FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 27Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
08-04-15 09:31  Odp: [R] HMS Naiad [GPM] 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Pytanie laika "standardowego"o to "fazowanie" miejsc zgięć; tzn nacinasz jakoś od wewnątrz ?? czy jak ? Rozcinasz pudełeczka i je sklejasz ??
Wiem że głupie pytanie ale z 25 lat w standardzie nie kleiłem :-)
Pzdr

 
08-04-15 10:19  Odp: [R] HMS Naiad [GPM] 1:200
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Technikę podpatrzyłem u lepszych modelarzy ode mnie. Kwestia tylko mojego przestawienia i ciągłego treningu. Prawdę mówiąc z fazowaniem jestem jeszcze w lesie, ale idę dalej. Powiem więcej - zacząłem intensywniej kleić BCG;-)))

Co do fazowania.

Od strony niezadrukowanej tworzę wcięcie (linię) - (1). Po bokach wykonuję wcięcie (2-3) uważając aby nie rozciąć na drugą stronę. Niekiedy się nie udaje;-))) Ale próbuję.



pozdrawiam
Łukasz

--

 
08-04-15 11:03  Odp: [R] HMS Naiad [GPM] 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Dzięki Lazarus, a myślałem że klejenie w standardzie proste jest :-)
ALe i tak spróbuję :-)
pzdr

 
08-04-15 11:47  Odp: [R] HMS Naiad [GPM] 1:200
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Luk , jeśli mogę coś doradzić . Zrób retusz przed fazowaniem , potem ścinaj krawędź , i sklejaj . Klej lepiej trzyma na kartonie niż na farbie . Dzięki temu masz też możliwość korygowania w czasie sklejania krawędzi , bo widzisz kiedy wychodzi białe ścięcie i wtedy wiadomo że krawędź będzie krzywa :):)

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
08-04-15 13:01  Odp: [R] HMS Naiad [GPM] 1:200
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Muszę wprowadzić w życie tą technikę;-))

--

 
09-04-15 12:24  Odp: [R] HMS Naiad [GPM] 1:200
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Andreas wczoraj testowałem Twoją technikę, ale tak naprawdę niczym nie różni się od tego co do tej pory zrobiłem. Klej trzyma tak samo. A krawędź jeśli zatniesz źle to i tak będzie źle, a jak zatniesz dobrze to będzie dobrze;-) Myślę że nie o retusz idzie a właśnie o dążenie do perfekcyjnego zcinania kartonu. I tutaj długa droga...

pozdrawiam,
Łukasz

--

 
09-04-15 19:08  Odp: [R] HMS Naiad [GPM] 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cytat z 03.04:
"Dla odprężenia machnąłem trzy wieże armat głównego kalibru..."

Rozbawiłeś mnie. Ładne odprężenie. Kleiłem te wieże w George'u i ich konstrukcja do łatwych nie należy. Tobie wyszły idealnie. Resztę pracy też podziwiam.
Te lufy są z GPM? Bardzo fajne. Lepsze niż te od Hala. Te słupki do relingów to też świetna sprawa. Przydałyby się w ofercie jakiegoś sklepu.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (09-04-15 19:09)

 
09-04-15 21:27  Odp: [R] HMS Naiad [GPM] 1:200
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Spychacz;-)) Wieże sklejało się naprawdę przyjemnie. Autor projektu naprawdę świetnie podszedł do tematu rozplanowania części. Być może wkrótce skleję dla odmiany wieżę z KGV;-)) i porównam. Tak, lufy są produkcji GPM. Mam nadzieję, że kwestię słupków któryś z wydawców rozwiąże w postaci pięknych fototrawek w ofercie.

--

 
10-04-15 21:47  Odp: [R] HMS Naiad [GPM] 1:200
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Pstryknąłem dzisiaj kilka fotek. Rodzina dział głównej artylerii w komplecie oraz kilka siatek na swoim miejscu...





pozdrawiam,
Łukasz

--

Post zmieniony (10-04-15 21:50)

 
17-04-15 16:27  Odp: [R] HMS Naiad [GPM] 1:200
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Hej,

chciałem przygotować platformy pod reflektory, ale poległem na barierce zabezpieczającej. Słupki nie stanowiły problemu, ale po niedzieli wykonam ten element raz jeszcze.


Przyszła ochota na komin;-)) Fajnie się to to składa. Elementy fototrawione bardzo fajnie się komponują. Pozostało do przyklejenia kilka elementów, ale robiąc ten komin chciałem zmierzyć się z drutologią;-))


A na koniec obecny stan "drobnicy"...


pozdrawiam,
Łukasz

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 27Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024