FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-05-15 21:40  [G] Ansaldo A.1 Balilla 1:50 WAK
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Modelik "weekendowy" ale całkiem przyjemny[no może z 5dni roboty]. Jedyny problem to kadłub: szkielet niemalże w ogóle nie pasował wg.mnie do poszycia [jak słyszałem w przypadku wersji w 1:33 też coś tam nie gra], więc zostawiłem tylko fragment z kabiną, a poszycie sklejałem bez szkieletu na styk u dołu [SG] i u góry na podkładkę z cienkiej kartki.
Dół steru kierunku powinien pokrywać się z dołem kadłuba... ale żeby to było możliwe to chyba statecznika poziomego nie powinno być.
I jeszcze jedna uwaga do sklejających - wręgi skrzydeł są oznaczone do podklejenia na 2mm a powinny być tylko na 1mm, skapnąłem sie dopiero przy klejeniu górnego skrzydła, niestety na dolnym mi ten dźwigar wyszedł jako ładna krowiasta "żebro".
Nieporozumieniem wg. mnie też jest wklejanie w tej skali w zastrzały drutów... po prostu dwie połówki zastrzałów łączyłem SG, dzięki czemu są dość sztywne i się model nie rozsypuje ;).

Pierwszy raz wykonywałem naciągi z nitek [0,13mm]. Zawsze robiłem to z drutu stalowego 0,3mm, ale w tym przypadku wydał mi się za gruby. Niestety dopiero przy naciągach pomyślałem o nitkach więc łączenia średnio fajnie mi wyszły. Następnym razem zrobię chociaż dziurkę przed ukształtowaniem poszycia i wkleję z drutu jakieś oczko, żeby można przeciągnąć i naciągnąć. Pierwszy raz wykonywałem też oponki z oringów, niestety najmniejsze jakie kupiłem okazały się też za duże... może jeszcze kiedyś coś znajdę mniejszego.




Pozdrawiam
Krystian

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
03-05-15 22:06  Odp: [G] Ansaldo A.1 Balilla 1:50 WAK
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

W sam raz dla zabawy dla wnuka :))).Jeśli jeszcze nie posiadasz ,poczekaj :))

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024