FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 10Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
08-04-15 13:50  Odp: [N] Amatsukaze AH
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


yukikaze, nie wszyscy wydawcy używają IJN....

--
wydawca przez małe "w"

 
08-04-15 13:54  Odp: [N] Amatsukaze AH
yak   

Panie Akra,
proszę zauważyć, że Pańska uwaga od treści cennika, przygotowanego przez firmę, która ma utrzymać się ze sprzedaży modeli płynnie przechodzi do "fałszowania historii". Trochę wyszedł "trójskok w bok przez konia w dal o tyczce" :-) Proszę zauważyć, że na okładce podobnie jak w zapowiedzi modelu jest "Japoński niszczyciel". Merytorycznie większą wpadką był "Nightfighter" na okładce Ju-88, ale bez przesady. W każdym razie dyskusja wpada w dobrze wszystkim Forumowiczom znane koleiny. Przyjdzie Walec i posprząta.

Post zmieniony (08-04-15 13:56)

 
08-04-15 13:57  Odp: [N] Amatsukaze AH
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Od każdej reguły jest wyjątek, który ... ją potwierdza.

--
serwusik

 
08-04-15 13:59  Odp: [N] Amatsukaze AH
kari   

Akra, z całym szacunkiem dla Twojej osoby, powiem tak: ściągasz przysłowiową skórę z ...
IJN w niczym nie zmieni ani projektu Yamato, ani postrzegania innych japońskich okrętów.
--------------------------------------------------------------------------------

 
08-04-15 13:59  Odp: [N] Amatsukaze AH
Yukikaze 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Fantom Model zwracam honor :-)

--

 
08-04-15 14:38  Odp: [N] Amatsukaze AH
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Mialem okazje dzis przegladac model.
W porownaniu do Yuki znikome zmiany , oprocz wspomnianego wczesniej braku pomostu z podwojna dwudziestka piatka przed mostkiem zauwazylem doda ne wzmocnienia pod dzialami chcial i tak nie wszystkie. Chyba sa tez inne wywietrzniki.
Sam druk i uklad elements identyczny jak w Yuki. Wiekszosc arkuszy zadrukowanych dwustronnie. Koloru DNA i pokladu delikate zmieniony.

Ogolnie powiem IJN Schabowy

Nie kupilem bo mam dwa Yuki w zapasie

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
08-04-15 18:32  Odp: [N] Amatsukaze AH
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Nadal uważam że pisanie IJN - przez jakiekolwiek polskie wydawnictwo - jest zwykłym snobowaniem się na "śfjatowość". Przypominam że nikt nie postępuje tak samo w przypadku okrętów innych niż ORP i HMS! Śmieszy mnie to anglofońskie zadęcie i już. Tak samo jak śmieszy mnie gdy snob-polityk zwołuje a snob-dziennikarz opisuje "briefing" zamiast "konferencję prasową".
I na tym proponuję zakończyć dyskusję na ten temat: każdy pozostaje przy swoim. W końcu głównym tematem tego wątku jest przecież piękny model pięknego niszczyciela, który ku chwale modelarstwa wydał AH :-)

 
09-04-15 07:52  Odp: [N] Amatsukaze AH
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Są inne wywietrzniki, inny podział pokładu, brak pomostu p-lot i inny dalmierz na nadbudówce. Tyle na chwilę obecną zauważyłem.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
09-04-15 10:25  Odp: [N] Amatsukaze AH
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

A ja gdzieś widziałem HIJMS....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
12-04-15 13:58  Odp: [N] Amatsukaze AH
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Udałem się do empiku po Amatsukaze z hala, bo choć zasadniczo tego przekombinowanego wydawnictwa nie zakupuję to na okładce wygląda na obiekt do sklejenia. I o dziwo w środku też nie ma krajanki nie sklejalnej . Ale niestety jedyny egzemplarz był dotknięty syndromem modeli hala w empikach , czyli część arkuszy przedartych. I musiałem żeby nie robić pustych przebiegów wyjść z Tamą .Też japoński.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 10Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024