FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
14-04-15 11:26  Odp: [R]ORP Piorun MM 12/2001 ale 1:100
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Tak trudno zauważyć, że w rysunkach jest nieścisłość? Widzisz ten który tu wkleiłem?

Borowy, dziękuję za wnoszącą coś odpowiedź:)

 
14-04-15 12:47  Odp: [R]ORP Piorun MM 12/2001 ale 1:100
Yarpen Zirgin 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Rysunek nr 2 wyjaśnia kwestię wręgi A3. Natomiast w A2, co widać na pierwszy rzut oka, jest zwykła niedokładność.
Wszystkie potrzebne dane dostępne Ci były w rysunkach. Trzeba jedynie umieć z nich korzystać.

 
14-04-15 13:57  Odp: [R]ORP Piorun MM 12/2001 ale 1:100
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Rozumiem, że uważać mnie za idiotę, nie musisz jednakowoż ogłaszać swojego zdania całemu światu. Czasem warto przemilczeć.
Dziękuję, pozdrawiam. Nie mam ochoty kontynuować rozmowy. Choć Ty pewnie chętnie byś mnie jeszcze pouczał, idąc za ciosem. Niektórym ludziom doginanie komuś, choćby z tak błahego powodu, sprawia widoczną satysfakcję. Mam jednak nadzieję, że ci nie dygnął.

 
14-04-15 14:39  Odp: [R]ORP Piorun MM 12/2001 ale 1:100
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

hahahaha .... mistrz

"Mam jednak nadzieję, że ci nie dygnął"

poplułem monitor.

Podoba mi się porównanie skali. Przekozak będzie.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
14-04-15 14:39  Odp: [R]ORP Piorun MM 12/2001 ale 1:100
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14



--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
20-04-15 07:57  Odp: [R]ORP Piorun MM 12/2001 ale 1:100
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Wypiankowałem obie części kadłuba. Będę go oklejał poszyciem z wycinanki więc nie zamierzam tego teraz wszystkiego gładzić na pupkę niemowlaka. Jednak chcę to chociaż odrobinę wyrównać, jest sporo ubytków w piance. Czym to zrobić najprościej? Przejrzałem kilka innych relacji ale w większości było to glancowanie na wysoki połysk, więc nie w tę stronę. Proszę o radę. Ja myślałem o gotowej szpachli do drewna.


A przez weekend dorobiłem napęd, ster i jeszcze jedną skorupkę. W 1:100 to całkiem proste;)





Przy okazji może się komuś przyda, sposób na pagaje. Oczywiście można wykonać to schludniej. Po zaschnięciu kleju i pomalowaniu odcinam pióra jednym ciachnięciem i gotowe.

 
20-04-15 09:16  Odp: [R]ORP Piorun MM 12/2001 ale 1:100
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Szpachla do drewna wystarczy w zupełności. Przy wiosłach masz trochę za krótkie pióra no i mogłeś oszlifować trzony/rękojeści na okrągło. Przy tej skali wiosła są dość duże i pewnie nie miałbyś z tym problemu. Podobają mi się śruby.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
20-04-15 11:36  Odp: [R]ORP Piorun MM 12/2001 ale 1:100
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,jak wyżej napisał Borowy,nie pagaje,ino wiosła raczej
http://images.google.com/hosted/life/1ed19d5410227e30.html

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
20-04-15 11:59  Odp: [R]ORP Piorun MM 12/2001 ale 1:100
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

No faktycznie, jakieś one niegramotne w porównaniu z tym twoim zdjęciem. W ostatniej łodzi poprawie, w tej już są zaglutowane. Choć w planach modelarskich wyglądają raczej jak te moje, zresztą na tym się wzorowałem. Wieczorem wrzucę fotkę.

Oto i ona:


Fakt pagaj to może być do pontonu. Ale tak jakoś często się słyszy to określenie wobec wszelkich rodzajów wioseł, przyjęło się.

Post zmieniony (21-04-15 07:49)

 
29-04-15 14:39  Odp: [R]ORP Piorun MM 12/2001 ale 1:100
ertman176   

Witam

Powiedzmy że modelarzem kartonowym, typowym nie jestem. Proszę pisz jak najwięcej szczegółów. Plany Modelarskie Pioruna już posiadam, papier na półce a skan już siedzi w komputerze. Przy rysowaniu w skali 1:1 wręgi kadłuba (te w skali 1:150, które pokrywają się z bocznym rzutem) mają osie przesunięte o około 50mm. W zależności od punktu mierzenia. Krzywe pokładu też nie są idealne. Wiem że dla niektórych jest to przyjęcia ale moje plany wobec tego modelu są trochę bardziej skomplikowane.



Gdy skończę opracowywać wręgi muszę stworzyć bryłę 3D i nanieść poprawki aby mieć pewność że coś się nie wykrzywia.

Plany po skalowaniu mają "rozkalibrowane" arkusze. Patrz i szukaj podziałek na każdym arkuszu. Różnice są naprawdę spore.



Niestety aby opracować plan jaki mnie będzie satysfakcjonował muszę rysować wszystko od nowa i będzie to trwać. Ale mnie się nie śpieszy. Rysuje po trochu, nie codziennie.

Na ten moment uzupełniam dokumentacje. Znalazłem dwie pozycje na allegro i po wypłacie będę musiał je zakupić. Gdybyś znalazł coś poza Biblioteką MSiO i Fala za falą chętnie zaopatrzę się w kolejne.

Wiem że wydano nowy model MM z Piorunem, pamiętam mój zachwyt nad poprawą poziomu modeli MM gdy model zobaczyłem w kiosku ale już w tamtym czasie zajmowałem się całkiem inną dziedziną modelarstwa. Ostatnie B-17 też wygląda bdb tylko jakoś ceny są nieadekwatne do całokształtu [chodzi mi o modele remake nie o B-17]. Chociaż w tym modelu też jest kilka zbytnich uproszczeń.

Na ten moment dla rozrywki od pracy zawodowej, innych zajęć modelarskich, rysowania rozpocząłem budowę MM1-2/1988. Gdyby ktoś był tak miły i podesłał mi zdjęcia opisu strony 5-9 będę wdzięczny gdyż model jaki otrzymałem nie posiadał tych stron. Model ma posłużyć tylko jako bryła/ogólny plan a więc za wiele "waloryzacji" nie przewiduje.





Jak widać zdążyłem na ten moment rozciąć 2mm tekturę i nakleić wręgi. Piła ma 200mm i 80 zębów a klej to stary dobry butapren. OSB posłużyło do ściśnięcia arkuszy. Oczywiście lekko OSB dociążyłem.

BTW OT Gdyby ktoś miał jakąś dokumentacje do Szybowca SG-3 i RWD-8 proszę o kontakt. Może coś przeoczyłem.

Post zmieniony (29-04-15 15:03)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024