FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
03-05-15 07:49  Odp: Relacja TU-154M Orlik
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Niestety ten ból zna każdy z nas.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
03-05-15 08:52  Odp: Relacja TU-154M Orlik
michał 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

chciałbym jak najlepiej wykonać ten model dzięki waszej pomocy bo czasami ręce opadają

--
Modele jakie są każdy widzi inaczej zależy w którym kierunku się patrzy a i siedzenie na krześle też boli :)
Czy się siedzi czy się leży każdy model kartonowy się należy
GG-50609670

 
03-05-15 11:26  Odp: Relacja TU-154M Orlik
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Tak patrze na fotki surowki Jurgena (na stronie Orlika sa zdjecia) i nie widze takich problemow z pasowaniem wnetrza kabiny i zewnetrznych oklejek...



O przesuniecia paskow juz mu glowe w Przeciszowie suszylismy, zreszta na surowce widac, ze ciut sie nie schodza...

Michale, czym podklejales wregi? To moze byc zasadniczy problem... I jak koledzy wczesniej zauwazyli - brak fazowania krawedzi... Niby wszystko pasuje, a potem nagle pare milimetrow brakuje...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
03-05-15 16:03  Odp: Relacja TU-154M Orlik
michał 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

cały szkielet tak jak podaje wydawca wcisnąłem na 1 mm.A z tymi paskami to sam się głowię i nie tylko z paskami ale wcześniej pasowałęm na sucho ze 2 razy

--
Modele jakie są każdy widzi inaczej zależy w którym kierunku się patrzy a i siedzenie na krześle też boli :)
Czy się siedzi czy się leży każdy model kartonowy się należy
GG-50609670

 
03-05-15 16:09  Odp: Relacja TU-154M Orlik
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Widocznie za mało :) Jurgen to solidna firma .

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
03-05-15 16:19  Odp: Relacja TU-154M Orlik
michał 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

już zrobiłem kabinę pilotów i się zastanawiam nad kabiną pasażerską bo na rysunku zauważyłem że po zamontowaniu siedzeń i wszystkich przedziałów wsuwa się całość do szkieletu.
Chodzi mi o tą część zaznaczoną na czerwono


a to troszkę dziwne zamiast przykleić do szkieletu to wsunąć??

--
Modele jakie są każdy widzi inaczej zależy w którym kierunku się patrzy a i siedzenie na krześle też boli :)
Czy się siedzi czy się leży każdy model kartonowy się należy
GG-50609670

 
24-09-16 22:23  Odp: Relacja TU-154M Orlik
ramzes9009 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

kolego na czym podklejasz elementy modelu ?
a) na tekturze
b) na kartonie

Dla czego pytam ? Ponieważ sam zaczynam przygodę z modelarstwem , buduję model "Victoria" i walczyłem z różnymi tekturami,kartonami,gramaturami . Ale dotarłem do tej jednej najlepszej :)

 
26-09-16 09:14  Odp: Relacja TU-154M Orlik
michał 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

poklejam na karton 1mm chociaż szkielet tu-154 powinien być podklejony na 2mm przynajmniej część transportowa

--
Modele jakie są każdy widzi inaczej zależy w którym kierunku się patrzy a i siedzenie na krześle też boli :)
Czy się siedzi czy się leży każdy model kartonowy się należy
GG-50609670

 
26-09-16 09:33  Odp: Relacja TU-154M Orlik
michał 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

model tak to fajny ale żeby go zrobić trzeba najpierw dobrze pomyśleć bo samolot po złożeniu jest spory ale nie polecam robić środka lepiej zrobić oszklone okna ale bez foteli w środku itd bo to porażka

-------------------------------
Dopisek moderatora
-------------------------------

Michale - prosze o poprawienie tresci postow tak, aby dalo sie je bez problemu czytac, czyli duze litery, kropki i przecinki... Post zamykam i odblokuje, jak dasz mi znac, ze poprawiles

Rafael

--------------------------------
--
Modele jakie są każdy widzi inaczej zależy w którym kierunku się patrzy a i siedzenie na krześle też boli :)
Czy się siedzi czy się leży każdy model kartonowy się należy
GG-50609670

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024