FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
04-05-15 00:52  [G] PZL P.11c 1:33 AH
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Model zaczęty w majówkę zeszłego roku, czyli 2014. Akurat równo rok temu. Początkowo miała być relacja z tego modelu, a nawet podwójna (tak jak w przypadku Hurricane), bo razem sklejałem również P-11 Pawła Mistewicza z Modelarza Kartonowego, ale te dwa modele mimo że przedstawiają ten sam obiekt tak mocno się od siebie różnią, ze nawet nie wiem czy ze dwie części znajdą się takie same...więc z tego względu został tamten w tyle [drugi powód to mi tamten model nie leży i mocno go skopałem, ale o tym będzie w galerii z tamtej P11...jak ją kiedyś skończę, bo jednak troszkę jej brakuje].

Model jak na to wydawnictwo mocno zdetalizowany i świetnie spasowany. Biorąc pod uwagę detalizację bardzo przyjemnie się go kleiło. Mocno obawiałem się kokpitu, ale o dziwo w poprzedni weekend majowy go skleiłem [dosłownie 3-4dni]. kadłub z usterzeniem też jakoś powstał w maju, później przerwa [sesja/wyjazd w rodzinne i mniej rodzinne strony] i dalej we wrześniu silnik, październik skrzydła i jakoś tak leżał do lutego i od tamtej pory był doposażany w drobnicę.

Krótka relacja fotograficzna [zdjęcia robione smartfonem]. Jako krótki opis dodam, że poszycie kadłuba było klejone najpierw do siebie później nasunięte na wręgi, jako nowość u siebie na warsztacie zastosowałem szlifowanie wszystkich krawędzi pod kątem, dzięki czemu lepiej do siebie przylegają sąsiednie segmenty-tak samo robiłem w skrzydłach. Skrzydła również były klejone bez szkieletu, dopiero później szkielet wsunąłem i skleiłem na spływie [końcówki były przyklejone po przyklejeniu do szkieletu poszyć reszty skrzydeł]
Miałem mały kłopot, bo po przyklejeniu skrzydeł do kadłuba owiewka skrzydło-kadłub z opracowania była prawie dwa razy za niska, a niestety w opracowaniu nie ma zapasu koloru... poradziłem sobie w ten sposób że dosztukowałem owiewkę z części alternatywnej koła- dokładnie kołpak z zaznaczonymi czarnymi liniami do nacięcia. A w przypadku kołpaka koła wybrałem wersję do tłocznia. Same koła są żywiczne z GPM jedynie z naklejonymi kołpakami z wycinanki [a żeby już nie malować] .
Przód kadłuba miał pola oznaczone WPS, ale jakoś nie wyobrażałem sobie tego wycinać po sklejeniu, więc jak widać wyciąłem przed sklejeniem.



Galeria ukończonego modelu. Model był w Świdniku, ale z wersją okropną anten, które zerwałem i na nowo przykleiłem.


Pozdrawiam
Krystian

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
04-05-15 10:23  Odp: [G] PZL P.11c 1:33 AH
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Oglądałem, podziwiałem na spotkaniu. Szkoda, że zdjęcia są robione "pod światło".

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
04-05-15 10:30  Odp: [G] PZL P.11c 1:33 AH
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Zdjęcia są robione raczej ze światłem, niż pod światło. Akurat wczoraj była ładna pogoda i mocne słońce co widać... przesłonę najpierw miałem 1/120-160 a pod koniec cykania fot jak słońce już zachodziło to nawet 1/320-400. Tu obok biurka okno mam od zachodu po lewej stronie [no i ciut wstecz].

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
04-05-15 10:35  Odp: [G] PZL P.11c 1:33 AH
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

To w takim razie odblask od ściany przeszkadzał: http://s589.photobucket.com/user/Krystian-S/media/P11C/P23_zpskovnkzct.jpg.html

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
04-05-15 12:09  Odp: [G] PZL P.11c 1:33 AH
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Zmień tło na bardziej kontrastowe.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024