FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
17-04-15 18:33  [Galeria] Mitsubishi A5M Claude 1:50
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Witajcie w kolejnej galerii. Powstała kolejna pięćdziesiątka, tym razem przyleciała z Dalekiego Wschodu. Opracowanie: Marek Pacyński. Zakupiłem model drogą elektroniczną, wydrukowałem, capon i klej, nożyczki i jest. Sklejał się bardzo dobrze, choć przyznam się, że mam własne patenty na klejenie tych modeli co polega głównie na pomijaniu niektórych części szkieletu, inne zaś sam dorabiam. Z zewnątrz, poza pomalowanymi osłonami kół jest standard, nie cudowałem z niczym, stricte odpoczynkowy model. Wspomniane osłony pomalowane nieco za ciemną pactrą, ale jak trafi mi się jaśniejszy to poprawię. Najwięcej trudności sprawiło mi ukształtowanie krawędzi natarcia skrzydeł (eliptyczne) i z tego nie jestem do końca zadowolony. Udało się natomiast nie ubrudzić modelu klejem czy nadmiarem retuszu. Użyte kleje to wikol, polimerowy, cyjanoakrylowy w żelu, BCG przy okapotowaniu silnika. Śmigło się kręci, ale zrobiłem zbyt ciasną tuleję na szpilkę więc całe przedsięwzięcie ma jedynie charakter praktyczny - jak ktoś przypadkiem trąci to nie odpadnie tylko się przekręci :).





PS Jeśli ktoś z Was posiada na sprzedaż Ki-27 z Kartonowego Świata to jestem baaardzo zainteresowany ;)
pozdrawiam

--

Post zmieniony (17-04-15 18:37)

 
17-04-15 18:50  Odp: [Galeria] Mitsubishi A5M Claude 1:50
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ładne i ciekawe maleństwo.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
17-04-15 18:54  Odp: [Galeria] Mitsubishi A5M Claude 1:50
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję wykonania tego maleństwa. Bardzo podoba mi się jak go wykonałeś.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
17-04-15 19:20  Odp: [Galeria] Mitsubishi A5M Claude 1:50
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Guciu, ciekawe i bardzo ładne maleństwo. Jak dałeś radę takiego malucha skleić?

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
17-04-15 22:19  Odp: [Galeria] Mitsubishi A5M Claude 1:50
caped 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 2

Równo i czysto. Bardzo ładny model.

--
pozdrawiam!

 
18-04-15 02:43  Odp: [Galeria] Mitsubishi A5M Claude 1:50
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Skleilem kilka modeli pana Pacynskiego i poki co pasuja mi wysmienicie.Sposob w jaki rozklad modele na czesci naprawde nie sprawia zadnych problemow i jest bardzo podobny do dawnych MM-to bardzo duzy plus jak na moje potrzeby.Skala jest wysmienita,ale juz np z BF-109 i Spitfire mialem problem.Musze je lekko powiekszyc.

Bardzo ladny Claude.Wiele mysliwcow z tamtego czasu jest niestety prawie zapomnianych i pomijanych w modelach.Czekam niecierpliwie na Fokkera DXXI i Vickers Wellesley I Whitley.
Ki-27 z KS mam przed soba -emailnij do mnie

 
18-04-15 07:44  Odp: [Galeria] Mitsubishi A5M Claude 1:50
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fajny maluszek.
Mało takich ostatnio...(relacji i galerii).

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
18-04-15 07:54  Odp: [Galeria] Mitsubishi A5M Claude 1:50
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Cieszy oczy, bardzo miły i ładnie wykonany model.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
18-04-15 13:10  Odp: [Galeria] Mitsubishi A5M Claude 1:50
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dziękuję Koledzy za opinie!

Mariusz -jak się zdradza "pięćdziesiątki" z 1:33 to potem jest mało... Ale mam nadzieję, że wrócisz na właściwą drogę ;)

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
18-04-15 13:33  Odp: [Galeria] Mitsubishi A5M Claude 1:50
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024