FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
05-05-15 07:30  [P] Czy ostrza Olfa KB-5 pasują do skalpeli AK-3?
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Na stronie WAKu widnieje taki komunikat:

"Informujemy także, że ze względu na zakończenie produkcji noży AK-3 i ostrzy KB-3 przez Olfę, będą one dostępne tylko do wyczerpania zapasów magazynowych. AK-3 zostaje zastąpiony przez AK-5, a ostrza KB-3 przez KB-5 lub DKB-5."

Czy ktoś się orientuje, czy te nowe ostrza (KB-5, DKB-5) pasują do noży AK-3, czy czeka nas hurtowa wymiana skalpeli, żeby móc używać nowych ostrzy?

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
05-05-15 07:37  Odp: [P] Czy ostrza Olfa KB-5 pasują do skalpeli AK-3?
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Na fejsbuniu tłumaczono:

WAK - Różnice między AK-3 a AK-5 dotyczą właściwie tylko uchwytu. W AK-3 jest krótszy, okrągły z kulistym zakończeniem. W AK-5 jest dłuższy, o przekroju wielokąta z zakończeniem w formie "patyczka". Podobno zmiana wymuszona BHP, bo AK-3 się stacza z biurka i może wbić się w nogę.
Ostrza KB-5 to tak naprawdę stare dobre KB-3 w nowym opakowaniu (z dodatkową igłą) i z niestety wyższą ceną. DKB-5 są to po prostu ostrza KB-3/KB-5 połączone w jedno ostrze łamane.

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
05-05-15 07:42  Odp: [P] Czy ostrza Olfa KB-5 pasują do skalpeli AK-3?
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Ok, dzięki. Na zdjęciach wyglądają bardzo podobnie, ale oficjalna strona Olfy podaje nie podaje KB-5 jako pasujących, stąd pytanie.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
05-05-15 09:08  Odp: [P] Czy ostrza Olfa KB-5 pasują do skalpeli AK-3?
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

"Popieram" te BHP!!! Raz tak mi się skulnął nożyk, świeże ostrze, odruchowo "złapałem go" nogami ;p Ale na wylot nie przeszło :)

 
05-05-15 09:55  Odp: [P] Czy ostrza Olfa KB-5 pasują do skalpeli AK-3?
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Petrov, ja mam AK-1 i ten sam przypadek miałem :(

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
05-05-15 11:21  Odp: [P] Czy ostrza Olfa KB-5 pasują do skalpeli AK-3?
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

A bo to raz ? Mnie nawet czasami pęseta się sturla.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
05-05-15 11:39  Odp: [P] Czy ostrza Olfa KB-5 pasują do skalpeli AK-3?
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Ale pęseta się w nogę nie wbije... .

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
05-05-15 12:47  Odp: [P] Czy ostrza Olfa KB-5 pasują do skalpeli AK-3?
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Jak to nie , używam tych z ostrym zakończeniem. Olfa nie a penseta zrobiła mi ranę :))

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
05-05-15 12:53  Odp: [P] Czy ostrza Olfa KB-5 pasują do skalpeli AK-3?
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Wychodzi że modelarstwo to ekstremalne hobby...

 
05-05-15 16:13  Odp: [P] Czy ostrza Olfa KB-5 pasują do skalpeli AK-3?
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Mi się kiedyś AK-3 sturlał i wbił pionowo w drewnianą podłogę, centymetr, może dwa w lewo i miałbym go w stopie. Hobby zdecycdowanie ekstremalne :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024