FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 10Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
15-04-15 01:21  Odp: [N] Amatsukaze AH
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No to zostalo jeszcze 16 lub nawet 17 niszczycieli typu "Kagero" wystyarczy na lata ;-)

THEO co do modeli niszczycieli typu Akizuki to przed sklejeniem proponuje poszukac starszych watkow.
Nie sklejalem Fuyuzuki ( model hybryda dla tych wglebiajacych sie w historie ) tylko o nim slyszalem od rednacza MO za to sklejalem Akizuki.
Owszem jest sklejalny.
Kadlub - bardzo ladnie wszystko bylo dopasowane lecz niestety to co jest typowe dla tego projektanta to powyzej kadluba zaczynaja sie schody. Proponuje zakupic zapas kolorowego papieru lub pociac drugi model na dorabianie brakujacych czesci.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
15-04-15 19:44  Odp: [N] Amatsukaze AH
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Janisz, dzięki za ciekawe spostrzeżenia !! Żeby nie być upierdliwym, konkretnie wnoszę
o zajęcie się, opracowanie i wydanie modeli niszczycieli KAZUMI i AKISHIMO. Kto ciekaw
dlaczego te, niech poszpera w archiwaliach.
A co do Fuyutsuki, to nie boję się niedopasowania części. Modele w całości robię
waloryzowane, z pełnym malowaniem. No chyba, że brakuję części... to trzeba będzie
zajrzeć do planów. :-))))

 
16-04-15 06:41  Odp: [N] Amatsukaze AH
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Z tego co pamietam to w Akizuki ( sklejalem go 9 lat temu) z duzych czesci brakowalo dolnej czesci do tego wielkiego wywietrznika/wentylatora/ takiego bardzo charakterystycznego elemenetu przy kominie. Gora i boki byly a dolu niet..... pewnie jakas siatka by zalatwila sprawe ale nie o to chodzi. Nie pamietam co jeszcze pewnie jakies detale. Jak waloryzujesz to spoko dasz rade. Polecam Gakkena z modelem Akizuki i chyba planami do Fuyuzuki.
Oba wymienione przez Ciebie jednostki nalezaly do innych typow.
Kasumi to typ Asashio ( poprzednik Kagero)
Akishimo to typ Yugumo (nastepca Kagero )
Oba byly w eskorcie Yamato w trakcie ostatniej misji.
Ja bym sie raczej spodziewal Isokaze i Hamakaze - oba nalezace do typu Kagero plus uczestnictwo we wspomnianej misji ze skutkiem jak Kasumi i Akishimo. Dodatkowy plus ze wygladaly wtedy prawie identycznie jak Yukikaze, ktory tez uczestniczyl w tej misji ale udalo mu sie przezyc.

--

Post zmieniony (16-04-15 06:42)

 
16-04-15 11:00  Odp: [N] Amatsukaze AH
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Janisz i właśnie o to chodzi, żeby ktoś zajął się niszczycielami tych dwóch typów. Poza tym,
Kazumi, jako ostatni z serii wytrwał do 1945 roku, oba zostały zatopione przez Jankesów
tego samego dnia... Ot, tak mi się nieco zamarzyło... Z serii niszczycieli Kagero , wystarczy
mi w zupełności model AH Yukikaze wydany w 2003 roku.

 
16-04-15 11:28  Odp: [N] Amatsukaze AH
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

THEO skoro malujesz i szpachlujesz to nie czekaj na modele tylko szukaj planow i go ahead.
Zreszta typ "Yugumo" to powtorzony "Kagero" z inna nadbudowka ( linie teoretyczne chyba sa identyczne) mozna tez domniemac ze i "Kasumi" jest bardzo podobny do nowszych typow. Nadbudowka dziobowa chyba byla bardziej kanciasta. Oczywiscie znajdzie sie wiecej roznic w drobiazgach.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
16-04-15 22:59  Odp: [N] Amatsukaze AH
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Oczywiście nazwa destrojera, to KASUMI . Janisz, nie mam tak dobrych materiałów do okrętów
japońskich, jak do niektórych samolotów. Praktycznie mam monografię z wydawnictwa Adama
Jarskiego plus wszystko to , co było u nas do Yukikaze. Niszczyciele typu Yugumo trochę
się różniły od Kagero mimo wszystko. Pewnie sporo fajnych materiałów ma na ten temat
Grzesiek Nowak. Niewykluczone, że zabiorę się za któryś z tych niszczycieli. Teraz jestem
na etapie budowy 4 śmigieł, mam piasty, 12 łopat czeka w kolejce. A potem 4 silniki gwiazdowe, podwozie
już mam. :-)))

 
16-04-15 23:55  Odp: [N] Amatsukaze AH
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Tyle narzekań w wątku, a w sEMPIKach widzę coraz mniej modeli. Co ciekawe i nakład się regularnie zmniejsza, pewnie stąd coraz wyższa cena. Nie zdziwiłbym się gdyby "odgrzewane kotlety" zmniejszały cenę "nowych" opracowań.

Pzdr!
W.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
17-04-15 20:33  Odp: [N] Amatsukaze AH
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

THEO, nie doceniasz Janisza - na temat japońskich niszczycieli ma on materiałów z 10 razy więcej ode mnie :-)

--
MacGregor

 
17-04-15 20:40  Odp: [N] Amatsukaze AH
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A to warto wiedzieć. Tylko, Ty Grześku mnie znasz , dla Janisza jestem tylko THEO z forum..

 
20-04-15 08:46  Odp: [N] Amatsukaze AH
rs77   

bylem wczoraj w Empiku w Gdańsku i ku mojemu zaskoczeniu obok Amatsukaze leżały Bergepanther i Messerschmitt 110 od AH z 2004 roku z naklejką 'ponownie w sprzedazy'

o co kaman?

Post zmieniony (20-04-15 08:46)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 10Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024