FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-04-15 20:53  [R]SU.9 HM czyli relacja za 2 złote rabatu;)
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Witajcie,

relacja aviatików tymczasowo zawieszona, pora na model który spędza mi sen z powiek.. Jest to trzecie podejście do tematu, trzecie- najbardziej skrupulatne a to ze względu na to by udowodnić autorowi "przerysowania" modelu że jego zdanie jak się pewnie okaże warte jest tyle.. co śnieg z przed paru lat;) Kto widział ten wie, w jaki sposób za każdym razem gdy spotkam autora, przebiega rozmowa.. I nawet przysłowiowe "napij się kielicha" z mojej strony nie przynosi efektu..

Relacja ma charakter warsztatowy- zdjęcia robione telefonem, na koniec fotki całości robione już normalniejszym aparatem, także za jakość zdjęć warsztatowych z góry przepraszam

Do budowy modelu NIE użyję kleju BCG, tak więc zostaje butaprem i super glue (segmenty klejone na butaprem znacznie obiegną jakością połączeń na BCG, ale czego się nie robi dla odparcia zarzutu że niby BCG winny niespasowania segmentów :mrgreen:)

Zaczynajmy!

Budowę rozpocząłem od rzeczy delikatnych coby rozruszać zgrabiałe ostatnio palce..:

- Osłony i klapy goleni podwozia


-wnęki hamulców aerodynamicznych oraz klapy rzeczonych hamulców



-wnęka podwozia podskrzydłowego



-wnęka podwozia przedniego



Na zdjęciu numer dwa widać wystający kawałek ściany wnęki, który trzeba ściąć
Na zdjęciu numer 3- zbyt długa część ścianki(ścianki te są w jednej części), można pokusić się o stwierdzenie że źle naniesiono linie wzdłuż której należy naciąć i zagiąć część

-fotel



Zdjęcie pierwsze- jak do cholery uformować ten zagłówek??? widać szpary
Zdjęcie trzecie- po złożeniu fotela od góry pozostaje szpara na jakieś 4 mm

-dysza



Zdjęcie drugie- tak właśnie pasuje wręga imitująca turbinę?
Zdjęcie czwarte- jak się potem okazało, trzeba było obkleić dyszę paskiem co by pasowała (uwaga) do przyciętego wcześniej segmentu

- no i segmenty czas zacząć..



Zdjęcie drugie- po połączeniu obydwu krawędzi segmentu powstał ząb..
Zdjęcie trzecie- widać wcięcie, co w praktyce oznacza.. efekt ze:
Zdjęcia czwartego- po połączeniu z drugim segmentem szpara murowana
Zdjęcie piąte- grrr to samo co przy poprzednim segmencie
Zdjęcie szóste- przymiarka na sucho ii? sami widzicie..
Zdjęcie siódme i ósme- docinki, rozcinki i "jako tako" jest

-kabina, zagadka oj zagadka..



Zdjęcie pierwsze- niepasująca póła z osprzętem
Zdjęcie drugie- hmmm.. i to jest właśnie ta zagadka. Niby jak ta kabina ma się trzymać segmenty? nie ma ona prostego krształtu, ściany są przecież formowane, tak więc jest ona przyklejona do wręgi! W sposób iście dziwny:



postanowiłem więc pogrubić ściankę kabiny by stycznośc z wręgą była trochę większą i coby można od góry przykleić do niej poszycie, chcialem osadzić ją na odkserowanej wrędze ale..
Zdjęcie trzecie- no właśnie nie wiem jak ścianka kabiny miałabyć oklejona poszyciem.. niestety nie ma ona takiego samego łuku co wręga.. No nic trzeba przyciąć..

Zniechęcony kabiną postanowiłem skleić..

-nosek



Zdjęcie pierwsze- czyżyby powtórka z rozrywki??

-wszystkie wnęki i kabina są już na swoich miejscach



Zdjęcie pierwsze i drugie.. białe pola i kabina posiadająca swobodny zwis, trzymając się ledwo krawędziami na styk
Zdjęcie ósme-wnęka podwozia średnio pasuje w otwór

No i całość- fotki nieco lepsze;)



Całość wygląda narazie wstrętnie:(

Uff się rozpisałem.. zapraszam do oględzin:)

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024