FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
18-08-14 22:50  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Alski,pewnie tyle ile wyrosło :))))

 
01-09-14 08:15  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
Darek1207 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wymiatasz, drzewko jest już fantastyczne a jak wszystkie elementy bunkra będą poskładane to ......... ach później będę wzdychał. Powodzenia.

 
12-04-15 21:52  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Żeby Cię zmotywować do zakończenia projektu, świeżutkie zdjęcia:



Kosztowało mnie to poparzeniami twarzy od słońca aż do pęcherzy, ale z wyprawy jestem zadowolony. Byłem tam gdzie rzadko bywają inni ;-) Niestety znowu nie udało się wejść do środka z przyczyn oczywistych (chyba widać na zdjęciach) ;-)

Jeżeli dożyję następnych "śniegów" (dzięki naszej służbie "zdrowia" nie jest to takie oczywiste), obiecałem sobie, że powtórzę tę trasę ale w rakietach albo na nartach. Może jak zabiorę łopatę lawinową, uda się wreszcie dostać do środka ;-)

A Ty kończ tę dioramę bo nie mogę się doczekać finiszu :-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
20-09-15 15:07  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Łukasz byłem w środku tego bunkra:



Wewnątrz jest strasznie mało miejsca! W dwie osoby ledwie mieściliśmy się w kazamacie dla ckm(!). A obsada składała się aż z 7 ludzi(!). W przejściu miedzy kazamatami za tą ścianką na wprost drzwi znajdował się filtrowentylator. Co ciekawe i nigdzie w rekonstrukcjach tego nie widziałem, wnętrze miało wyściółkę w postaci drewnianej boazerii. Niebyły to resztki szalunku (cały bunkier był tym obłożony), bo wszelkiej maści uchwyty i mocowani były integrowane tak, że wystawały ponad te dechy i uniemożliwiały ich usunięcie. Zdjęć nie robiłem wewnątrz bo troszkę ciemnawo. Może kolega robił z lampą, to wtedy dorzucę.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
20-09-15 22:41  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Ta boazeria to pewnie z tego samego powodu, dla którego drewnem wykładano kioski U-bootów: żeby nie przymarznąć.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
21-09-15 21:32  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sturmovik pod boazerią goły beton, a miejsca na piecyk i komina nie zauważyłem. Do tego co najmniej 1500m.n.p.m, i w zimie śniegi dochodzące (w naszych czasach gdy zimy są stosunkowo łagodne) do 2m pokrywy. Więc ma to sens. Co mnie zaskoczyło: Wnętrze wyprute z wyposażenia, ale nie wypalone i zdewastowane. Oczywiście, że nasi tu byli i puszki po lechu, żywcu itp, oraz nasza kochana czysta... dla potomnych ;-/ I tu trochę prywaty: miał s........n jeden z drugim siłę wnieść na górę sześciopak i flaszkę, ale na zniesienie pustych butelek i puszek, które prawie nic nie ważą, już siły zabrakło...

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
22-09-15 08:47  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Chopin - niektóre opakowania po usunięciu zawartości stają się wbrew fizyce znacznie cięższe niż z zawartością. Taki dziw natury...
Mam to samo w pobliskim lesie :-(

 
13-12-15 17:38  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Chopin za twoje wysiłki krajobraz będzie zimowy a oto przygotowania











 
13-12-15 17:56  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Tylko nie stawiaj tych krzaków bezpośrednio przed okienkiem strzelniczym. Z tego co się orientuję to takie rzeczy były z przedpola karczowane. Bezlitośnie i wbrew ekologom ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
13-12-15 18:12  Odp: [R] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25+Diorama
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No niezłe cacko :-)

Łukasz tam po prostu najłatwiej dostać się w zimie. To jest rezerwat i torfowiska. Po za szlakiem jest zakaz poruszania się. A w zimie przy grubej pokrywie śniegu, ze względu na możliwość uprawiania skituringu, tę cześć udostępniają dla turystów ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024