FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  -> 
18-05-15 09:08  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

ZbiG napisał:
"Żałuję teraz, że zakupiłem tę "cegłę". Modelu z tego bez porządnych rysunków montażowych zrobić raczej nie będę w stanie".
Moim zdaniem:
Nie sądzę by słaba czytelność rysunków montażowych była aż taką przeszkodą dla modelarzy z pewnym doświadczeniem w budowie.
Dla chcącego nic trudnego - mamy przecież plany okrętu, zdjęcia oryginału, inne relacje z budowy innych wydawnictw (np. M/M).
Tylko poszukać w sieci.

 
18-05-15 10:46  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ZbiGu , mam takie wrażenie, że tworzysz problemy, zamiast wziąć się w garść. Nie wymyślaj
, że do sklejenia modelu powinna wystarczyć tylko sama wycinanka, bo przy tak skomplikowanej
konstrukcji nie jest to możliwe. Z samych kartonowych części na prawdę trudno zrobić model, gdzie
różne " druty " , "patyki " itp. ? Jak się chce, to wszystko można skleić. A co rysunków
montażowych , nie są one z mojej bajki, ale z drugiej strony można z nich skorzystać. Najpierw zrób
całą nadbudówkę, a potem dopiero martw się o wyrzutnie torpedowe.
Robię teraz silniki do mojego Grzmota. Znalazłem jeden model, w którym autor w miarę
dokładnie rozpracował cały blok silnika w układzie podwójnej gwiazdy. Rysunek montażowy jest mało
czytelny, nie ujęto w nim kilku części. Gdyby nie zdjęcia oryginalnych silników i żywiczny model ( nota
bene w skali 1/48 i niezbyt dokładny), trudno mi byłoby zrobić taki silnik. A i tak wiem, że nie będzie
on tak odwzorowany, jak bym sobie tego życzył. Takich silników muszę zrobić 4. I je na pewno zrobię.
A potem zabieram się za wieżyczki z uzbrojeniem.

Pozdrowienia dla Ciebie ZbiGu, i więcej wiary w swoje umiejętności !

 
18-05-15 12:41  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

ZbiG - rozumiemy się tylko każdy z nas ma inne podejście do tematu.
Jasne, że sklejanie ma być relaksem - kupuję wycinankę, wszystko jest OK (elementy, spasowanie, rysunki montażowe, instrukcja itd.), tnę, sklejam i mam model.
Tak jak piszesz - "Potrzebuję zakupioną wycinankę wyciąć i skleić. Poczucie relaksu przy tym mając." Zgadzam się z Tobą.
Ale wychodzę z założenia, że jeżeli ktoś bardzo chce mieć ten a nie inny, konkretny model (np.ów kuter) to po dokładnym przejrzeniu przed zakupem będzie wiedział "co i jak" i nawet nieczytelne rysunki nie zniechęcą go przed nabyciem i zabraniem się za budowę.
Wydaje mi się jednak, że czasy kiedy tylko krok po kroku cięło się i sklejało powoli odchodzą. Modele są coraz bardziej skomplikowane (nieraz aż za) z możliwością dokupienia różnych elementów dodatkowych i co tu dużo mówić nieraz trzeba pogłówkować.
Całe szczęście, że na rynku mamy do wyboru i koloru - takich co ciąć, sklejać i jest OK i takich b. wymagających.
Prosta zasada - przeglądam, dochodzę do wniosku - sorry nie dam rady, nie dla mnie - nie kupuję.
Szperanie w sieci i gromadzenie bazy wyjściowej, porównywanie, kombinowanie też może być relaksem. Przynajmniej dla mnie.
Pozdrawiam

 
18-05-15 13:50  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Zbig- po części rozumiem to Twoje zniechęcenie do renderów. Niekiedy bardzo dobrze się sprawdzają, ale niekiedy znacznie łatwiej umieścić jeden przekrój który rozwiewa wszystkie wątpliwości niż całą stronę renderów. Jak przeglądałem ten model, to rysunki wyrzutni torpedowej rzeczywiście zajmują całą stronę, a wystarczyłoby tylko jeden przekrój +2/3pomocnicze rendery i każdy byłby zadowolony.
Tę samą zasadę dobrze jest zastosować do wszelakich kół itp. Też niekiedy mnie wkurza rozłożone części kół w formie albo rendera 3D albo nawet rysunku 2D [tylko izometrycznego] z którego nic nie wynika. Pół biedy jak to proste koło do samolotu [jak to w modelach np.Halińskiego jest], ale gorzej jak to skomplikowane koło do czołgu/samochodu. Ostatnio jak zobaczyłem tą relację, to sam się za głowę złapałem jak to złożyć, mimo że to nie render... a jak by był zwykły przekrój to znacznie łatwiej byłoby koło złożyć, bez większych domysłów:
http://www.papermodels.pl/index.php/topic,13822.msg159727.html#msg159727
Jak widać kilka rysunków z czego tak naprawdę mało co wynika, a jeden przekrój by wszystko wyjaśnił
Zbig- tak nawiasem to w Rhino i rendery i rysunki izometryczne 2D można tworzyć, to tylko od autora i jego wizji instrukcji zależy w jaki sposób rysunki zrobi. Osobiście jestem nawet za tym żeby instrukcja była mieszana, tam gdzie trzeba rendery, a tam gdzie trzeba przekroje/zwykłe izometryczne 2D. Wtedy każdy byłby zadowolony i nie byłoby wątpliwości.

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
18-05-15 16:51  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Teledzin   

Masz bardzo dużo racji ZbiG!!!!

--
Sklejam, bo lubię...

 
19-05-15 10:39  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Bo rendery do instrukcji to trzeba "umić robić" :) Cytując Pazurę ze "Sztosa" :)

Pokazany arkusz kolorowych renderów instrukcji pochodzi z modelu czołgu 4TP nakładem wydawnictwa Sklej-Model. Dziękuję za jego przypomnienie, bo już zaczynałem się zastanawiać, czy jest sens kontynuacji robienia instrukcji jako kolorowych renderów.

A jak widać - jest :)

--
Pozdrawiam, Jerzy 'Jurgen' Janukowicz

http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo

 
19-05-15 11:22  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Jurgen ze wszystkich ( a mam ich wiele ) modeli od razu wiedziałem gdzie są ODPOWIEDNIE "gendery" ,a miałem ten model w ręku przy zakupie. Więc - WARTO . Render+ przekrój , już lepiej nie da się .W wielu przypadkach to za dużo ale kolor wiele znaczy.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
20-05-15 08:31  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Czyli ciąg dalszy jednak będzie?

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
20-05-15 11:31  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
kari   

ZbiG'u ... narzekania Twoje może i uzasadnione są, ale pomyśl co by potraktować "kapcia"
jako swoistą łamigłówkę; takie puzzle co to niby się ich złożyć nie da ... jednak sądzę, że
rękawicę rzucić powinieneś (temu "kapciu") i wyzwanie pana autora wycinanki przyjąć.
----------------------------------------------------------------------------------------------

 
20-05-15 22:20  Odp: [Nowość] Polski kuter torpedowy 1/50 Drafmodel
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

ZbiG jak to on ponarzekać musi. A tymczasem coś ktoś skleja.


Na dziobie połączenia białej linii nie wyglądają na błąd wykonawcy, raczej projektu.

--

Post zmieniony (20-05-15 22:29)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024