FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
11-05-15 11:50  Odp: [P] Gablota do okrętów
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Zamówiłem u szklarza. Dł. 100 cm, szer. 30 cm, wys. 35 cm. Cena "promocyjna" (dodatek do innego sporego zamówienia) 280 zł.
Następnym razem pobawię się plexi...

--

Post zmieniony (11-05-15 13:48)

 
11-05-15 12:29  Odp: [P] Gablota do okrętów
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,dzisiaj kupiłem w zoologicznym za 35 PLN , 33 X 22 X 15 z 3..Można też pójść do szklarza wyciąć szybki skleić samemu,trochę jest zabawy ale są za parę groszy,do tej pory tak robiłem,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
11-05-15 19:36  Odp: [P] Gablota do okrętów
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Co do klejenia plexi - może bezbarwny klej silikonowy? W kabinach prysznicowych się sprawdza :)

 
11-05-15 20:29  Odp: [P] Gablota do okrętów
siedem   

Viking_BB a mógłbyś podać nazwę tej firmy od gablot? Bo akurat jestem z Bielska i szukam czegoś na gablotę na okręt.
Pozdrawiam

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
11-05-15 21:41  Odp: [P] Gablota do okrętów
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Nie dość, że z Bielska, to jeszcze masz tak samo na imię :D

Deco Pycia R. ul. Młyńska

W niepozornych zielonych drzwiach.

https://www.google.pl/maps/@49.811957,19.041996,3a,75y,84.64h,81.32t/data=!3m4!1e1!3m2!1sVSfLeCNSmMYs4-2g76vGiA!2e0

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
12-05-15 15:19  Odp: [P] Gablota do okrętów
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam

Wielkie dzięki za tak duży odzew na moje pytanie. Znalazłem szklarza w okolicy i jadę dziś do niego aby zrobił mi wycenę. Jak wyceni to napiszę ile ta impreza kosztuje w okolicach Torunia.

 
12-05-15 15:40  Odp: [P] Gablota do okrętów
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

W Lublinie zamawiałem "akwarium" to policzyli sobie 1zł/1l akwarium ze szkła 4mm.

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
13-05-15 13:17  Odp: [P] Gablota do okrętów
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Ja swoje gabloty (tak do 0,8 m długości) wykonuję ze szkła 3mm. Lżejsze, tańsze i wystarczająco wytrzymałe.

--
wydawca przez małe "w"

 
13-05-15 13:49  Odp: [P] Gablota do okrętów
wokram   

Jeżeli chodzi o kleje do akwariów z tworzyw sztucznych to ja mogę polecić:

COSMOFEN PLUS HV - bezbarwny, konsystencja żelu, bardzo szybko łapie, trzeba uważać przy dłuższych spoinach, utwardza się po 24h,

Scigrip 4-SC - wodnista konsystencja pozwala "zalać" szczelinę miedzy łączonymi płytami, trzeba ostrożnie aplikować, żeby nie wylewac kleju poza spoinę.Przy dobrym spasowaniu i unieruchomieniu płyt można strzykawką spokojnie skleić długie spoiny chwycone np punktowo cosmofenem,

kleje Acryfix - ale nimi nie kleiłem więc nic nie napiszę, podobno bardzo dobre i tyle wiem na ich temat

Przy klejeniu trzeba uważać na możliwe pękanie płyt na krawędziach (pojawia się wtedy drobna pajęczynka). Pochodzi to chyba z naprężeń powstałych w krawędziach płyty przy obróbce (np. przy cięciu laserem). Pomaga wygrzewanie płyt w temperaturze 50-80 C przez 1-2h, chociaż nie zawsze uchroni przed pękaniem - bez ryzyka nie ma zabawy :>.

--

 
17-05-15 11:43  Odp: [P] Gablota do okrętów
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.

Co do gabloty, szklarz wycenił swoją pracę na 200 zł + własny transport (szkło 4 mm). jak dla mnie ciut ciut za dużo. Ale znalazłem sklep, który zajmuje się akwarystyką morską czyli nie patrząc ma coś wspólnego z okrętami :D wycenił mi na 130 zł + 30 zł transport. Sklep to www.crazycoral.pl Uważam, że to przystępna cena więc zamówiłem, jak przywiozą to napiszę jak to jest wykonane.

Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024