FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
06-05-15 23:16  Odp: [R]ORP Piorun MM 12/2001 ale 1:100
AC   

Generalnie rzecz biorąc , były trzy zasadnicze pokrycia pokładów. Cortticene - czyli Linoleum, Semtex- mieszanka lateksowa z piaskiem z dodatkiem cementu, i maty kokosowe.Te ostatnie podczas II WS raczej sporadycznie stosowane na okrętach Navy. Na Piorunie wg mojej oceny był semtex, bo wyróżniał się tym, że nie miał żadnych oblamówek, jak w przypadku mat, ani płaskowników mosiężnych mocujących linoleum.

--

 
06-05-15 23:23  Odp: [R]ORP Piorun MM 12/2001 ale 1:100
ertman176   

Witam

Tytuł: The Kellys: 'J', 'K' and 'N' Class Destroyers of World War II; autor Chris Langtree


Znalazłem, dość drogie ale dodano do wish list

Piorun miał ten sam kadłub, zresztą ładne zdjęcie rufy Pioruna jest w monografii Mariusza Borowiaka, którą warto kupić.


Rozumiem że chodzi o p. Borowiaka a książka wyd. MSiO zdj. S10

To co ujdzie w 1:200 będzie już widoczne w 1:100.


I tutaj moje schody się zaczynają. Ale może przeniosę się do swojego tematu.

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=12&i=19560&t=19560&page=1

Kibicuje dalej, będę dopytywał o szczegóły jeśli zauważę coś.

Pozdrawiam

Post zmieniony (07-05-15 00:07)

 
07-05-15 09:25  Odp: [R]ORP Piorun MM 12/2001 ale 1:100
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Bardzo wszystkim dziękuję za wyczerpanie tematu semtexu. Zastosuję się do uwag.

 
11-05-15 10:53  Odp: [R]ORP Piorun MM 12/2001 ale 1:100
Witos   

Nie zgadzam się co do semtex'u.
Na zdjęciu poniżej widać, że nie jest to materiał "nalany" na pokład a położony jako oddzielne pokrycie. Posiada wyraźne obrzeże ( lamówkę ), dość mięsisty, może to być ta rzadko spotykana, ale jednak mata.

http://www.google.com/imgres?imgurl=http://kresy-siberia.org/hom/files/Piorun-1940.jpg&imgrefurl=http://kresy-siberia.org/hom/element/wanda-troman-collection/orp-piorun-crew-peeling-potatoes1944/&h=1506&w=2154&tbnid=bIJqXjojROd5GM:&zoom=1&docid=aSVaguHmE6_A7M&ei=o2hQVezlIuj_ywP10IHoAQ&tbm=isch&client=safari&ved=0CDEQMygpMCk4yAE

Poza tym na zdjęciach przytoczonych przez Lukee także widać lamówkę, słabo, ale widać.
Moim zdaniem to jakiegoś rodzaju mata, a nie wylany semtex.

--

Post zmieniony (11-05-15 10:54)

 
11-05-15 12:22  Odp: [R]ORP Piorun MM 12/2001 ale 1:100
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Pozwoliłem sobie poprawić nieco podane przez ciebie zdjęcie:



Porównując to z rzutem autorstwa Pana Grzegorza Nowaka z Modelarstwa Okrętowego 2/2007:



...wychodzi, że masz rację.

Zaznaczyłem gdzie stał fotograf,łatwiej się wówczas domyśleć co jest co na powyższym zdjęciu.

Post zmieniony (11-05-15 12:23)

 
11-05-15 13:12  Odp: [R]ORP Piorun MM 12/2001 ale 1:100
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Witos, na tym zdjęciu to raczej nie jest Semtex. W którymś z wcześniejszych linków było napisane (po angielsku), że był to materiał bardzo szorstki (niszczył podeszwy butów) nanoszony przez zacieranie, czyli zapewne o konsystencji gęstej zaprawy. Musiał być silnie klejący, gdyż w przeciwnym razie nie przywarłby do stalowych gładkich blach.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
11-05-15 14:37  Odp: [R]ORP Piorun MM 12/2001 ale 1:100
Witos   

Skasowałem.
Powieliłem poprzedni link.

Post zmieniony (14-05-15 21:35)

 
21-05-15 10:34  Odp: [R]ORP Piorun MM 12/2001 ale 1:100
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Ahoj.
Krótka notka zdjęciowa z prac nad kadłubem. Jak widać poniżej dokleiłem pokład, na razie "na brudno" i poszycie. Poszycie to cienki papier o gramaturze 90g/m2. Chciałem aby była to baza do oklejania poszycia grubszym papierem z którego będę wycinał blachy poszycia. Jak widać, mimo dwukrotnego powiększenia spasowanie jest niezłe, choć nie pieściłem się z tą warstwą bo nie było takiej potrzeby.
Na tym etapie muszę jeszcze tylko powywiercać otwory na bulaje i przykleić folię przezroczystą. Potem lakier, szlif i oklejam.



Lukee, poprawiłem nieco rufę, spłaszczyłem nieznacznie. Dna nie ruszałem, przyznaję, że z lenistwa.


Jeszcze jedna uwaga:
Aparat którym robię zdjęcia to NOKIA Lumia 635. Przestrzegam przed nim, żeby nikt nigdy nie wpadł na pomysł zakupu tego badziewia. Zdjęcia robi fatalne, w każdych warunkach świetlnych, nawet w biały dzień. Nie mówiąc o tym, że nie ma lampy błyskowej...

Post zmieniony (21-05-15 10:42)

 
21-05-15 11:30  Odp: [R]ORP Piorun MM 12/2001 ale 1:100
Lukee 

 

Za rufę masz dużego plusa :-)
Ale za dziób to się należą baty ;-)
Wyszła jakaś korweta albo inny "kfiatek"

spójrz na poniższe zdjęcie i pomyśl czy by tego jakoś nie poprawić.

http://geographica.pl/wp-content/gallery/polowanienabismarcka/orp-piorun-1.jpg

 
21-05-15 11:39  Odp: [R]ORP Piorun MM 12/2001 ale 1:100
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,jednak na każdym etapie wymagana jest dokładność ,niedokładności się kumulują i robią się schody na póżniejszym etapie,podoba mi się,Ja sobie jednak pomniejszę np, Myśliwego do dwusetki .Mam Garlanda w setce,obserwuję dalej,pozdrawiam Marek

http://geographica.pl/wp-content/gallery/polowanienabismarcka/orp-piorun-1.jpg
< http://geographica.pl/wp-content/gallery/polowanienabismarcka/orp-piorun-1.jpg > dosuwamy max. znaki < > do h i p teraz są odsunięte i link nie działa

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024