FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
06-05-15 21:17  Odp: [R] Polski czołg pływający PZInż. 130
jaceko99 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Witam

Dzisiaj skleiłem podstawę wieży. Element wydawał mi się łatwy do sklejenia, ale prawidłowe jego sklejenie nie było jednak takie łatwe. W modelu przewidziano jedynie wręgę górnej części, zaś boki miały pozostać bez wzmocnienia. Uznałem, że taka konstrukcja nie będzie wystarczająco wytrzymała. Wszystkie ścianki porozcinałem. Następnie podkleiłem górę i prawą ściankę. Po przyklejeniu do wanny wyszło coś takiego:



Następnie podkleiłem przednią ściankę, oraz przykleiłem paski tektury, aby można było do nich przykleić pozostałe boki podstawy.



Po przyklejeniu ostatnich dwóch ścianek element był gotowy.



Poprawiłem także tylną klapę. Tak jak radził Piter, wyciąłem fragment poszycia i wkleiłem prostokąt z zapasu koloru.



Pozdrawiam

 
06-05-15 21:59  Odp: [R] Polski czołg pływający PZInż. 130
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Łał ,idealnie dobrany retusz .Mieszanka czy gotowy kolor ?

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
07-05-15 00:48  Odp: [R] Polski czołg pływający PZInż. 130
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Theo, nic nie szkodzi ;)
Ładnie zaczyna to wszystko wyglądać :)

 
07-05-15 11:49  Odp: [R] Polski czołg pływający PZInż. 130
ploku13   

A mi się tam czołg bardzo podoba:)

--
http://www.hurtowniadlafryzjera.pl

 
09-05-15 22:28  Odp: [R] Polski czołg pływający PZInż. 130
jaceko99 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Witam

Kolejnym sklejonym elementem są żaluzje chłodnicy. Przy tym elemencie zmieniłem jedynie to, że zamiast sklejać czarną skrzynkę, w którą miały zostać wklejone poszczególne paski, pomalowałem na czarno fragment poszycia oraz wręgi tej części. Moim zdaniem o wiele łatwiejszy sposób, a efekt taki sam.



Co do retuszu to jest to mieszanka mieszanki przygotowanej do Prince of Wales. Jest to mieszanka zielonej, czarnej i białej pactry. Numeru zielonej farby niestety nie znam, bo nie mam już oryginalnego słoiczka po tej farbie.

Pozdrawiam

 
10-05-15 08:20  Odp: [R] Polski czołg pływający PZInż. 130
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Słuszna decyzja i równiutko wyszło ,jaka metoda na równe żaluzje ?

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
10-05-15 15:49  Odp: [R] Polski czołg pływający PZInż. 130
jaceko99 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Właściwie to nie miałem żadnego sposobu na równe przyklejenie żaluzji. Najpierw skleiłem całą ramę i przykleiłem ją do kadłuba. Następnie zacząłem wklejać poszczególne paski zaczynając od tylnej części. Żaluzje są na tyle gęsto rozmieszczone, że bez problemu można je równo przykleić.

Post zmieniony (10-05-15 15:49)

 
27-05-15 20:01  Odp: [R] Polski czołg pływający PZInż. 130
jaceko99 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Witam

Ostatnio posklejałem błotniki- pływaki. Niestety nie wyszły one tak jakbym tego chciał. Długa i wąska bryła nie jest łatwa do sklejenia i zwichrowała mi się. Dodatkowo krawędzie prawego pływaka są trochę zniszczone i jest na nich sporo farby. Wyposażyłem także wannę w klapy i kilka innych drobiazgów. Reszta elementów za bardzo odstaje od powierzchni kadłuba, więc skleję je po złożeniu układu jezdnego.



Pozdrawiam

 
21-06-15 22:49  Odp: [R] Polski czołg pływający PZInż. 130
jaceko99 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Witam

Trochę przybyło w modelu od ostatniej aktualizacji. Zabrałem się za budowę układu jezdnego. Na początku skleiłem wahacze. Miałem z nimi trochę problemu. Pierwszą parę trochę skopałem i musiałem pomalować mocowania amortyzatora. Następne wyszły moim zdaniem trochę lepiej. W projekcie jest jeden błąd. Wszystkie paski, którymi oklejane są wahacze są zakrzywione w jedną stronę. Prawidłowo połowa z nich powinna być ich lustrzanym odbiciem, gdyż w modelu występują dwa rodzaje wahaczy.



Pozdrawiam

 
22-06-15 18:26  Odp: [R] Polski czołg pływający PZInż. 130
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bardzo czysto i dokładnie. Aż miło patrzeć.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024