawnictwa Świat z Kartonu http://www.swiatzkartonu.eu
oraz do naszego SKLEPU , gdzie prócz naszych znajdziecie wiele innych modeli !!!

 
11-05-15 14:39  Odp: [Galeria] Lokomotywa wąskotorowa Davenport 1:25 (ŚZK)
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Jestem na rozjazdach więc tylko szybkie gratulacje z uzyskanego efektu.
Cisze się że mogłem pomoc przy budowie.
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024