FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
04-05-15 10:50  [N] MODELIK 9-12/15 – Modele kolejowe 1:45 wysyp 2
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Uprzejmie informuję, że w ofercie „Modelika” są już dostępne kolejne modele pojazdów szynowych wydane w skali 1:45. Do wydanych niedawno trzech wagonów dołączają cztery parowozy. Następne modele w tej skali są w przygotowaniu i ukażą się za miesiąc.
Zszywane, drukowane cyfrowo zeszyty w formacie zbliżonym do B4. Więcej szczegółów, zdjęcia, skany i ceny w naszym sklepie internetowym www.modelik.pl - zapraszam do odwiedzin. Do każdego z modeli dostępne są oczywiście zestawy wycinane laserowo.





--
JOL

 
04-05-15 12:13  Odp: [N] MODELIK 9-12/15 – Modele kolejowe 1:45 wysyp 2
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Nooooo - robi się coraz poważniej :) Zaraz dodam te pozycje do spisu wycinanek na moim blogu :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
05-05-15 08:19  Odp: [N] MODELIK 9-12/15 – Modele kolejowe 1:45 wysyp 2
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Mam pytanie do Kolegów. Czy ktoś już miał możliwości pociąć nowe Modeliki?
Przyznam, że miałem przyjemność pomacać wycinankę i nie podoba mi się grubość papieru kredowego w stosunku do wielkości niektórych elementów....

 
05-05-15 08:55  Odp: [N] MODELIK 9-12/15 – Modele kolejowe 1:45 wysyp 2
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Ja będę mógł udzielić odpowiedzi za jakieś 2-3 tygodnie, wtedy zacznę pracę nad jeżdżącą skrzynką na piwo Tyskie ;)


A zauważyliście, że Answer poczuł na plecach oddech konkurencji? Wypuścili nowe modele w Zerówce, w tym Ty2! :)
--

Post zmieniony (05-05-15 08:56)

 
05-05-15 09:24  Odp: [N] MODELIK 9-12/15 – Modele kolejowe 1:45 wysyp 2
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


"nie podoba mi się grubość papieru kredowego w stosunku do wielkości niektórych elementów" - ??? Modele nie są drukowane na papierze kredowym tylko na kartonie offsetowym
Nowe 4 parowozy 1:45 są wydrukowane na nieco innym kartonie niż wcześniejsze 3 wagony. Gramatura ta sama, ale inny producent. Ten nowy karton wydaje się nieco bardziej "miękki" i plastyczny, co dla kształtowania najmniejszych elementów może mieć znaczenie.

--
JOL

 
05-05-15 09:35  Odp: [N] MODELIK 9-12/15 – Modele kolejowe 1:45 wysyp 2
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

No tak, przez ten druk cyfrowy można pomyśleć że to kreda :P

 
05-05-15 13:59  Odp: [N] MODELIK 9-12/15 – Modele kolejowe 1:45 wysyp 2
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Jol Czy wydawnictwo planuje w najbliższym czasie wznowienie modelcardowych M-113, M-163 Vulcan, BWP-2, LVTP-7, MLRS. Stare wydania są bardzo słabo dostępne, a jak już to w zaporowych cenach, a myślę, że byliby zainteresowani tymi modelami.

--

Post zmieniony (05-05-15 14:02)

 
05-05-15 16:09  Odp: [N] MODELIK 9-12/15 – Modele kolejowe 1:45 wysyp 2
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Kofi - to są wszystko stare modele sprzed 20 lat - kreślone ręcznie. Drukować zwykłe skany nie ma sensu (byłaby beznadziejna jakość), a przerysowywać w Corelu nie ma komu i nie ma kiedy. Na dzisiaj żadnego z tych modeli do wznowienia nie szykuję, chociaż nie wykluczam przygotowania ich nowego wydania w dalszej przyszłości (poza BWP-2, który nie był modelem zbyt udanym).

--
JOL

 
05-05-15 19:10  Odp: [N] MODELIK 9-12/15 – Modele kolejowe 1:45 wysyp 2
ukp   

Ruszyły mnie te Modeliki w skali 1:45. Wprawdzie kolejowych jeszcze nie robiłem, ale mam wielką ochotę na nie.

I tutaj moje pytanie: Czy i kiedy będą do nich kalkomanie? Maluję modele, a niektóre części wykonuję z innych materiałów niż karton (stare łapki nie pozwalają robić w standardzie) i stąd moje pytanie.

A może jeszcze żywiczne koła?

PS. Mam na myśli wagony i ciuchcie z przełomu XIX/XX w.

Pozdrawiam

--
Na razie pilny obserwator, ale relacja/galeria tuż, tuż

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024