FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
07-04-15 07:53  Odp: [ P ] Drukowanie modeli
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Karol - witaj , widziałem w Twojej galerii foto statku Mazowsze . Napisałeś tam , że poprawiłeś go trochę w PhotoShop-ie . Tu moje pytanie , czy program ten pozwala na
poprawę kolorów wycinanki tzn nasycenie ich by były nie blade a żywe kolory ?
Ładnie wyglądają Twoje modele , szczególnie PE-2 w malowaniu fińskim .
Właściwie moje pytanie widać na tym modelu , zmiana kolorów , dodane oznaczenia literowe . Chętnie bym się pobawił w takie klocki .
Uprzejmie pyta bo nie chce błądzić , Marek tudzież zwany Andy .

 
07-04-15 09:53  Odp: [Technika] Drukowanie modeli
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Witam
andy-zamierzam wydrukować model Kfir-a C2 . Model był dostępny w skali 1:30,a ja chciałem go zmniejszyć do skali 1:33. Wcześniej wydrukowałem sobie Mirage III c w firmie oferującej takie usługi. Niestety druk cyfrowy nie jest tak trwały jak atramentowy.
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
08-04-15 20:10  Odp: [Technika] Drukowanie modeli
Hator   

@Andy
Do poprawy kolorów nie trzeba komercyjnego programu za kilka tysięcy. Wystarczy np. IrfanView :-)

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
08-04-15 21:56  Odp: [Technika] Drukowanie modeli
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Hator - śliczne podziękowanie , mam ten program od wielu lat lecz zawsze tylko używałem do pomniejszania foto . A tu taka niespodzianka , w opcji IMAGE jest chyba cała pomoc związana z kolorami itp . Popraw mnie jeśli się mylę .
Pozdrawiam , Andy .

 
08-04-15 22:42  Odp: [Technika] Drukowanie modeli
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Andy:
Problem z MM jest bardzo zlozony.
Wiele z nich zostalo wydrukowanych na bardzo kiepskim papierze a czesto wrecz na cienkim kartonie pakowym.W efekcie farby ktore zostaly uzyte nie wsiakly w papier jednakowo i podczas regulacji nasycenia koloru jest to bardzo widoczne.
Malo tego,jakakolwiek nieregularnosc faktury samego papieru rujnuje kompletnie spasowanie kolorow na poszczegolnych kartkach.

Do tej pory jedyne modele ktore mi wychodza dosyc dobrze to jedno i dwu kolorowe modele(nie licze czarnego).Nawet te zmniejszam metoda "dwie kartki na jednej" i drukuje tak jak widze na PS-moj printer drukuje lekko ciemniej niz powinien i problem nasycenia kolorow jest z glowy.Tak jak pisalem w kilku postach czesci rowniez pasuja duzo lepiej w mniejszej wersji niz w oryginale.

PE-2 poza kabina i dziobem byla bardzo latwa.Na oryginalny model narzucilem czarne maskowanie (desen wzielem chyba z Ju-88) i zmniejszylem "opacity" (nie wiem jak to po Polsku)do 75%.Efekt wyszedl wspaniale i caly model zrobilem w PS w jeden dzien.

 
09-04-15 07:57  Odp: [Technika] Drukowanie modeli
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

A próbowaliście wycedzić ze skanu sam czarny kolor, a potem wlewać kolory od nowa? Wiem, że pracochłonne, ale za to efekt dużo lepszy.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
09-04-15 21:39  Odp: [Technika] Drukowanie modeli
Hator   

@Andy
Shift+G (zmiana naświetlania/koloru)
Otwiera się okno z opcjami. Masz w tym oknie też podgląd na oryginał (lewa strona) i po edycji (prawa strona). Wszystko ładnie opisane.

--
Trzeba jednak brać pod uwagę to, co widzimy na ekranie, z tym, co nam drukarka pokaże. To już jest kwestia testowania wg siebie. Tak, jak napisał Pablos z ciemnym wydrukiem.

Post zmieniony (09-04-15 21:46)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024