FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
06-04-15 16:39  [Technika] Drukowanie modeli
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Witam
Mam pytanie dotyczące drukowania modeli.
Posiadam drukarkę HP Deskjet Ink Advantage 1510.
Czy mogę za pomocą programu który jest dedykowany do w/w drukarki zmniejszyć lub zwiększyć skalę wydruku ?
Czy też muszę zakupić dodatkowo jakiś program ?
Pozdrawiam

--

Post zmieniony (06-04-15 16:51)

 
06-04-15 17:45  Odp: [ P ] Drukowanie modeli
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Nie znam modelu, ale wydaje mi się, że w zdecydowanej większości oprogramowania do drukarek istnieje możliwość skalowania wydruku. I to w głównym panelu ustawień wydruku...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
06-04-15 17:49  Odp: [ P ] Drukowanie modeli
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

W darmowym Irfanview możesz oddzielnie skalować długość i szerokość
http://www.dobreprogramy.pl/IrfanView,Program,Windows,12867.html

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
06-04-15 21:14  Odp: [ P ] Drukowanie modeli
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

PABLOS -witaj kolego . Ja robię tak , plik JPG przerabiam do PDF , następnie w otwartym pdf - ie powiększam lub pomniejszam obraz za pomocą + lub - . Drukuję stronę startową , jeżeli mi pasuje wielkość wręg / po nich widać jak duży może być model po sklejeniu / zapisuję ile procent powiększyłem pierwszy wydruk , i jazda .
Zazwyczaj wychodzi w 100 % . Ja jestem zadowolony z takich wydruków jak małe dziecko .
W mojej galerii jest kilka takich właśnie modeli , a czy będzie to 1/33 czy 1/35 to już bez znaczenia . W końcu to wydruk domowy . Wszelkie pretensje można mieć tylko do siebie .
Ja drukuję na EPSON STYLUS DX6050 - to kombajn , ale świetnie sobie radzi .
Mam też drukarkę A3 ale jeszcze jej nie próbowałem , leży sobie.

 
06-04-15 21:17  Odp: [ P ] Drukowanie modeli
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Dziękuję za pomoc :-)
Czy do przeróbki plików również trzeba jakiegoś oprogramowania?

--
PABLOS

 
06-04-15 22:53  Odp: [ P ] Drukowanie modeli
kolighyt 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41


 - 38

Poczytaj sobie ten wątek: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=30&i=407&t=407&filtr=0&page=4

--
W budowie: Rolls-Royce Pattern Mk.I 1920
Projekt: Fokker DVII, Nieuport 11, Albatros CIII, SSW DIII/IV, Boeing 40B-4, Udet U-12 Flamingo

 
06-04-15 23:13  Odp: [ P ] Drukowanie modeli
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

do przeróbki JPG na PDF , ja używam darmowy bardzo szybki konwerter o nazwie
JPEG to PDF v3.7 jest klasa .
Przeciągasz plik , zapisz jako PDF i po sprawie.

 
06-04-15 23:59  Odp: [ P ] Drukowanie modeli
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Z moich doswiadczen wyniklo ze PDF format zawsze lepiej sie drukuje niz cokolwiek innego.Klasa drukarki nie ma za specjalnie znaczenia.

Zmiana skali,korekty sa dozo latwiejsze do zrobienia i efekt jest przewidywalny.Kolory tez jakos lepiej do siebie pasuja.

 
07-04-15 00:29  Odp: [ P ] Drukowanie modeli
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

andy - zainstalowałem polecany przez Ciebie program i zadziałał wzorowo ( oczywiście trwało to trochę ze względu na moją mizerną wiedzę na tematy ,,komputerowe'' )
Serdeczne dzięki za okazaną pomoc :-)

--
PABLOS

 
07-04-15 07:19  Odp: [ P ] Drukowanie modeli
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

PABLOS - cieszę się że mogłem pomóc , napisz proszę jaki model myślisz drukować , tak z czystej ciekawości . A może wstawisz ze dwie fotki wydrukowanych arkuszy ?
To tak poglądowo .
Saluto , wujek dobra rada , Marek .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024