FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
08-04-15 12:41  [R]ORP Piorun MM 12/2001 ale 1:100
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam. Znów was trochę pomęczę. Tym razem kapke dłużej.

Nieco przynudzę na wstępie.
Po wykonaniu ORP Myśliwego i kutra MAS nabrałem pokory dla materii pływającej i miałem zamiar odstawić to trudne rzemiosło. Pokonały mnie relingi i ilość czasu jaki pochłaniają pływadła. Kupiłem więc PT-91 z GPM i już miałem szczęśliwy zasiąść do tegoż tanka. A jednak trafiłem do Gdyni na dwudniową robotę, za oknem budowanego hotelu stała Błyskawica. Pokusa okazała się silna. Po powrocie do domu zrobiłem szybki przegląd rynku i wybrałem ORP Piorun z MM. Piękne wydanie i doskonały projekt. Jeno dla mnie deczko za mały. Przejrzałem arkusze i podłamałem się. Od razu stwierdziłem, że to ponad moje umiejętności. Zdecydowanie za małe części.
Cóż było robić, postanowiłem dwukrotnie zwiększyć skalę J Przy tak szczegółowym projekcie i odrobinie inwencji własnej uznałem, że wciąż będzie to wyglądać dobrze. Dokupiłem dodatkowo plany modelarskie Pioruna aby coś niecoś dodawać od siebie. Po zeskanowaniu każdy arkusz wydrukowany został na formacie A2 w technice polimerowej, tak głośnej ostatnio dzięki MODELIKowi. W dwóch kopiach, na papierze 180g i 130g. Kosztowało mnie to dość sporo, ponad 150 złotych. Pocieszam się faktem, że są kosztowniejsze zajęcia hobbystyczne niż nasze. Papier jest bardzo dobry a jakość wydruku wręcz powalająca. Na wydruku widać wyraźnie oryginalny raster!!! Dwie kopie są mi potrzebne żeby zrobić podział blach i uplastycznić niektóre części.



Wodnicę szkieletu przed wydrukowaniem zdublowałem tak aby móc podzielić go na dwie części, poniżej i powyżej linii wodnej. Wszystkie wręgi nakleiłem na karton 2mm a wodnicę w dwóch sztukach na 1mm. Wręgi oraz podłużnicę przeciąłem na pół wzdłuż linii wodnicy. Dzięki temu uzyskam dwie idealne płaszczyzny które zamierzam przytwierdzić do desek. Dopiero wówczas zacznę walkę z oklejaniem dna i burt. Później pokaże na innych zdjęciach co konkretnie chcę zrobić. Żadne słowa nie zastąpią zdjęć. Na razie same wręgi. Palce bolą od wycinania w 2mm.




A żeby przekonać się do słuszności swojej decyzji wykonałem na początek łódź motorową, jako kamień węgielny pod budowę i amulet szczęśliwego dokończenia budowy całego okrętu. Trochę ją jeszcze pewnie podrzeźbię korzystając z planów.



Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki i rady mogące ustrzec mnie od popełnienia błędów. Będę też zadawał dużo technicznych pytań bo będę całość malował.

A i jeszcze przy okazji, chcę udowodnić znajomemu, że wielki błąd popełnia zbierając mozolnie Błyskawicę z tej gazetki, jakkolwiek ona tam się nazywa. Zanim zbierze i wyda fortunę mój Piorun będzie już być może gotowy będąc niewiele gorszym od tego odlewu.

No i czekam na obelgi, że idę nie w tym kierunku ze skalą;)

 
08-04-15 12:55  Odp: [R]ORP Piorun MM 12/2001 ale 1:100
daniello86 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 0

Swietny pomysl :D PIORUNEM wracaj do budowy aby BŁYSKAWICZNIE zbudowac to fajne plywadlo :) kibicuje :)

 
08-04-15 15:56  Odp: [R]ORP Piorun MM 12/2001 ale 1:100
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No i kolejny Piorun w relacjach. Bardzo mnie to cieszy bo nigdy za dużo tego pięknego okrętu. Oczywiście będę pilnie śledził twoją relację. Powodzenia.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
08-04-15 17:39  Odp: [R]ORP Piorun MM 12/2001 ale 1:100
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wykorzystaj kadłub HMS Onslow wyd MODELIK do budowy Pioruna. Zwłaszcza jego dziób, podmieniaj części z innych opracowań, Haliński, Adrian Kacz, Dom Bumagi. Chyba że chcesz zbudować model z MM ale w 1:100 :)

--

Post zmieniony (08-04-15 17:43)

 
09-04-15 10:07  Odp: [R]ORP Piorun MM 12/2001 ale 1:100
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Model w setce i do tego malowany. Gdzie tu miejsce na obelgi? Tu można tylko przyklasnąć.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
09-04-15 10:52  Odp: [R]ORP Piorun MM 12/2001 ale 1:100
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

O to to właśnie tak trzymać ;-)
Najlepsza skala dla niszczycieli (i nie tylko)!
Będę tu często zaglądał.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
10-04-15 21:28  Odp: [R]ORP Piorun MM 12/2001 ale 1:100
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Hmm, no cóż skal robi wrażenie bo w tej podziałce Piorun będzie miał ponad 100 cm, czyli całkiem spor.....może byś tak Bismarcka przeskalował an 1:100 :P

Osobiście nie lubię malowanych modeli, zwłaszcza że tu wydruk wyszedł całkiem ok, ale kto co lubi. A co do tej Burzy to ktoś mi mówił że zlodzenie jej to 2500 - 3000 zł za wszystkie numery czyli znacznie więcej niż wydałeś an Pioruna ;)

A jeszcze takei pytanko, planujesz dodać jakieś silniczek do obracani śrub, oświetlenie itp ? Nie każdy takie bajery lubi, ale w tej sakli można wiele dodać :)

--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
14-04-15 09:59  Odp: [R]ORP Piorun MM 12/2001 ale 1:100
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Cieszę się, że skala się podoba.
Widziałem gdzieś kiedyś nieskończoną relację z budowy Missouri w 1:100, to już była przesada;)
Żadnych ruchomych i świecących elementów nie będzie.

Jestem w trakcie budowania szkieletu. Na dzień dzisiejszy wygląda to następująco:
Zgodnie z tym co pisałem, wodnica jest podzielona na dwie warstwy, każda po 1 mm. Po przykręceniu ich do desek złożyłem resztę szkieletu. Dwie połówki usztywnię teraz dodatkowymi zastrzałami i następnie skleję ze sobą, potem zapiankuję.
No chyba, że waszym zdaniem piankę lepiej dać jeszcze przed połączeniem tego w całość, przed odkręceniem od desek?( Z odkręceniem śrub po zapiankowaniu dam sobie radę)



Pytanie do osób które kleiły Pioruna.
O co chodzi z tymi dwoma wręgami? Tak ma być czy mam je poprawić?



I jeszcze jedno zdjęcia dla porównaniu rozmiaru i wydruku. Pokład:


Ahoj.

 
14-04-15 10:27  Odp: [R]ORP Piorun MM 12/2001 ale 1:100
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Sprawdź oklejkę dna z tego miejsca i już będziesz miał odpowiedź. Nie mam w tej chwili dostępu di modelu ale wydaje mi się, że tak ma być.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
14-04-15 11:10  Odp: [R]ORP Piorun MM 12/2001 ale 1:100
Yarpen Zirgin 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W instrukcji modelu jest rysunek, który pokazuje zakończenie kadłuba. Tak trudno na niego popatrzeć?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024