FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
11-04-15 16:27  [G] Gaz Tigr 1:25 z Answeru
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Dziś w mojej galerii przyszło mi zaprezentować model najnowszej rosyjskiej myśli technicznej, czyli Gazowego Tygrysa wydanego w skali 1:25 przez Answer w ub. roku. Model jest dość prosty w montażu, bo bryła nieco kanciasta, więc nie będzie sprawiał większych problemów nawet początkującym. Rysunków jest sporo, części jak to ostatnio bywa modne są porozrzucane po wszystkich arkuszach, ale nie jest ich za wiele, więc znaleźć łatwo. Wadą modelu jest spore uproszczenie elementów lub przekłamanie ich kształtów (lusterka, wytłoczenie maski). Uproszczeń jest bardzo dużo i to mnie dziwi, bo model jest nieskomplikowany i można by go dopieścić, a wygląda to tak, jakby autor chciał go szybko skończyć i oddać wydawcy. Część z nich (np. podwozie) wynika pewnie z braku zdjęć oryginału i opieraniu się o model plastikowy, ale jak wyjaśnić złe odwzorowanie kół ? Co do kół to Answer dołożył swoje trzy grosze: laserowo cięty bieżnik jest za gruby i koła tylne ledwo mieszczą się we wnękach. Nie wspomnę o tym, ze tektura piwna rozwarstwia się tak, ze najdrobniejsze części bieżnika musiałem wycinać z kartonu, bo te laserowe się rozpadały.



--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
11-04-15 16:41  Odp: [G] Gaz Tigr 1:25 z Answeru
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Piękny model. Gratulacje.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
11-04-15 17:10  Odp: [G] Gaz Tigr 1:25 z Answeru
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Bardzo efektowny model. Te koła rzeczywiście są nieproporcjonalnie duże, ale... paradoksalnie dodaje to uroku całej maszynie (oczywiście to moja subiektywna ocena). Super robótka...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
11-04-15 17:44  Odp: [G] Gaz Tigr 1:25 z Answeru
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bardzo, bardzo podoba mi się jak wykonałeś ten model. Gratuluję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-04-15 17:52  Odp: [G] Gaz Tigr 1:25 z Answeru
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Ładny model nietypowego pojazdu, ale widzę tutaj brak konsekwencji w sklejaniu. Niby model pomalowany w całości, a kanciastość profilu opon aż razi. Można to było bardziej dopracować i zaokrąglić boki opon.

 
11-04-15 18:09  Odp: [G] Gaz Tigr 1:25 z Answeru
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Darek... jak zawsze świetny modelik :)

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
11-04-15 18:15  Odp: [G] Gaz Tigr 1:25 z Answeru
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Przyłączę się do gratulacji.
Bardzo ładnie wykonany , realistycznie przykurzony + efektowny kamuflaż.
Zapytam o sposób wykonania podstawki.
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
11-04-15 19:21  Odp: [G] Gaz Tigr 1:25 z Answeru
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

PiterATS, opony sklejone są wg wzoru z wycinanki. Pewnie można je było przerobić, ale mnie specjalnie nie rażą.
PABLOS, podstawka to barwiony gips. Zrobiłem sobie na próbę, bo chcę zrobić większą pod Model-Komową Łunę
A propos Model-Kom, Karol ty mi tu nie słodź tylko kończ jakieś kolejk\ne cudeńko :)

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
11-04-15 20:53  Odp: [G] Gaz Tigr 1:25 z Answeru
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Bardzo efektownie wykonałeś model. Z dbałością o najdrobniejsze detale.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
11-04-15 21:50  Odp: [G] Gaz Tigr 1:25 z Answeru
tommy-79 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kawał dobrej roboty, gratulacje. Zgadam się z PiterATS opony mogłyby być bardziej dopieszczone. No ewentualnie góra zrobiona w standardzie, to wtedy było by to spójne.

--
w produkcji: ferrum
w arsenale: to i owo
w planach: Leopard 2A5, TY-23, Bułgar, ST-44,
na rowerze: 24 000km

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024